Dětská laryngitida

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kometaa
Povídálka 29 příspěvků 29.01.11 12:03
Dětská laryngitida

Dobrý den, obracím se na vás z žádostí o radu. Mám 15 M syna. Už po druhé má mírnou laryngitidu. Vždy to začalo rýmou dále začal trochu kašlat přes den. Po usnutí když si ho přijdu poslechnout už většinou vím, jaká noc to bude :-(. Probudí se s obvyklým sýpáním a štěkavým kašlem. Mám ho ve svislé poloze zabaleného po nos na mrazivém vzduchu. A takhle probdím noc. Přes den moc nekašle, rýma trvá a chraptí. Jedná se jistě i o zánět hlasivek. U Dr. jsem byla poprvé. Dala nám strašný antibiotický sirup Sumetrolim (nedobrali jsme protože po něm zvracel, má strašně hustou konzistenci s výraznou sladkou anýzovou chutí a tak moc nelze ani nikam přimýchat) a pak nám dala čípky do rekta, pokud by se opravdu dusil. Po této zkušennosti k Dr. se stejným problémem už nejdu. Víte prosím o něčem co by synovi ulevilo (chrapot přes den a v noci typický štěkavý kašel a neschopnost se nadechnout)kromě toho co dělám? Děkuji moc. Jinak mu dávám přes den 3× Hedelix a Nasivin, ale to je jen takové placebo…

Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Caty  29.01.11 12:24

Ahojky, měli jsme taky ten problém. Malé jsem dávala studené uábaly na krk, pořídila zvlhčovačku vzduchu a ta nám jela a jede celou noc vždy když má rýmu nebo kašel. Mazala jsem prsíčka a zádíčka mastičkou peprmintovou a dostali jsme fenistilové kapičky. Měsíc a půl se to s námi táhlo, nakonec dostala antibiotika protože dostala respirační dětskou chorobu, ale laryngitida se už nevrátila, zatím.Jo, pokud není zvhčovačka, ověsit postýlku mokrýma hadrama a netopit.

Hodaka  29.01.11 12:29

Všechny mé děti na to trpí, syn asi do 3let, dcera taky tak asi, a malý(10m) už byl 2× na pohotvosti, píchnou mu nějakou injekci tuším že kortkoidy, a většinou to zabere.Jinak pomáhá vlhčit vzduch, zabalit a ven(to děláš)zvýšená poloha.
Rozhodně když se to rozjíždí by jsi měla k dr, klidně na pohotovost.Starší syn i dcera s tím ležel i v nemocnici, dusil se a modral, měl i podporu dýchání :-( fakt to není sranda, nejhorší je že se to vždycky rozjelo v noci.

kometaa
Povídálka 29 příspěvků 29.01.11 12:35

Já vím,že to sranda není a také jsem psala. že je to mírná laryngitida. Samosebou pokud se jen o rochu zhorší stav, budu to řešit. Děkuji za příspěvek. Ještě mě napadá - je to onemocnění nakažlivé???

kometaa
Povídálka 29 příspěvků 29.01.11 12:37

Děkuji. Zvlhčovač máme, ale hlučí. je to starší typ. Hlučí i ty novější? Nedovedu si představit mít ho zaplý celou noc :-) Děkuji

Hodaka  29.01.11 13:30

No já nevím zvlhčovač nemám, věším prádlo, jako vzduch je pak na :poblion: ale pomáhá to.
Ach jo je to trápení těma bobkama.Ať se vám to nerozjede :hug:

davmi
Kelišová 5250 příspěvků 29.01.11 13:32

Ahoj, na mírnější laryngitidy trpí syn, od doktorky dostaneme většinou stoptusin na kašel, na noc dávám dithiaden a když už se to rozjede, taky mám v ledničce připravený čípek, teď má syn škaredý kašel a dala nám doktorka kalobu a zatím zabírá úspěšně :potlesk:

Haňulík
Závislačka 3532 příspěvků 29.01.11 13:32

Místo hedelixu bych dávala stoptusin nebo ditustat, a byl by dobrý i ditiaden ale ten je jen na předpis. Jo a nám dr ještě dává u lary kalciový sirup. Je fakt že většinou nám tohle nepomůže a musíme dávat prednison v tabletkách a někdy i rectodelt když je nejhůř.

kometaa
Povídálka 29 příspěvků 29.01.11 14:03

Moc děkuji. Co je kaloba, to slyším poprvé? Dithiaden na uklidnění také mám, když bude zle. Stoptusin pořídím.

BohunkaP
Extra třída :D 14479 příspěvků 29.01.11 14:05

A doktorce jsi řekla o tom, že jste ATB nedobrali a proč? Pokud ano, jistě k tomu zaujala nějaký postoj a poradila něco jiného… Jen tak nedobrat antibiotika a nezabývat se tím, to není v pořádku, tím se leda tak zadělává na problémy v budoucnu.

Můj stejně starý syn se zrovna z laryngitidy vyhrabává. ATB nedostal, nebyl k tomu důvod. Doktorka nám napsala Aerius (antihistaminika), které bude brát při každé rýmě a kašli, zmenší se tím otok sliznic, do nosu Bendovy kapky, nos samozřejmě odsávat, jestli rýma moc neteče. Jinak je potřeba zvlhčovat vzduch, ale opravdu hodně, ne jen tak jednou mokrou plínou. My používáme zvlhčovač a opravdu mu hodně ulevuje. Taky se nám osvědčil eukalyptový olej (třeba Koalka), namazat tím hrudník – a do vzduchu stříkáme Eucasol od Justu. Uvolňuje to dýchací cesty.

Jinak, čípky jste zřejmě dostali Rectodelt, ty jsou určené opravdu jen k řešení akutní dušnosti, ne jako prevence, ale to víš. Pokud je syn hodně zahleněný, nedávala bych mu přes den Hedelix, ale Mucosolvan, ten mu pomůže odkašlávat. A na noc Stoptussin (volně prodejný), na utlumení kašle.

BohunkaP
Extra třída :D 14479 příspěvků 29.01.11 14:06
kometaa píše:
Ještě mě napadá - je to onemocnění nakažlivé???

Ne, není.

kometaa
Povídálka 29 příspěvků 29.01.11 14:13

Děkuji za odpověď. Dr samosebou ao tom sirupu ví. On už pak byl Ondra dobrý tak se to neřešilo. Nevím jestli ten sirup znate, ale ani jako antibiotika klasifikovaný v příbalovém letáku není. Tak nevím Dr. mi to tak řekla… je to 2 M zpátky.
Teď zahleněný není. On je to takový suchý kašel. Hlavně mne trápí to chraptění.
Jen pro zajímavost lékárnice mi tvrdila, že Hedelix a Mucosolvan jsou témeř to samé.
Co jsou to prosím Bendovy kapky?

BohunkaP
Extra třída :D 14479 příspěvků 29.01.11 14:21
kometaa píše:
Jen pro zajímavost lékárnice mi tvrdila, že Hedelix a Mucosolvan jsou témeř to samé.

Pokud vím, tak Hedelix je přírodní, obsahuje jen bylinky a má spíš podpůrnou funkci. Mucosolvan obsahuje léčivou látku ambroxol a patří mezi léky zvané mukolytika („odhleňující“ lé­ky).

kometaa píše:
Co jsou to prosím Bendovy kapky?

Bendovy kapky je taková směs, nedá se jen tak koupit, na předpis ji v lékárně namíchají - obsahuje tuším Pamycon, Framykoin, Hydrocortison a podobné. Myslím, že ani složení nemusí být pokaždé stejné - naše doktorka pokaždé vypisuje na recept přesné složení.

BohunkaP
Extra třída :D 14479 příspěvků 29.01.11 14:23
kometaa píše:
Teď zahleněný není. On je to takový suchý kašel. Hlavně mne trápí to chraptění.

Pokud zahleněný není, tak bych nedávala ani Mucosolvan, ani Hedelix, nic podobného. Jenom ten Stoptussin na noc - klidně několikrát za noc, podle příbalového letáku.

Jinak, laryngitida je zánět hrtanu, chrapot je, pokud vím, její průvodní jev. Ale pokud Vás trápí už dva měsíce, šla bych tedy každopádně k doktorce znovu.

Neboj, to bude v pohodě. Vypadá to vždycky horší, než to je. :wink:

kometaa
Povídálka 29 příspěvků 29.01.11 14:27

ne ne to je nepochopení, mezitím byl zcela zdravý.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Sedm pomocníků, které byste měla mít v kabelce, když jste mimo domov

Dámská kabelka je opředena mnoha mýty. Je to všestranné úložiště s kapacitou... číst dále >

Nejlepší investicí v životě je vzdělání

Přemýšleli jste někdy nad tím, jaká investice přinese vašim dětem největší... číst dále >

Články z Ona Dnes

Lékař: Cukrovka i nadváha způsobují poruchy erekce. Bojujte pohybem

„Při nadváze a obezitě nepomůže žádná pohybová aktivita bez alespoň mírné... číst dále >

Angína si hledá oslabené jedince. Když vás dostane, k lékaři musíte

Oteklé mandle, bolest v krku při polykání, někdy i problémy s dýcháním.... číst dále >

Reklama