Vše o porodu (a okolo něj)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.06.19 10:45
Vše o porodu (a okolo něj)

Ahoj, pokud by vám to nevadilo, mohly by jste mi přiblížit jak probíhá porod a vše okolo něj? + vaše zkušenosti, zážitky, prostě co vás napadne. Také jak je to v porodnici atd. A hlavně jaké to je mít partnera u porodu :D
Jsem prvorodička a mám poněkud zkreslené představy a nemám možnost o tom s někým mluvit, jelikož mamka rodila naposledy před 12 lety a hlavně už 4 děti, takže to bere s nadhledem jako nic :D

Děkuji :kytka:

Přečtěte si článek: Jak probíhá porod

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Hoa Mai
Kelišová 6457 příspěvků 7 inzerátů 06.06.19 10:50

To půjde dost těžko, protože porod může mít tisíc a jeden scénář od naprosté a téměř bezbolestné hodinové pohody do týdenního hororu. A porodnice se od sebe taky diametrálně liší, takže by bylo fajn, kdybys specifikovala aspoň, kde máš v plánu rodit a ptala se, jak to chodí v konkrétní porodnici.

Uživatel je onlineKriss Tina
Extra třída :D 10715 příspěvků 06.06.19 10:54

Asi chtěj spíš zkušenost přímo z porodnice kde hodlas rodit, protože v každé je jiný přístup, jiné vybavení a jiné možnosti. A každý porod je taky jiný, dokonce jedna ženská může zažít pokaždé jiný porod takže na to se nepripravis. Můžeš si pustit nějaké videa z porodu abys měla představu. Jinak každemu to trvá jinou dobu, každý má jiný práh bolesti, jinak velké dítě. I doktoři můžou mít různé metody. A partner u porodu je fajn, zažila sem rodit sama a podruhé s přítelem na sále a nebýt tam sama bylo prijemnejsi. Ale zas ber ohled i na toho chlapa, jestli to zvládne, hlavně ho tam nenutit.

Helca83
Ukecaná baba ;) 1077 příspěvků 06.06.19 11:03

Je to tak, jak Ti pisou holky vyse, vse hrozne individualni. Asi jedina rada nebo poznatek je, ze neni dobre si to idealizovat anebo mit prehnana ocekavani, protoze nektere maminky jsou z toho pak zklamane a pisou tu zklamane denicky. Jinak je to velmi silny zazitek, a pokud je partner pripraven k porodu jit a sam to chce, je to uzasne. Ja se toho dost bala, nevedela jsem jak manzel zareaguje, tipovala jsem ze tam bude na obtiz anebo ze omdli, a prave naopak, byl uzasny a hrozne moc mi se vsim pomohl, i kdyz uz na konci dochazely sily, tak me podporil a namotivoval :D Myslim ze si tim i vytvoril silne pouto k nasemu dnes uz skoro dvouletakovi… muj nejlepsi kamarad a jeho partnerka to naopak povazuji za nechutnost, ona by ho tam nikdy nechtela a on tam nikdy nesel, tak to mas proste ruzne…

Maritina
Kecalka 180 příspěvků 06.06.19 11:12

Ano, kazdy ma jiny prah bolesti, ale i tak je to tak intenzivni, ze bolest vytrzeneho zubu je proti tomu sranda. Kamaradka mi po prvnim porodu rekla, ze neco tak otresneho nezazila a to jsem dvakrat rodila pred ni a uz byla vicemene pripravena na to, co prijde.Za me je tedy porod hrozny, a to jsem mela vzdy bez komplikaci, prirozene, bez anestezie. Nektere holky v porodnici byly uplne zhuntovane. Nechapu, jak nekdo rika, ze to byl krasny zazitek. Jedine pozitivni na nem je, ze mas konecne svoje detatko. A to co prijde po porodu neni taky zadna slava, pece o novorozence je velice vycerpavajici. Vlastne si clovek to materstvi uziva az tak po 2-3 mesich, kdy uz je ditko vetsi.Ale narovinu ti to tu napise asi malokdo.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.06.19 11:12

@Hoa Mai Ahoj, rodin nejspíš Slaný. Mám to nejblíž a jezdím tam občas doporučeně na ultrazvuk a personál byl moc vlídný

kve-tinka
Kelišová 5136 příspěvků 2 inzeráty 06.06.19 11:12

Z hooodne procent zalezi jakou chytnes smenu… i v nejmodernejsi nemocnici se pak muzes citit jak vetrelec a napak ;)

Extra třída :D 10715 příspěvků 06.06.19 11:17

@Maritina každej to tak nemá, mě to vyloženě bolelo jenom v té části, kdy už přichází na řadu tlačení. Kontrakce sem měla v klidu. Za mě teda radši 10× rodit než jít k zubaři :mrgreen: neměla sem žádné oblbovaky, nic na bolest, chvíli po porodu sem se zvedla a šla si dát sprchu ještě na tom sále. Od té chvíle sem fungovala jako bych nerodila. Jediné co mě štvalo bylo to, že se v porodnici nikdo nevyspi protože tam v jednom kuse křičí nějaké dítě. Já si to užívám od prvního dne, ten začátek je nejlepší mimčo většinu dne spí a mam čas na svoje věci, když je větší a potřebuje zábavu je to horší :D

Týnka20
Kecalka 311 příspěvků 06.06.19 11:21

Je to individuální..vsude jiny, kazdy jiny, jiny prah bolesti.. rodila jsem pred 11tydny..poprvi.. cely tehu jsem se moc tesila na porod, vsichni me pritom strasily.. pritel semnou k porodu.. strasne jsme se tesily.. kdyz me neco zajimalo, ptala jsem se kamaradek a nejlepsi bylo, ze jsem si cetla na internetu clanky.. ano, nekde te to vystrasi, ale ja furt byla v klidu.. jediny, ceho jsem se bala, ze nepoznam, az budu rodit..jaky budou kontrakce, jestli mi praskne voda.. z toho jsem mela hruzu a posledni tydny se furt hlidala.. ale ver, ze to fakt poznas.. :D samozr.te nechci strasit :mrgreen: jeli jsme nateseny ze budem rodit, tak nas dali na sal, pichli injk.na otvirani, pritel dostal oblek, hrozne e podporoval, aj nemela z bolesti silu prodychavat ale nakonec..bohuzel nic.. malickymu misankovi tam bylo tesno, spatne uz dychal, takze akutni cisar… no a co nasledovalo pak, uz radsi rozvijet nebudu, nechci te strasit.. urcite se na porod tes, i s pritelem, mluvte o tom, delejte si z toho srandu, berte to sportovne, miminko jit ven musi :andel: kazdopadne, i za tu bolest, kterou mit muzes a taky nemusis, to stoji..ver ze jo.. ja si prozila hruzu, ohledne zdravy malinkyho..ja pak zanet v sekci..bolest..ale zenska to vydrzi hlavne kvuli tomu miminku.. protoze je toto neskutecna laska a hlavne do konce zivota!!! :kytka:

Extra třída :D 10715 příspěvků 06.06.19 11:26

@Týnka20 já se taky bála že nepoznám porod a i u druhyho sem váhala. Voda mi nepraskla ani u jednoho a kontrakce byly tak slabé že sem vůbec nevěděla jestli je to teda ono :mrgreen: jediné podle čeho sem to poznala bylo to, že teda nějaké to pnutí v břiše přicházelo pravidelně. A u obou sem porad váhala a váhala a do porodnice sem dojela a hned mě hnali na sál a za chvíli byli děti venku. Váhat chvíli dyl tak rodim doma :mrgreen:

VikiRiki
Kecalka 232 příspěvků 06.06.19 11:26

Kazde telo je jine, kazda ma porod jiny, kazda nenocnice je jina, kazda rodicka ma jine emocionalni nastaveni. Ale muzu ti aspon popsat, jak to bylo u me. Ja jsem clovek, co mivala ukrutne krece behem menstruace. Vzdycky jsem se kroutila, zvracela, omdlivala. Vsichni kolem me mi opakovali, ze kdyz takhle vyvadim u menzes, co budu delat az pujdu rodit? No…porod byl jen jako menstruacni krece, ale zadne omdlivani se nekonalo (u prvniho porodu jsem si teda i trochu poblinkala). Navic nastup byl pozvolny, takze jsem nepoznala, ze rodim. Taky kontrakce jsem mela od zacatku az do konce po 7-10minutach, takze bylo dobre, ze jsem jela do nemocnice driv nez pozdeji :-) Jo a taky jsem tam sla s tim, ze slo to dovnitr, musi to jit i ven :-D proste zadny velky ocekavani, vsechno jsem nechala tak nejak lezet a bezet, spis jsme delali s manzelem srandicky az do konce:-) Ja nemela teda krizovy bolesti, takze kontrakce byla pro me neco u ceho jen ztvrdne brisko a nuti te to zrychlit dychani, ale nic horsiho nez menstruacni krec..nic vic. Furt jsem cekala, kde ty porodni bolesti jsou o kterych vsichni mluvili…a najednou se slo tlacit :-D to byla pro me nejneprijemnejsi cast..to prvni protlaceni hlavicky, kdy jeste nejsou raminka venku..ale nastesti tohle trva jen par vterin. Po porodu mimca pak prichazi neskutecna uleva a veskera bolest je pryc. Jo a taky se teda nedostavilo filmove breceni, kdyz mi dali miminko na brisko a jako u prvorodicky, kdyz se mi miminko prisalo poprve k prsu..heh, prolitlo mi hlavou jen: fuuuuhaaa, to je fakt divny! :-D do miminka jsem se zamilovala postupne a dnes bych za ne i dychala :-) doufam, ze jako nastrel ti to staci, jinak by to bylo na obsahlej denicek :-) Za me: vyprdni se na porodni plany, jen slovne predej co bys rada a pak to nech vsecko stejne otevreny, pac porod se neda nalajnovat :-) Me pomohlo si rikat: zvladly to miliony zen prede mnou, tak to nemuze byt tak hrozny :-) tak drzim pesti at to vse dobre dopadne ;-)

luccifera
Ukecaná baba ;) 1525 příspěvků 06.06.19 11:44
@VikiRiki píše:
Kazde telo je jine, kazda ma porod jiny, kazda nenocnice je jina, kazda rodicka ma jine emocionalni nastaveni. Ale muzu ti aspon popsat, jak to bylo u me. Ja jsem clovek, co mivala ukrutne krece behem menstruace. Vzdycky jsem se kroutila, zvracela, omdlivala. Vsichni kolem me mi opakovali, ze kdyz takhle vyvadim u menzes, co budu delat az pujdu rodit? No…porod byl jen jako menstruacni krece, ale zadne omdlivani se nekonalo (u prvniho porodu jsem si teda i trochu poblinkala). Navic nastup byl pozvolny, takze jsem nepoznala, ze rodim. Taky kontrakce jsem mela od zacatku az do konce po 7-10minutach, takze bylo dobre, ze jsem jela do nemocnice driv nez pozdeji :-) Jo a taky jsem tam sla s tim, ze slo to dovnitr, musi to jit i ven :-D proste zadny velky ocekavani, vsechno jsem nechala tak nejak lezet a bezet, spis jsme delali s manzelem srandicky az do konce:-) Ja nemela teda krizovy bolesti, takze kontrakce byla pro me neco u ceho jen ztvrdne brisko a nuti te to zrychlit dychani, ale nic horsiho nez menstruacni krec..nic vic. Furt jsem cekala, kde ty porodni bolesti jsou o kterych vsichni mluvili…a najednou se slo tlacit :-D to byla pro me nejneprijemnejsi cast..to prvni protlaceni hlavicky, kdy jeste nejsou raminka venku..ale nastesti tohle trva jen par vterin. Po porodu mimca pak prichazi neskutecna uleva a veskera bolest je pryc. Jo a taky se teda nedostavilo filmove breceni, kdyz mi dali miminko na brisko a jako u prvorodicky, kdyz se mi miminko prisalo poprve k prsu..heh, prolitlo mi hlavou jen: fuuuuhaaa, to je fakt divny! :-D do miminka jsem se zamilovala postupne a dnes bych za ne i dychala :-) doufam, ze jako nastrel ti to staci, jinak by to bylo na obsahlej denicek :-) Za me: vyprdni se na porodni plany, jen slovne predej co bys rada a pak to nech vsecko stejne otevreny, pac porod se neda nalajnovat :-) Me pomohlo si rikat: zvladly to miliony zen prede mnou, tak to nemuze byt tak hrozny :-) tak drzim pesti at to vse dobre dopadne ;-)

U me to bylo doslova presne:) silne MS, furt jsem u porodu cekala, kdy budu lozit po zdech a ono najednou strasne nutkani tlacit (je to zvlastni pocit) a najednou bum a mimco venku:D u me byl problem s vyloucenim placenty a velkou ztratou krve, ale jinak cajk:D

Denina01
Zasloužilá kecalka 520 příspěvků 06.06.19 12:12

První porod cca 20 hodin, šlo to pomalu pozvolna, bolelo to jako prase, že jsem to chtěla vzdát a skočit z okna cca poslední 2 hodiny, tlačení nádhera, téměř bezbolestné. Manžel opora nic moc, byl nepohyblivý, měl zlomenou nohu, ale snažil se a byl vážně vystrašený a nervózní. Podruhé krása, porod vyvolaný prdnutím vody, hrozné bolesti půlhodinku, ale byla jsem psychicky víc v pohodě, protože už jsem od poprvé věděla, že bolestí umřít nejde :mrgreen: a manžel byl též víc v pohodě a to mi dodávalo strašnou sílu, byl úžasný. PA taky neskutečně skvělá. Tlačení bolelo jako nikdy, ale byla to jen jedna kontrakce a dcerka vystřelila ven, takže žádná hrůza. Nejhorší z toho všeho bylo šití čípku, ale to už jsem se kochala miminkem na břiše. V porodnici to bylo fajn, můžeš se jen válet, číst si a kojit. Nepříjemné bylo akorát to, že pořád někdo chodil a v noci se ozývá křik miminek a tak, takže se moc nedalo spát… Ale dá se to dohnat přes den :mavam:

Extra třída :D 10715 příspěvků 06.06.19 12:20

@Denina01 tys mohla spát přes den v porodnici? U nás se to nedalo, to bylo pořád něco, vizita pro děti, další pro nás, laktační poradkyně, pak ženská co nám ukazovala jak cvicit, pak vyzivova poradkyně, do toho uklízečky (jedna prisla utrit prach, další vynést koše, další vytirat), pak sanitarky chodily doplňovat vložky, plenky, oblečky. V 11 už byl oběd, po obědě se chodilo na kyčle, pupíky, pak hned návštěvy takze se tam do večera dveře netrhly :D

chs.jasmin
Echt Kelišová 9589 příspěvků 06.06.19 12:24
@Anonymní píše:
Ahoj, pokud by vám to nevadilo, mohly by jste mi přiblížit jak probíhá porod a vše okolo něj? + vaše zkušenosti, zážitky, prostě co vás napadne. Také jak je to v porodnici atd. A hlavně jaké to je mít partnera u porodu :D
Jsem prvorodička a mám poněkud zkreslené představy a nemám možnost o tom s někým mluvit, jelikož mamka rodila naposledy před 12 lety a hlavně už 4 děti, takže to bere s nadhledem jako nic :DDěkuji :kytka:

Ahoj,

je to velmi individuální. Doporučuji pročíst si těhotenské deníčky - najdeš je tady Jen nemužu najít, jak je vyfiltrovat :think:

Já třeba měla partnera u obou dětí a jsem moc ráda. Nejdřív jsme si řekli, že uvidíme. Jela jsem do porodnice, byla na hekárně a muž v práci. Po doprasknutí vody (předtím jen prosakovala), jsem ale pocítila strach, obavy, a chtěla jsem ho tam - chudák byl tak zaskočený a vystresovaný, že ho vezl kolega do nemocnice :D Vše stihl a bylo to super. Na druhý porod si bral volno (obě děti mám den před TP - bral si volno na celý týden co jsem měla rodit) a byl tam tedy od začátku. :nevim: Sám mi říká, že je moc rád, že tam byl. Obě děti obrečel, oběma přestřihl pupeční šnůru, obě choval jako první (ehm druhý - po mě :D ). U prvního porodu, bohužel, zažil i moji defekaci :lol: protože hlavička prostě vytlačila nějaký zbytkový stav :lol: a miluje me stejně. DOkonce říkal, že ted mě vidí uplně v jiném světle, že on by to nezvládl :nevim:

A co se týká přístupu personálu - zažila jsem dva porody a každý uplně jiný.

Na první jsem si nesla porodní přání, kterému se ihned vysmáli (a to předemnou), PA byla velmi hrubá. Druhý porod jsem si už chtěla ohlídat sama a šla jsem bez nějakého papíru a shodou náhod tam byl i skvělý personál, smáli jsme se od začátku do konce, nepoddávala jsem se bolestem, ale každou kontrakci vítala jako další krůček k miminku a atmosfera celého porodu byla uplně jiná :mrgreen:
Je to hodně o naladění a prostě i o lidech - na koho budeš mít zrovna štěstí.

Já se těšila na oba dva porody, byla jsem připravená a naladěná. A stejně mi první porod kvuli nakvašenému personálu, výsměchu, totální aroganci personál narušil a zkazil - na muj dotaz „jak dlouho ještě, jak to postupuje?“ jsem dostala odpověd, že mi to muže být jedno a že mám víc tlačit a mín mluvit :roll: a defekaci (kterou jsem prostě nemohla ovlivnit, nevěděla jsem o ni) řekla „No skvělý a ted jste se ještě i posrala!“ :oops:
A druhý uplně super, všichni usměvaví, milí, nechali mě být, porod komentovali (vidím hlavičku,…).

Ale stejně až se to miminko narodí, až ho budeš držet, to ti nikdo nikdy nevezme a mužeš mít vedle sebe sebevíc mrzutý personál, vše bude sluncem zalité :-).
Každopádně nenech si ten okamžik vzít, vnímej své tělo, své potřeby, vnímej miminko. Opět a zse se budu opakovat, ale doporučuji knihu „Hypnoporod“ a „Fascinující mysl novorozeného dítěte“ a najít si vedomý porod a orgasmický porod na YT. Osobně mám ráda i povídání PA Veroniky Vojáčkové :palec:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama