Entonox u porodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.06.19 14:11
Entonox u porodu

Ahoj měla některá z Vás u porodu entonox? Mám každým dnem rodit, chci zkusit bez oblbovaku, ale jelikož jsem prvorodicka tak nevím, co mě čeká a jak budu bolest zvládat, tak se chci raději trosku informovat a přijde mi to lepší jak epidural. Jaké s nim mate zkušenosti - výhody, nevýhody? Popřípadě entonox / epidural?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Kriss Tina
Extra třída :D 10992 příspěvků 05.06.19 14:15

Já rodila 2×, epidural by mi nikdo nedal ani kdybych umirala bolestí, z toho sem měla větší strach než z celého porodu :mrgreen: u prvního sem dostala rajský plyn na oblbnutí u druhého vůbec nic. Uvidíš jak to budeš snášet, dr ti pak nabídne něco podle toho jak to bude probíhat :nevim: jinak ani když budeš rodit po desáté tak nevíš jak budeš zvládat a jak to bude probíhat, každý porod je jiný.

Bubla Bůčková
Kelišová 7108 příspěvků 05.06.19 14:16

Já mám zkuenost, že můžeš plánovat jak chceš a pak je situace úplně jiná :nevim: takže pak při porodu můžeš požadovat oblbovak a oni ti něco nabídnou a nebo taky ne a nebo to nakonec bude rychlovka nebo cs a tam už bude volba jasná.

hani28
Ukecaná baba ;) 1393 příspěvků 05.06.19 14:17

Ja mela a pri druhem porodu chci vyuzit zase. Ono to uplne bolesti nezbavi, spis tak oblbne ze to tak moc nevnimas. Ale za mne lepsi nez do sebe neco pichat.

09Veronika09
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.06.19 14:19

Mě to taky brzo čeká a jdu určitě do epiduralu :-) Tentokrát si nebudu hrát na hrdinku :lol: :lol: :lol:

Lumíkovec
Zasloužilá kecalka 916 příspěvků 05.06.19 14:30

Svagrova ho u druheho porodu mela a rikala, ze super. Ze pry jak kdyby byla mimo telo, ze tu bolest vnimala jakoby z dalky. Ted ho pry bude hradit i pojistovna detem u zubare na uklidneni. Asi teda jine davky :) pry byla i docela vysmata :D

Příspěvek upraven 05.06.19 v 15:00

hani28
Ukecaná baba ;) 1393 příspěvků 05.06.19 14:38
@Lumíkovec píše:
Svagrova ho u druheho porodu mela a rikala, ze super. Ze pry jak kdyby byla mimo telo, ze tu bolest vnimala jakoby z dalky. Ted ho pry bude hradit i pojistovna detem u zubare na uklidneni. Asi teda jine davky :) pri byla i docela vysmata :D

Presne tak bych to popsala ja, ze jsem to vnimala jakoby z dalky. Akorat i kdyz na mne nekdo mluvil, vnimala jsem to z dalky, tak kdyz mi neco chteli rict, musela jsem to prestat vdechovat a pockat tak 15 vterin a pak jsem teprve mohla poradne vnimat, co chteji :lol:

Flyingfrog
Extra třída :D 12322 příspěvků 05.06.19 15:03

Mám za sebou tři porody (vyvolávané) a u dvou jsem se obešla bez tišících prostředků, u třetího porodu entonox. Měla jsem pocit, že jsem v rauši, ale na bolest efekt nula.

elena.78
Zasloužilá kecalka 915 příspěvků 05.06.19 15:07

Holky, co je to ten entonox, rajský plyn? Prý existují ještě nějaké vaginální čípky, které tlumí vnímání těch kontrakcí, ale nevím, zda je to pravda..

@Kriss Tina jak to, že by Ti nedali epidural? Pokud nemáš kontraindikaci, tak na přání rodičky ho dát musí, ne? :think: Já při prvním porodu dělala hrdinku, nyní chci epidural, pro jistotu to budu mít v PP.

magdickakocicka
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 05.06.19 15:08

Prvni porod epidural a rajsky plyn, druhy entonox. Na bolest to zabralo jednicku, ale po kazde inhalaci cerno pred ocima a motala se mi hlava, takze jsem to po chvili vzdala, bylo mi z toho fakt blbe. Podruhe bych do entonoxu nesla.

Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15051 příspěvků 05.06.19 15:14

Já epidural chtěla a on nezabral :zed: prý se to stává, takže pak rajský plyn a taky k prdu. Entonox jsem měla u druhého porodu a strašně jsem po tom zvracela. Evidentně někteří lidi proste mají smůlu :lol:

Kriss Tina
Extra třída :D 10992 příspěvků 05.06.19 15:15

@elena.78 ne já to myslela tak že bych si ho dát nenechala. Z epiduralu mám fakt větší strach než z celého porodu. Ale já mam vyšší práh bolesti, druhý porod sem neměla vůbec nic a bylo to v pohodě.

Karleon
Kelišová 5659 příspěvků 05.06.19 16:16

Mně by přišlo líto, nechat se oblbnout, když přichází na svět moje dítě. Je to společná cesta vás dvou, zkus to takhle brát. Není to jen bolest, která se musí přetrpět.

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 2281 příspěvků 05.06.19 16:20

Já byla přesvědčená, ať do mě naperou všechno, co mají k dispozici, včetně jejich soukromých zásob drog. Hlavně aby mi to ulehčilo. Pak to byl takovej fofr, že mi nestihli dát vůbec nic a odrodila jsem beze všeho :lol: Nech to na situaci, stejně s tím nic moc nenaděláš.

elena.78
Zasloužilá kecalka 915 příspěvků 05.06.19 17:56

@Karleon no tyhle moudra miluju. Každá jsme jiná, i v dnešní době ženský u porodu umírají, vážená. To, že jedna odrodí bez větších bolestí nebo komplikací neznamená, že druhá to tak taky má. U prvního porodu jsem si říkala, že to zvládnu bez tišících prostředků, nejsem přece žádná padavka a potom jsem toho velice litovala. Jsem ráda, že porod nepoznamenal můj vztah k dítěti, ale pouze „k sexu“. U zubaře si taky raději nechám píchnout lokální anestezii, možná proto se nebojím žádné kontroly.

@Kriss Tina jo tak to jooo :)

@Tichošlápek z toho mám taky lufty, že mi to bude k prdu, že nezabere. Snad sis ty neúspěšné statistiky vybrala Ty, já naopak budu patřit k té spokojené většině :lol:

No a co je sakra ten entonox?? Si to asi musím vygůglit sama.. 8o

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama