Břicho v šestinedělí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Risu
Stálice 65 příspěvků 09.06.19 19:29
Břicho v šestinedělí

Ahoj holky,
jsem týden po porodu (3. porod).Břicho zatím vypadá jako v pátém měsíci. Nevím, jestli jsem to předchozí těhu neřešila nebo jsem takové břicho neměla :nevim:, ale teď mi přijde mega :lol:
A proto se ptám…jak dlouho trvá zavinování dělohy? A je to vůbec tím? :think: :lol: Špek tam samo je taky, ale ne na pátý měsíc.
Za jak dlouho se vám dalo břicho do původní velikosti? Teď neberu cvičením (zpevnění), ale během šestinedělí ;)

Reakce:
Aiya
Stálice 67 příspěvků 09.06.19 19:35

Jsem 2,5 měsíce po druhém porodu a je to lepší, i když břicho je pořád velké. U mě se zavinutím dělohy žádná viditelná změna, spíš mám povolené svaly, diastáza, no víte jak :mrgreen:

Kriss Tina
Extra třída :D 10831 příspěvků 09.06.19 19:45

Mě se břicho zatáhlo do 2 týdnů, to zavinovani trvá tak 10 dni. Ale jak mám povolenou kůži, tak prostě není tak ploché jako předtím.

ugluk
Hvězda diskuse 46778 příspěvků 09.06.19 20:15

Takhle - u prvního pamatuju své zoufalství, když to 3 m po porodu ještě nebylo ono :mrgreen: U druhého (jsem 4 m po) se tím utěšuju, že v půl roce prvního už to bylo na normálu :lol: Ale teď napodruhé jsem si pořídila diastázu, poctivě cvičím (začala jsem po 6n) a hodně se to lepší, ale stejně mám furt břicho o 8 cm větší než před porodem, i když už jsem pod vahou při otěhotnění. 9 měsíců rostlo, tak teď mu dám 9 měsíců na návrat zpět :lol:

Helca83
Ukecaná baba ;) 1105 příspěvků 09.06.19 20:18

Mne se spravilo po prvnim (!) az po ukonceni kojeni, nerozumim souvislosti, ale bylo to tak. Nepomahaji na to nejake ty stahovaci pasy? Nekdo to tu radil v jine diskusi, ale mam o tom spise pochybnosti :think:

Risu
Stálice 65 příspěvků 10.06.19 20:58

Vím, že se doporučuje ležet na břiše. Což šlo tak první tři dny, než se mi nalily prsa.
Určitě mám i diastázu…ale neměřila jsem si to.
Při diastáze se hlavně nesmí posilovat klasicky břicho.
Spíš tajně doufám, že část toho pupku je děloha, ale pokud se stahuje jen 10 dní, tak to asi ne :lol:
O šátku nebo o stahovacím pásu jsem četla, ale taky jsou i názory, že to břicho zleniví a nezapojují se ty vnitřní svaly vůbec :nevim:

ugluk
Hvězda diskuse 46778 příspěvků 10.06.19 21:02

Zajdi si po šestinedělí k šikovné fyzioterapeutce, nech zkouknout tu diastázu, poradit si ty správné cviky (ono ne všecko, co se dá plošně vygůglit na netu, je vhodné pro každého). A pak už si jen denně vyšetřit čtvrthodinku :lol:

Váš příspěvek
Reklama