Bradykardie a operace

3660
17.10.19 10:15

Bradykardie a operace

Ahoj, prosim o zkusenosti jestli se nekdo potyka s bradykardii(laicky receno pomaly srdce) a presto to nebyl problem s anestezii.Jde o to ze pristi stredu mam jit na operaci se zlucnikem.Je mi furt zle, takze uz se hrozne tesim az to budu mit za sebou.No a vcera jsem byla na predoperacnim vysetreni a tam mi zjistili bradykardii.Moje obvodni doktorka rikala, ze to bude nejspis problem a ze me nebudou chtit uspat, ale nejdriv prelecit.Ale ja uz treba dalsi mesic nevydrzim cekat.Tak se chci zeptat, jestli s tim nekdo mate zkusenost. Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2549
17.10.19 11:53

@Ivana 85 tak tě poslala na internu aby se doresila bradykardie? Nebo čeká až co ti Na to řeknou Na chirurgii? :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3660
17.10.19 12:31

@Nell2 dnes mi vzala krev kvuli stitny zlaze, jestli to nebude tim. A jinak se ceka co rekne v utery anesteziolog :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2549
17.10.19 12:34

@Ivana 85 tak počítej s tím, že anesteziolog řekne ať se to prvně došetří a pošlou tě na internu :think: pokud tě vůbec přijmou s takovým závěrem od obvodaka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3660
17.10.19 12:36

@Nell2 ty jsi z oboru nebo to mas za sebou? Ja teda fakt nevim co budu delat pokud me nevezmou :zed: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1750
17.10.19 13:44

@Ivana 85 kolik tepů máš? EKG bylo v normě krom té bradykardie? Sportuješ? Jestli nejsi dušná, nebolí Tě na hrudi, nemáš kolapsové nebo prekolapsové stavy, máš krom bradykardie normální nález na EKG tak to problém není. Pokud tedy nemáš 30 tepů za minutu. Norma je do 50/min, když jsem sportovala měla jsem běžně i pod 50. Vytrvalci mohou mít i pod 40 s jsou zdraví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3660
17.10.19 13:57

@Lucka1111 podrobnosti nevim, rekla mi ze mam spatny ekg a kdyz jsem se zeptatla jak spatny tak rekla pomaly a ze by to mohl byt problem kvuli uspani. A ze vezme krev na stitnou zlazu a pak se uvidi. Vysledky budou zitra.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1750
17.10.19 14:02

@Ivana 85 tak to je škoda, že nevíš podrobnosti. A jsi sportovec? Co nějaké potíže? Dušnost, kolapsy, nějaká ztráta vědomí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1750
17.10.19 14:08

@Ivana 85 ještě jak zvládáš fyzickou aktivitu? Jako pokud nemáš problém vyjít kopec, popoběhnout, nemáš nějaké ztráty vědomí, tak bradykardie sama o sobě nic neznamená. Samozřejmě porucha štítné žlázy to udělat může, ovšem většinou až nějaká hlubší porucha a u té by jsi už měla potíže. A jinak co se týče léčby, tak léčba bradykardie není, jedinou léčbou závažné bradykardie je kardiostimulátor. Jedině u té poruchy štítné žlázy se nasadí hormony štítné žlázy. Jinak kdyby Tě nechtěla pustit na operaci, tak pak zbývá jedině kardiologické vyšetření (echo, event. EKG holter) a vyjádření že jsi schopna operaci i s bradykardií. Ještě mě napadá nebereš nějaké léky - betablokátory?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1963
17.10.19 15:26

Já mám, bez jakýchkoliv komplikací s tím žiju, máme to rodové; a uspali mě naprosto bez řečí. Po probuzení jsem měla tep 40 :nevim: nikdo neřešil, nijak slabo mi nebylo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3660
17.10.19 15:30

@Lucka1111 jo jsem zapomela odpovedet, sportocec nejsem. Normalni fyzickou aktivitu zvladam v pohode. Zadny potize nemam, proto jsem byla vcera tak v soku, cekala jsem ze vysledky budou samozrejme v pohode.Co jsem o tom cetla, tak nejaky pptize ktery na to ukazujou mam, ale ty muzou mit i radu jinych pricin.Jako treba casta unava, brneni rukou, bolest hlavy, nizkej tlak atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3660
17.10.19 15:49

@puntice super,to rada ctu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1963
17.10.19 16:18

@Ivana 85 :mrgreen: ráda potěším.

Jinak brnění končetin (nedokrvení) a migrény mám taky, nenapadlo mě to spojovat.
Mě naopak srdcařka chválila :nevim: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3660
17.10.19 20:09

@puntice nemyslim to zle, jen rada ctu ze operace neni ztracena. Jinak nevim, o tech migrenach atd jsem se docetla na netu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2549
17.10.19 20:53

Já neříkám, že to něco znamená, kor když nevíš podrobnosti, ale určitě je lepší došetřit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama