Dětská laryngitida

Napsat příspěvek
Velikost písma:
20519
29.1.11 14:43

Starší syn dostal záchvat loni v létě. V noci jsem to zvádla, ale raději jsem si zajela ráno do nemocnice. Teda taky proto, že naše dra měla dovo a zástup byl až odpoledne. Na „příště“ jsem dostala léky - a teď si nevzpomenu, jak se to tohleto.

Je to asi 14 dní, co dopoledne začal kašlíkovat mladší. Narodil se o fous dříve, takže má drobné respirační problémy - takže jsem si prostě mysela, už zase je tady nějaký kašlík, nějaké průdušky. Večer těžkej záchvat kašle, a asi v jednu psí štěkot. A jak kašlala do toho plakal, začal se dusit. Jen jsem si nevzpomněla na přesné dávkování. Takže jakmile jsem dala první pomoc a bylo jasné, že se neudusí , volala jsem do nemocnice. Že mám doma lék, a jestli ho stačí dát, nebo musíme přijet. Doktor potvrdil, že v tomto stavu, věku, hmotnosti, atd. Stačí jedna tableta. Skutečně téměř ihned zabrala (do 10 min bylo dýchaní opravdu lepší - a naštěstí nemá problém namletou tabletu s vodou polknout), jen další hodinu a půl trvalo, než se kluk úplně uklidnil a usnul. To jsem ho pochopitelně chovala až k spánku.

Další týden teda měl kašel a rýmu a do toho zuby, ale řekla bych, že to byla nějaká virózka. A možná jen to, že mu rostly najednou tři zuby … Ani jsme nebyli u dry, nebylo to prostě nijak závažné. Rozhodně ne žádné noční záchvaty jakéhokoli kašle, natož laryngytýdy. Brečel, prootže ho bolely zuby … (dostal vždycky něco na bolest, ale budilo ho to … )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
106
29.1.11 15:15

Ahoj,můj syn na to taky trpěl,poprvé jsme skončily na pohotovosti a pak už jsme to doma zvládali sami.
Synovy teda nasazovali Mucosolvan i při dráždivém kašli,právě proto ,aby se kašel zvlhčil a začal vykašlávat. Pokud máš doma ten dithiaden ,tak bych mu ho na noc teď dávala,když kašle.Mělo by to zabránit otoku hrtanu a propuknutí akutní laryngitidy.
A ať hodně pije.
Držím palce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
29.1.11 15:19

Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20519
29.1.11 15:20

Vyhrabala jsem ten lék - Fortecortin

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3781
29.1.11 16:00

ahoj,
tak Sumetrolin není atb., ale chemoterapeutikum. Proto opravdu nepíší v letáku, že je to atb. :-D
Byla jsi poučena, že se k tomu musí hlídat kyselé, resp. vše s koncentrovaným vit. C (např. šťávy, ovoce apod.)? To totiž je kontraindikováno a může to dělat ty potíže, co jste měli (spíš se teda osypou, ale stejně).
Jinak bych jak psala Haňulík místo Hedelixu dávala něco tlumícího, Hedelix je sice slabý, ale má rozpouštět hlen a pokud má kašel suchý dráždivý, tak mu to nepomáhá, spíš naopak. Byla jsem takto poučena svou dr., když jsem špatně vyhodnotila kašel dcery, mně se zdálo, že je víc vlhký a ona, že jasně laryngální a místo Mucosin jsme nasadili Stoptusin. Na noc je ještě lepší Robitusin, ten ještě víc zklidňuje. Mimo Ditiadenu jsou taky v tomto případě možné kapky Fenistil (na zklidnění sliznice před spaním), rovněž na předpis, ale ty je dobré mít doma i jako pomoc na alerg. reakci třeba po štípnutí včelou. Nechala bych si tak jako tak napsat, pro jistotu.
My vyloženě na laryng. netrpíme, ale když měly děti sušší kašel, tak na noc ty kapky dostávaly a spaly pak klidně a nekašlaly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
29.1.11 16:08

Děkuji moc za příspěvek. Fenistil mám. Koupím Stptussin, No a co se týče mé dr. a toho co říká ..... no přijde mi, že jedná s rodiči jako s dětmi (stará praktička) Taže Sumetrolim zaklasifikovala do antibiotik, zřejmě pro zjednodušení :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
14.2.11 15:37

To že je dr. stará praktička neznamená, že nedokáže zařadit Sumetrolim správně do kategorie antibiotik. Sumetrolim JSOU antibiotika. Jsou v souhrném názvu chemoterapeutika z důvodu toho, že skupina antibiotik jsou čistě přírodní např. Penicilín - je vyráběn z přírodní plísně, kdežto chemoterapeutika jsou antibiotika vyráběná z čistě chemických látek!!!

Takže zařazení Sumetrolimu jako chemoterapeutika do kategorie antibiotik je správné.

Za další, pokud nevěříte své ošetřující lékařce, proč jí nezměníte???

Jinak jako na laryngitidu jako takovou se ATB převážně nedávají, protože bývá vyvolána virusem, ale následně může dojít i k bateriálnímu napadení a tam už jsou ATB na místě.

Dále Hedelix a Mucosolvan mají opravdu hodně společného - jsou na uvolnění, zkapalnění a lepšího vykašlávání hlenu, ale Hedelix je čistě přírodní a tudíž je jím léčba zdlouhavá a v akutním stavu je lepší volit např. Mucosolvan a Hedelix až na doléčení. Pokud nevykašlává, je na místě spíše podávat Stoptusin, Tusin, Ditustat a jiné - v lékárně poradí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19200
12.4.12 16:28

Ahoj holky,
syn má už podruhé laryngitidu, ale asi tu mírnou, nemá záchvaty že by přestával dýchat a musela se volat rychlá, má záchvaty kašle v noci, ale zvládá je..
nicméně se chci zeptat, zda s tím můžeme ven aspoň na chvilku.. U dr.jsme byli včera, dala nám léky a říkala, že ten den (tudíž včera) rozhodně ven ne.. ale teď přestalo pršet a malej drží v ruce boty a kalhoty a stojí u dveří, až je mi ho líto.. chodíte s dětma aspoň na chvilku? Vyrazila bych, ale nerada bych to zhoršila.. :nevim:

Příspěvek upraven 12.04.12 v 16:32

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19200
12.4.12 16:31

A jak to tu pročítám, tak my nemáme ani Robitusin, Ditiaden nebo Hedelix, tak máme asi fakt nějakou mírnou jen… Dr.nám dala jen Fenistil na otok hrtanu, Sinecod na kašel (až se ten štěkavý kašel změní v hladký tak dát Mucosolvan) a při záchvatu mám dávat Rectodelt.. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4181
12.4.12 16:36

Ahoj, my meli nedavno taky nejakou mirnou (a meli jsme to poprve), a dr mi rekla, ze ven tak 3 dny ne, ze i chuze je namaha, ktera to muze zhorsit. Ale vidim, ze mas jeste mrnouse, takze pokud ho das na kocarek a nekde se 3/4hodky projdete, podle me se nic nestane. Hlavne bych ho tedy vezla.
Memu uz jsou skoro 3, takze venku lita atd.
At je brzy lip !

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2437
12.4.12 16:36

Ahoj dcera má laryngitidu teď poprvé. Průběh asi jako u vás, dušení se nekonalo. Podle Dr.by mohla jít v pondělí do školky, jestli se jí vrátí hlas. Nemocná je od soboty, venku jsme na kratších procházkách byly, nezhoršilo se nic. Jestli ven sám chce jít, tak se asi cítí dobře a myslím, že kratší procházkou nic nezkazíš, ale musíš sledovat, zda se moc neunavuje a kdyžtak raději jít domů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19200
12.4.12 16:39

Holky díky, on je přes den v pohodě, jen víc spí.. normálně by na něm nikdo nepoznal že je nemocnej, dokud nezakašle, to se mi ježí chlupy :roll: :roll:
tak ho dost obleču a vyrazíme aspoň na chviličku, díky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5086
12.4.12 16:49

určitě vyraž - vlhkej vzduch po dešti mu udělá jen dobře -ale ať sedí na kočáru a nelítá (pokud vubec umí lítat ;) )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19200
12.4.12 16:50
@mabis píše:
určitě vyraž - vlhkej vzduch po dešti mu udělá jen dobře -ale ať sedí na kočáru a nelítá (pokud vubec umí lítat ;) )

umí :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58925
12.4.12 18:07

Peti v kočárku bych ho ven vzala…
Matyáš mi na to trpí.....ted zrovna předevčírem v noci…
ale náms e přidaly teploty včera,takže nikam nejdeme......
Jinak s ním jdu…líp se mu dejchá a venku se mu uleví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat