Boule u kočky

Anonymní
15.1.20 15:59

Boule u kočky

Zdravím, dnes jsem si všimla, že náš kocourek (11 let) má na boku jakousi bouli.Tak bych se ráda zeptala zda někdo neví dle přílohy v podobě fotky o co by se mohlo jednat?
Nechci odpovědi typu zajděte k veterináři.. To bohužel nelze.. Vyrůstal defakto 10 let hlavně venku a k nám se chodil pouze najíst.. Akorát poslední rok je jen doma. Tudíž je zdivočelej a nenechá na sebe od lidí co nezná ani sáhnout. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3160
15.1.20 16:04

Jestli nelze jít k veterináři, tak nevím, co úplně čekáš - věšteckou koulí tu nikdo nemá :nevim:

Moje kočka měla něco podobného v 8 letech, byl to fibrosarkom, zhoubný nádor. Jen díky veterinární péči se dožila 17 let (pět operací). Pokud je to ono a k veterináři nepůjdeš, připravíš kočičce velmi bolestivou a pomalou smrt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
955
15.1.20 16:07

Může to být nádor nebo zánět s hnisem… Nebo něco jiného, hezky to nevypadá. Zavřete ho do bedny a vemte na veterinu, tak mu holt kdyžtak píchnou nějaký oblbovák. Veterináři dokáží ošetřovat i divoká zvířata z ulice, takže já bych se toho až tak nebála.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11929
15.1.20 16:09

Jdi s ním k veterináři. Vždycky to jde.

To co mu tam roste tam být nemá, při troše štěstí to je něco, co se dá vyříznout.

Pokud je to něco zahnisaného, tak pokud se to nevyčistí, tak ti vcelku rychle taky může umřít na sepsi.

A ne - domácím kurýrováním to nevyřešíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1339
15.1.20 16:11

Vyšetření lze v podobných případech provádět i v narkóze. Zavolej na veterinu předem a domluv se.
Tohle určitě neřeš na internetu, ať v případě špatné diagnózy nepromarníš šanci, kdy se s tím dá něco dělat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.1.20 16:47

Pokud nechcete jít k veterináři, tak se smiřte s tím, že kočka umře :nevim: Může to být cokoliv a pochybuji, že diskutující maminky a těhulky na emiminu mají veterinární vzdělání, aby vám poradily. Může to být rakovina, může to být hnis, kdo ví :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.1.20 18:47

Mam také pritoulanou kočku, nikoho cizího na sebe nenechá sáhnout. Nechá se chytit jen ode mě a to musí být v dobrém rozmaru. Když jsme jí léčily u veterináře, půjčoval nám takovou speciální klec, měla stěnu navíc, která se i s kočkou pritahla, a tak se kočka dala zmáčknout jako by byla ve sveraku. V kleci jsme jí dovezli a on ji skrz tu klec mohl ošetřit, dát injekci…takže to jde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama