BRCA a těhotenství?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.04.19 14:09
BRCA a těhotenství?

Dobrý den, Ráda bych se zeptala jestli nemáte zkušenosti. V rodině nám byla zajištěna rakovina prsu u strýce nakonec se geneticky potvrdila mutace genu BRCA. Babička 77let, strýc, sestřenice, matka i já máme tento gen a jediný strýc zatím onemocněl. Nyní plánujeme s manželem miminko přirozenou cestou. Máte někdo zkušenosti kdo otěhotněl a měl pozitivní tuto mutací genu? Děkuji za odpověďi.

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.04.19 14:19

Já mám BRCA 1, ale zjistili mi to až po prvním těhotenství, chtěli jsme ještě alespoň jedno dítě, ale manžel je zásadně proti umělému oplodnění, takže jsme do toho šli přirozeně, jestli děti gen zdědily, se ukáže až nejdříve v 18 letech, dřív to netestují, ale měla jsem i konzultaci s genetikem a ten říkal, že i kdyby ho děti zdědily, tak budou dost hlídaní, aby se to případně podchytilo včas a že on by do umělého oplodnění taky dobrovolně nešel.....navíc ti to prý sice zaručí, že děti nebudou mít brca, ale nezaručí ti to náchylnosti k jiným chorobám…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.04.19 08:49

My právě umělé oplodnění taky nechceme už kvůli té obrovské dávce hormonů. Všichni zatím chodí do preventivní ambulance, ale spíš jsem se chtěla zeptat jak si byla sledována po čas těhotenství když na CT a Magnetickou rezonanci nebo mamograf chodit nemůžeš.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.04.19 10:20

dělali mi normálně jenom sono prsou, já stejně chodím jen na sono, protože na mamo ještě nemám věk, až teď jsem byla poprvé na magnetické rezonanci, ta se pak bude střídat co půlrok s tím sonem…a ještě mi i jednou za rok dělají sono břicha a na gyndu chodím 2× ročně, kde mi dělají i utz. vaječníků, což si teda myslím, že by mělo být běžnou součástí normálních kontrol, ale u nás to nikdo bohužel nedělá, musela jsem si o to vyloženě říct…, takže v těhotenství jsem nijak speciálně navíc sledovaná nebyla, jen ty preventivní kontroly, co mám i mimo těhotenství…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.04.19 12:29
@Anonymní píše:
dělali mi normálně jenom sono prsou, já stejně chodím jen na sono, protože na mamo ještě nemám věk, až teď jsem byla poprvé na magnetické rezonanci, ta se pak bude střídat co půlrok s tím sonem…a ještě mi i jednou za rok dělají sono břicha a na gyndu chodím 2× ročně, kde mi dělají i utz. vaječníků, což si teda myslím, že by mělo být běžnou součástí normálních kontrol, ale u nás to nikdo bohužel nedělá, musela jsem si o to vyloženě říct…, takže v těhotenství jsem nijak speciálně navíc sledovaná nebyla, jen ty preventivní kontroly, co mám i mimo těhotenství…

Mnohokrát děkuji za tvoje odpověďi.

Váš příspěvek
Reklama