Botky na doma

570
20.1.09 19:23

Botky na doma

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jaké botky kupujete na doma. Mám teď opravdu trošku dilema… Když Linda začala chodit, koupili jsme na doma letní kožené sandálky od Essi, jak nám doporučili na neurologii. Teď z nich pomalu vyrůstá, má je 3 měsíce (celkem jsem takovou dobu očekávala…).
Děti všech mých kamarádek a známých chodí doma v „manšestrových“ bačkůrkách. Dneska jsme je byly okouknout a přijdou mi jak z papíru. Vůbec nic pevného na nich není, jsou nízké (nejdou přes kotník tak jako ty kožené…), jediné, co je na nich lákavé, je cena, ale přijde mi, že tu nožičku vůbec neudrží…
Můžete mi napsat, jak to řešíte vy? Přece jen, dávat cca 650 Kč za botky na doma co čtvrt roku je hodně peněz, na druhou stranu dát 200 Kč za botičky, co nožičku neudrží…
Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22315
20.1.09 19:32

Sama jsi si odpovedela :-D

JA jsem pro kozene pevne, zkus treba i jine firmy, sante, richter, treba neco levnejsiho sezenes.

Deti maji jen jedny nozicky a je dobre, kdyz se spravne obouvaji od malicka- vim o cem mluvim.

delala bych to minimalne do 3 let, pak treba jestli bude vse v poradku tak uz i ty mansestrove

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1364
20.1.09 19:35

Ahoj, řeším stejný problém, taky chodíme na neurologii, do 15 měsíců jsme cvičily vojtovku, takže nechci nic podcenit. Doteď jsme nosily kožené sandálky od Bati, které jsme kupovali v létě, teď jsem objednala zase kožené od Fare za 600,–, při troše štěstí vydrží do léta, ale asi spíš ne. Teď máme jedny pevnější bačkůrky, než dorazí ty sandálky a je to takové nic moc, prostě tu nožičku nedrží tak pevně jak by měly…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JVP
569
20.1.09 19:38

Ahoj, my to taky řešili, syn nosil kožené Santé nebo Bamy, kotníčkové, ale malá pak na rehabce dostala „příkazem“ Robeez (tedy kožené, nízké, vlastně je to jen kůže…) a kupodivu náš příbuzný ortoped teda taky říkal, že pevné kotníčkové pro úplné mrňousky prý vůbec nejsou - až tak od roka a půl a to ještě jen na ven … Tak se v tom má člověk vyznat 8O

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
20.1.09 19:44

Eli má látkové, ale pevné a se zdravotní podrážkou - moc pěkné. Celkem drahé - ale je v nich hodně spokojená. Mají ortopedickou froté vložku :)

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
570
20.1.09 20:09
Lesina píše:
Eli má látkové, ale pevné a se zdravotní podrážkou - moc pěkné. Celkem drahé - ale je v nich hodně spokojená. Mají ortopedickou froté vložku :)L.

Aha. A kde se kupují „látkové a pevné“? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
20.1.09 21:38

Já kupuju na doma kožený kotníčkový, cena nic moc, ale co nadělám. Radši koupím tepláčky na doma v seku, než šetřit na tomhle… Krom toho se nám dost potí nohy a v sandálkách pěkně větraj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1119
20.1.09 23:25

ahoj,

cvičili jsme vojtovku od narození a i přesto máme dodneška problémy a to nám budou tři roky. takže máme na doma sandálky od essi za 690kč. já nějak nevidím rozdíl mezí tím, zda dát dítěti drahé boty na doma či na ven. přece jde o nožičky, které drží celé tělo, páteř..ve finále se to odrazí na psychice.
krom toho se nám taky šíleně potí nohy.

loni jsem koupila sandálky od fare na konci června a v září na dovoleneou jsme kupovali další ty od essi co má dodneška na doma.

máme sice bačkůrky látkové kotníčkové i otevřené, ale ty máme jen v botníku.

jinak přes léto chodí bosý…
zrovna ve čtvrtek jdeme na ortopedii.
tak se zeptám.
Radka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
570
20.1.09 23:26

A ještě jsem se chtěla zeptat, pořád bojuju s velikostí, když se nedělají půlčísla… Když jí teď dorostla nožička do botek velikosti 20… Koupily byste 22 nebo 21? Přijde mi, že o tu 22 by chudinka hrozně zakopávala, ale 21 jsou zas jen o kousek větší…
Vlastně jsem si docela jistá, že zase koupíme kožené botky, jen jsem mezi svým okolím za exota, tak jsem si říkala, že bychom třeba prubli ty látkové, za měsíc se rozpadnou… ale přijde mi, že se rozpadlé (tj. nedržící nohu) už prodávají…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1119
20.1.09 23:44

ahoj, kup 22. my máme ty essi 26 a fakt je nosíme už od září. zimní má 27 a ty sandále od essi mají navíc stahující pásky i přes nárt a jsou mu větší furt.

já mám ty látkové fakt dvoje a nevím co s nima…

a zakopává v těch větší nebo ne? mají mít cca 1cm vůli

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2179
21.1.09 08:44

Ahoj, taky jsme cvičili Vojtovku a obuv na doma jsem řešila s RHB sestrou. Pevné sandálky nám doporučila jen na běhání venku. Doma si děti hrají na zemi a sevřená botka ničí v jejich posedu nárt. Dál stélka by měla být úplně rovná bez jakékoliv ortop. vložky, protože klenba se u dětí začíná tvořit až kolem třetího roku. Takže i podrážka botiček by měla být měkká, aby se co nejvíce poddala terénu a dítě bylo nucené balancovat a tak posilovat svaly nožiček. Takže my ven máme momentálně kotníčkové sněhule a na doma toto: http://img.fotoalba.centrum.cz/…688538_4.jpg nebo toto : http://www.capacky.cz/…18-48-10.jpg

…a ještě dodatek: http://www.capacky.cz/…u-nolen.html

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
21.1.09 11:32

Bára na doma bačkory / boty neměla žádné. Doma chodila bosky.

Aneta botky na doma má (Essiny), bo je máme z neuro doporučené kvůli nohám. Kdyby měla nohy OK, nekupuju na doma nic a koupim pak až na jaro a měla by jedny jak na ven, tak na doma - nenachodí toho tolik, aby jich bylo víc. První bačkory jsem kupovala Báře kolem 2let? na výjimečné situace typu návštěvy - dlažba.

Tady hodlam postpovat stejně, jen zatim u A to vypadá na pořádné kvalitní botky, by´t za ty peníze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3284
21.1.09 11:46

no my teda taky doma nosíme letní kožené, aby dýchaly … nechala bych ho chodit naboso (tedy jen v ponožkách, ale to už bych měla mrzáka :roll: by se někde zabil, protože lítá jak drak a nikde nemáme koberce) začínaly jsme na capáčkách od Nolenu, ale protože měl nohy úplně mokré, chtěla jsem něco, co větrá … a jak tu někdo psal, že nemají mít pevnou podrážku a nemají si ničit nárt a …, tak to by mě teda dost zajímalo, jak to teda vyřešit??? a neraďte mi protiskluzové ponožky, protože ty jsou naprd a že jsme jich vyzkoušeli :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1364
21.1.09 12:01

To je zajímavé, že každá rehábka radí něco jiného. Nám ta naše radila právě pevné kotníčkové i na doma, právě proto, že se klenba vyvíjí až do tří let…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
21.1.09 12:08
stef píše:
To je zajímavé, že každá rehábka radí něco jiného. Nám ta naše radila právě pevné kotníčkové i na doma, právě proto, že se klenba vyvíjí až do tří let…

a proto mám ten názor, že se budu řídit instinktem a tím, co mi poradí neuro/rhb, kam chodím. Když tam chodím, musím jim věřit, jinak bych tam chodit nemohla:)

Takže ty pevné máme též

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama