Boulička v čelisti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
smaria
Kecalka 417 příspěvků 06.01.12 21:02
Boulička v čelisti

Ahoj holky,
chtěla bych se zeptat, zda nemáte někdo zkušenost nebo jste o tom neslyšely? Mám pod zubama ve spodní čelisti zevnitř takovou tvrdou bouličku )na pravé straně), kterou si jazykem najdu… Nějak mě to nebolí ani neobtěžue, jen mám takový trochu obavy, co to je… Velikost asi hrášku…
Díky za jakékoli postřehy.
Maruška

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
vertigo
Závislačka 3267 příspěvků 06.01.12 21:04

Taky to občas mívám, za pár dní to zmizí Netuším, co to je, ale hlavně, že to zmizí :D

sara1000
Kelišová 5617 příspěvků 06.01.12 21:06

Ja to mivam pod zubama,ale nahmatam to zvenku na celisti.Pry je to ucpana slina zlaza.Casem se to proste vstreba.Vzdy se objevi a zase treba za mesic zmizi.Velikost asi jako hrasek,jak pises.

Pipet
Generální žvanilka 24252 příspěvků 06.01.12 21:07

Já na levé straně, menší než hrášek :lol: Nevím, co to je :think:

alisekR
Kelišová 5730 příspěvků 06.01.12 21:11

Mám, ale nahmatám hlavně zvenka na obličeji, když jsem nemocná a mám rýmu, tak se to zvěřtšuje a docela i bolí a sedí to pod kůží na čelišti, vidět to není.Já mám pocit, že je to i plná dutina, těch je v obličeji několik. To co popisuješ, je asi opravdu slinná žláza, jak tu někdo psal. Ale jestli máš obavy, tak si zajdi na krční…

smaria
Kecalka 417 příspěvků 06.01.12 21:14
alisekR píše:
Mám, ale nahmatám hlavně zvenka na obličeji, když jsem nemocná a mám rýmu, tak se to zvěřtšuje a docela i bolí a sedí to pod kůží na čelišti, vidět to není.Já mám pocit, že je to i plná dutina, těch je v obličeji několik. To co popisuješ, je asi opravdu slinná žláza, jak tu někdo psal. Ale jestli máš obavy, tak si zajdi na krční…

Myslíš na krční? Říkala jsem si, jestli spíš ne na zubní?

karkule1
Stálice 66 příspěvků 06.01.12 21:22

Se slinnou žlázou na zubní…
Jinak to může být kostěnný výrustek na čelisti, ten většinou bývá oboustranně.
Kromě kamene ve velké slinné žláze (podčelistní nebo podjazyková) to může být i ucpaná drobná slinná žlázka ve sliznici- to většinou není potřeba řešit.

Ad alisekR : u tebe bych to typovala na spádovou lymfatickou uzlinu.

smaria
Kecalka 417 příspěvků 06.01.12 21:26
karkule1 píše:
Kromě kamene ve velké slinné žláze (podčelistní nebo podjazyková) to může být i ucpaná drobná slinná žlázka ve sliznici- to většinou není potřeba řešit.Ad alisekR : u tebe bych to typovala na spádovou lymfatickou uzlinu.

Děkuji, každopádně si s tím asi zajdu raději na kontrolu. Jsem radši v klidu :-)

alisekR
Kelišová 5730 příspěvků 06.01.12 21:32
karkule1 píše:
Kromě kamene ve velké slinné žláze (podčelistní nebo podjazyková) to může být i ucpaná drobná slinná žlázka ve sliznici- to většinou není potřeba řešit.Ad alisekR : u tebe bych to typovala na spádovou lymfatickou uzlinu.

Děkuji za info, klidně by to mohla být ta uzlina, jak píšeš, léčím se totiž několik let na poruchu imunity a každé nachlazení má dramatický průběh.

smaria
Kecalka 417 příspěvků 06.01.12 21:38

Nejhorší je, že jsem se začla takhle až moc sledovat, když se mi narodila dcera. Mám o sebe nějaký hrozný strach a připadám si občas, jako blázen :-) Katastrofické scénaře se mi poslední dobou v hlavě jen hemží, je to dost otravné, ráda bych se toho zbavila…

alisekR
Kelišová 5730 příspěvků 06.01.12 21:46
smaria píše:
Nejhorší je, že jsem se začla takhle až moc sledovat, když se mi narodila dcera. Mám o sebe nějaký hrozný strach a připadám si občas, jako blázen :-) Katastrofické scénaře se mi poslední dobou v hlavě jen hemží, je to dost otravné, ráda bych se toho zbavila…

To je normální, máš teď odpovědnost nejen za sebe, ale i za dítě. To já znám. Jestli si jinak zdravá, tak se to dá. Já mám bohužel zdraví hodně špatný a tak se taky bojím, hrozně…coby kdyby… :mrgreen:

smaria
Kecalka 417 příspěvků 06.01.12 21:52
alisekR píše:
smaria píše:
To je normální, máš teď odpovědnost nejen za sebe, ale i za dítě. To já znám. Jestli si jinak zdravá, tak se to dá. Já mám bohužel zdraví hodně špatný a tak se taky bojím, hrozně…coby kdyby… :mrgreen:

Tak přeji, aby zdraví bylo lepší. Myslím, že mě nic jiného netrápí kromě toho jak píšu „myšlenek“..co kdyby… :-)

Hanča Domča
Zasloužilá kecalka 604 příspěvků 06.01.12 23:07
smaria píše:

Ahojík i já jsem těď na tom tak nějak podobně od té doby co se narodila naše Domča taky se pořád pozoruji …prolezla jsem i par doktorů ale vše je ok jen nevím jak se toho zbavit..holt moc nad sebou přemýšlím
Ale je to tak mám strach abych byla ok protože tu mám přítele a Dominičku a nejde už jen o mě :?

smaria
Kecalka 417 příspěvků 06.01.12 23:15
Hanča Domča píše:
smaria píše:
Ahojík i já jsem těď na tom tak nějak podobně od té doby co se narodila naše Domča taky se pořád pozoruji …prolezla jsem i par doktorů ale vše je ok jen nevím jak se toho zbavit..holt moc nad sebou přemýšlím
Ale je to tak mám strach abych byla ok protože tu mám přítele a Dominičku a nejde už jen o mě :?

Doufám, že je to jen teď, jak je dcera malá, že to snad přejde… Musíme se každý den veselit s dětma a partnerama :-)

vertigo
Závislačka 3267 příspěvků 07.01.12 11:32
smaria píše:
Hanča Domča píše:
smaria píše:
Ale je to tak mám strach abych byla ok protože tu mám přítele a Dominičku a nejde už jen o mě :?
Doufám, že je to jen teď, jak je dcera malá, že to snad přejde… Musíme se každý den veselit s dětma a partnerama :-)

Holky, nevím, jestli to přejde, měla jsem to taky - navíc mě se to umocnilo, když mi nečekaně zemřel tatínek, vždy byl chvíli klid, ale jakmile mě začalo něco bolet nebo tak, hned jsem viděla bůhvíjaké choroby- a vždy mě uklidnilo až vyšetření u doktora :-).. A co teprve, když je něco dětem - to šílím úplně :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama