Boulička u pochvy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.07.19 08:59
Boulička u pochvy

Prosím o anonym…
Jsem rok po porodu, nyní jsem zjistila, že jsem znovu těhotná.
Před vynechanou ms jsem dost často lítala na wc (měla jsem průjem).. kvůli častému chození na wc a utírání se mi u vstupu do pochvy na konci (jak bývá nástřih, ale uprostřed) vytvořila maličká, na dotyk bolavá boulička.
Prosím, máte někdo zkušenost? Příští týden jsem objednaná na gyndu. :think:

Reakce:
Zdenuli
Kecalka 444 příspěvků 19.07.19 09:49

To vypadá na zánět Bartholiniho žlázy. Buď to praskne samo nebo pokud se to zvětší, tak to na gyndě naříznou, aby hnis vytekl

Xmichaelah
Kecalka 360 příspěvků 19.07.19 09:57

To bude bartholinka, ja teda po silenych zkusenost bych letela k dr… da se to vyresit i atb…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.07.19 10:05

Ono to tedy v místě „vstupu do pochvy“ i svědí… Není to nic vážného? :(

• zakladatelka
Jeremi
Zasloužilá kecalka 573 příspěvků 19.07.19 10:07

Taky bych to odhadovala na zánět Bartholiniho žlázy. Doporučuju nečekat týden, ale jít na gynekologii hned (klidně i na pohotovost). Zánět v mírnější formě se dá řešit ATB a sedavými koupelemi, v horší formě (absces) je nutná operace.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.07.19 10:15

Jsme mimo město, zítra se vracíme, tak asi sjedeme do nemocnice na pohotovost. Nemůže to nijak ohrozit těhotenství? Třeba ty atb nebo ostatní věci co semnou budou provádět?

• zakladatelka
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.07.19 10:20

Mě se udělal zánět bartholiniho žlázy v těhotenství a nedělali mi s tím nic.. Prostě to jen dr sledovala, i jsem s tím přirozeně rodila.

Jeremi
Zasloužilá kecalka 573 příspěvků 19.07.19 10:22
@Anonymní píše:
Ono to tedy v místě „vstupu do pochvy“ i svědí… Není to nic vážného? :(
  • zakladatelka

Jestli to opravdu je zánět/absces Bartholiniho žlázy, tak to není nic fatálního. Je to nepříjemné a bolestivé, ale stává se to a příčina většinou není známá. Švihej k doktorovi hned. Čím menší ten zánět je, tím větší šance, že se to povede vyřešit antibiotiky. U abscesu je nezbytná operace, resp. většinou se provádí chemická extirpace lápisem, což jsou dva zákroky v odstupu 48 hodin (oba se dělají v celkové narkóze).

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.07.19 10:23
@Anonymní píše:
Mě se udělal zánět bartholiniho žlázy v těhotenství a nedělali mi s tím nic.. Prostě to jen dr sledovala, i jsem s tím přirozeně rodila.

A bolela tě ta boulička + tě svědělo trochu kolem toho místa? Není to svědění brutální, ani takový, abych se snad musela drbat :roll: Ale jen že jak je to si myslím i podrážděné od toho častého lítání na wc, tak to prostě „cítím“… :think:

• zakladatelka
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.07.19 10:26
@Jeremi píše:
Jestli to opravdu je zánět/absces Bartholiniho žlázy, tak to není nic fatálního. Je to nepříjemné a bolestivé, ale stává se to a příčina většinou není známá. Švihej k doktorovi hned. Čím menší ten zánět je, tím větší šance, že se to povede vyřešit antibiotiky. U abscesu je nezbytná operace, resp. většinou se provádí chemická extirpace lápisem, což jsou dva zákroky v odstupu 48 hodin (oba se dělají v celkové narkóze).

Zítra si dopoledne sjedu na pohotovost, teď jsem bez šance se kamkoliv dostat. Moc díky, jsem z toho vyplašená :(
Už po porodu jsem měla špatně srostlé stehy a měla jsem tam to živé maso. To mi dr musel umrtvit, seříznout a zašít. A teď toto :( uff

• zakladatelka
Jeremi
Zasloužilá kecalka 573 příspěvků 19.07.19 13:10
@Anonymní píše:
Zítra si dopoledne sjedu na pohotovost, teď jsem bez šance se kamkoliv dostat. Moc díky, jsem z toho vyplašená :(
Už po porodu jsem měla špatně srostlé stehy a měla jsem tam to živé maso. To mi dr musel umrtvit, seříznout a zašít. A teď toto :( uff
  • zakladatelka

Musíš ale na gynekologickou pohotovost. Jinak nebudou vědět, co to je.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.07.19 13:47
@Jeremi píše:
Musíš ale na gynekologickou pohotovost. Jinak nebudou vědět, co to je.

Jojo, nakonec jedeme domu už teď, takže tam sjedu dneska. Jj určitě na gyndu, to je jasný. Díky

• zakladatelka
Jeremi
Zasloužilá kecalka 573 příspěvků 21.07.19 12:53
@Anonymní píše:
Jojo, nakonec jedeme domu už teď, takže tam sjedu dneska. Jj určitě na gyndu, to je jasný. Díky
  • zakladatelka

Tak jsi dopadla?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.07.19 13:31
@Anonymní píše:
A bolela tě ta boulička + tě svědělo trochu kolem toho místa? Není to svědění brutální, ani takový, abych se snad musela drbat :roll: Ale jen že jak je to si myslím i podrážděné od toho častého lítání na wc, tak to prostě „cítím“… :think:
  • zakladatelka

Mě to v těhotenství nebolelo ani nesvědělo až pak pár měsíců po porodu to začalo pobolívat, asi jako modřina.. No mám ji doteď, na operaci jsem se stále nedokopala.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.07.19 04:37
@Jeremi píše:
Tak jsi dopadla?

Nakonec to nic z tohodle nebylo. Ta Bartho.. je prý v kůži resp.pod kůží. Já to měla na té kůžičce. Za víkend to bylo ok. Jak jsem měla střevní potíže, tak jsem si tam nejspíš něco zanesla. Už ok.
Díky všem

Váš příspěvek
Reklama