Boule na krku - za ušima

386
18.3.07 19:55

Boule na krku - za ušima

Ahoj maminky,
dnes jsem si všimla u Adámka (1,5 roku), že má na krku jakoby za ušima bouličky. Je to za tou krční šlachou, nebo co to je. Nevíte, co by to mohlo být? Snad nic vážného. Nevím, jestli s tím mám jít k dr., nebo to mají vaše děti třeba taky a nic to není. Díky moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
18.3.07 20:01

Nejsou to uzliny? Naše dr. tvrdí, že taková ta velikost čočka hrášek je naprosto v pořádku. Ke znepokojení je prý důvod až když jsou větší…
Klára

• Nahlásit
  • Citovat
198
18.3.07 20:34

A co příušnice?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
18.3.07 21:42

Jsouto uzliny kývačů hlavy-taky jsem se na to ptala zrovna tak 14dní zpátky naší dr. :wink:

• Citovat
  • Upravit
206
18.3.07 21:49

I my je tam máme! A už pěkně dlouho. Střídavě se nám objevují na různých místech za krčkem. A když má třeba rýmu, tak se nepatrně zvětší. Doktorka mně taky říkala, že když jsou tak velikosti hrášku a nezvětšují se, tak je to ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9130
18.3.07 22:00

Ahoj,
náš Honzik má taky bouličku za ouškem a je to prý uzlina, samo to vymizí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
18.3.07 22:39

Ahoj Evi :wink: , také máme uzlinky, nic to není. Občas na to mrkni, zda se tvar nemění nebo nezvětšuje :wink:

PS: Napiš mi SZ, jak jsi dopadla Zeman-maso, uzeniny…Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
603
20.3.07 07:16

Taky máme na krčku jakoby za ušima ale dále, zkusila jsem to náhodou když jsem to tady četla a taky je tam na jedné straně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
266
20.3.07 14:53

Ahoj,
našemu prckovi se udělala boule na krku-zvětšená uzlina.protože to byla fakt boule,šla jsem k lékaři a kromě rozjíždějící angíny měl rozjetou jaterní infekci :roll: .Vyžádala jsem si krevní testy a dobře jsem udělala.Okamžitě byl přeléčován(měl 2,5 roku).Nechci strašit,ale pokud je to větší boule,raději k lékaři.Katty

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
603
20.3.07 20:21

jak velkou ji měl? Malá má malinkolu tak 1 cm

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
266
20.3.07 22:36

Tak to ji měl prcek větší-tak 3-4cm.Nebylo to moc vidět,ale když zvedl hlavičku,boule byla o dost zřetelnější.Testy jsem taky chtěla,protože začal být unavený,podrážděný, spavý,špatně jedl a pil, byl hrozně bledý.Katty

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
karamela16
30.8.10 19:52

boule

Dobrý den,jestli myslite to co myslim ja,tak se nemusite bat mam to take neni to nic vazneho. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
P.
2223
23.3.12 10:12

ahoj holky, taky jsem 7mesicni dceri pred 3mesici nahmatala za jednim uchem boulicku, takovej pidi hrasek jakoby, max 5mm, samozrejme jsem to ukazala pediatrovi, ten na to sahl a rekl, ze to jsou uzliny, ze by se nebal..ale ja se stejne porad trochu bojim..:-( podle me bez sona nelze mit jistotu..byla jste nektera s prckem na sonu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6809
23.3.12 11:08

Sono není problém, my chodili opakovaně. Maximálně se Ti tam rozčílí, že ho někdo drží… Nicméně ani sono Ti nedá jistotu :mrgreen: U dětí jsou to opravdu velmi často uzlinky, zvlášť v oblasti krku, bych byla klidná, sleduj si to občas, je mi jasné čeho se bojíš, a to vypadá jinak. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
P.
2223
23.3.12 15:41

snad jo, dekuju! :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...