Boule za uchem - mám strach

Anonymní
16.4.20 21:13

Boule za uchem - mam strach

Hezky vecer, chci se zeptat zda nekdo nema zkusenost, predtim nez si zajdu k lekari, sice se to v tomto obdobi nedoporucuje ale mam strach.
Za uchem na krku se mi jiz po nekolikate na stejnem miste objevila tvrda nebolestiva bulka, uz jsem s timto jednou byla u praktickeho lekare ale ten mi rekl ze to nic neni ze je to pouze zvetsena lymfaticka uzlina, neudelal mi ale zadny rentgen a pouze si ji na par sekund prohmatal… pote zmizela a dele se neukazala tak jsem byla v klidu, ted se ale objevila znovu a uz mi to neprijde moc normalni. Muj dotaz tedy zni, pokud by to byl nedejboze nador, muze se stat ze nadory takto mizi a pak se zase objevi nebo je to blbost? Jediny z dalsich priznaku mam obcasne nocni poceni… Vim ze je nejlepsi si zajit k lekari, takto bez vysetreni mi nikdo neporadi, ale zajima me treba zda s necim podobnym nema nekdo zkusenost? Take mi prijde ze mam kolikrat navaly vzteku kvuli banalitam, zminuji to jelikoz babicka mela rakovinu prsu a dost se to projevilo na jejim chovani, byla mnohem vice nastvana atd.. nastesti uz je vse v poradku. Moc dekuji predem vsem za jakekoli rady.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2960
16.4.20 21:25

Taky jsem nedavno mela. Jak pises, nebolestivou a tvrdou boulicku za uchem a asi do 2 tydny zmizela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58709
16.4.20 21:34

Bude spíš jen nabehla uzlina.. Proč hned nádor? :think: mě se dělají boule různe po těle, vzdy zmizí a toto by mě nenapadlo :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9055
16.4.20 21:42

Nador by se neztrácel. Je to u uzlin normální, prostě tělo bojuje s nějakou infekci, která se vyskytuje v dané oblasti. Třeba v uchu, ve vlasech, stačí pupínek nebo štípanec, často se na nic ani nepřijde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19256
16.4.20 21:52

Ne, tak s timhle k doktorovi fakt ted nechod. Uz jsi tam s tim jednou byla, rekla, ze je to uzlina a ta se presne takhle chova, zvetsi se, kdyz telo s cimsi bojuje a pak se zase zmensi. Takze mel pravdu, na to zadne vysetreni netreba. A ne, nador by fakt nemizel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15534
16.4.20 22:26

Mívám to také. Nejčastěji přes zimu. Když je venku mráz a nemám šálu nebo jen fouká studený vítr, reagují moje uzliny okamžitě a dost mě to i bolí, jak se rychle zvětší. Pak už nebolí, ale trvá tak týden, než zase vymizí. V dětství někdy během puberty to moje mamka řešila i s dětským doktorem. Už jsem si zvykla si vytahovat šálu pořádně po uši.

Teď bych s tím k lékaři opravdu nechodila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama