Brániční kýla u 10m dítěte

2237
30.1.11 20:56

Brániční kýla u 10.měs. dítěte

Holky mamky prosíííím, která máte zkušenosti. U 10.měs. dcery od neteře zjistili brániční kýlu a nevyvinutou plíci. Dříve bylo vše O.K. bez problémů, malá byla v poho. Máte někdo zkušenosti. Nyní je malá na JIPce a zítra se uvidí, co bude dál. Tak hledám a sbírám informace. Předem moc díky všem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1250
24.2.11 16:17

Anulko, zkušeností nemám o nic víc než ty, ale 11.1.2011 se mi narodil syn Lukášek a po porodu u něj zjistili pro přetrvávající dechové obtíže pravostrannou brániční kýlu, měl utlačenou plící která se nerozvinula protože neměla kam, utlačovaly ji orgány které se natlačily do hrudníku, museli ho zaintubovat, napojit na plicní ventilaci a okamžitě ho převezli na dětskou kliniku do Brna kde ho hned druhý den operovali, museli mi ukončit těhotenství dřív díky preeklampsii ale toje jiná kapitola, ale díky tomu byl nedonošený, vážil jen 2100g a přesto všechno to zvládl a dnes už ho mám týden doma, nevím jak závažné to je u malé tvé neteře a jaký je rozdíl pokud se s tím dítě narodí nebo se to stane později, ale ráda bych tě uklidnila alespoň mým případem, myslím že u čerstvě narozeného navíc nedonošeného miminka je to podstatně větší riziko. Asi tě tím nijak moc neuklidním ale třeba ti to alespoň trochu pomůže. Když budeš potřebovat tak se můžeš cokoli zeptat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1250
24.2.11 16:30

Jinak ji zřejmě budou určitě operovat jestli se už tak nestalo,nebudu tajit že to není vůbec hezký pohled vidět mimi po tak těžké operaci, ale berte to tak že dospělý je na tom stejně po těžkém zákroku jen v případě malého miminka je to děsivý pohled, alespon u nás to tak bylo, malý byl týden v umělém spánku na plicní ventilaci a přes obvazy a hadičky které z něj trčely nebylo poznat jak vypadá a já ho poprvé po porodu viděla právě tak jak ti to ted popisuju, no pocity jsem měla strašné, nemusím asi líčit podrobnosti, ale při další jeho návštěvě toho měl na sobě mín, při další už byl extubovaný a dýchal sám a hlavně už nevypadal jak mrtvolka na přístrojích, bylo to den ode dne lepší až jsem se dočkala dne kdy jsem mohla za ním a za týden na to jsme jeli domů. ted nás ještě čekají různé kontroly, měl poškozenou jaterní buňku a díky tomu mu neustupovala žloutenka a i ted ji ještě pořád má ale už né v takovém rozsahu a musí mu to hlídat aby se to nezačalo zhoršovat, jaterní buňka se prý zregeneruje ale trvá to i 3 měsíce a pravou plíci má menší než by měla být ale měla by prý fungovat normálně, tohle všechno ukáže čas a nezbývá než věřit doktorům.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1250
24.2.11 16:33

ted jsem si všimla že tvůj dotaz je skoro měsíc starý tak už máte určo vše zlé za sebou a já tu všechno psala zbytečně a hlavně pozdě, budu ale ráda když napíšeš jak to u vás vše dopadlo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
24.2.11 18:57

Valinku operovali 2.2., už to má za sebou, zvládla to snad lépe než my všichni kolem. Operovali ji ve fakultce v Ostravě, taky jim byla záhada, že se na to nepřišlo dříve. Navíc Val nepřibývala a dr. se to ani nezdálo být divné.
Navíc její mamina s ní nemohla být, měli místo jen pro kojící maminy. takže teď po třech týdnech byli na kontrole a vše je v pořádku, vytáhli ji stehy, už i přibývá a plíce se začíná spravovat.
Přeji hodně zdravíčka a ať malý roste a dělá jen a jen radost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1250
24.2.11 19:44

děkuji, můj malý to taky zvládl asi ze všech nejlíp, já měla nervy úplně v háji, on mi taky nepřibýval na váze už v těhotenství ale bylo to tou preeklampsií ale jak se narodil tak nemohl dýchat a zhoršovalo se to až nakonec přišli proč a to už mělo rychlý spád… No hlavně že s tím něco dalo dělat a dopadlo to jak to dopadlo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama