Kdo měl mediky u porodu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lynette
Echt Kelišová 8725 příspěvků 06.06.19 09:48
Kdo měl mediky u porodu?

Zdravím všechny. Čeká mě druhý porod a hodně přemýšlím nad tím, že bych si nechala u porodu mediky. U prvního jsem to odmítla, protože jsem chtěla klid, ale teď už vím, že v druhé době porodní je mi jedno kde jsem a kdo je kolem. Mám s sebou dulu a plánuji si porodit dítě netradičně tradičně. Budu rodit na všech čtyřech, nebudu tlačit, nenechám si protrhnout vak blan, nenechám si udělat nástřih. U prvního porodu jsem měla klystýr, rodila jsem na zádech, praskli mi plodovou vodu, měla jsem nástřih, bylo řízené tlačení a skončilo to rupturou 3. stupně. Bála jsem se být zodpovědná za případné komplikace a s každým jejich návrhem jsem souhlasila. Teď už jsem starší a nebojím se být ta, která je zodpovědná.

Říkám si, že medici by měli mít možnost vidět jiný porod než o kterém si čtou v učebnici. Já jako začínající učitel jsem byla na ukázkové hodině starší kolegyně a po těch 45ti minutách jsem měla jasno, že takhle blbě teda učit nebudu. Myslím, že pokud se má v českém porodnictví něco změnit, je potřeba právě těm mladým medikům ukázat, že rodit lze i jinak, aby měli možnost udělat si vlastní obrázek o tom, co je asi lepší.

S mediky u porodu ale nemám žádné zkušenosti, a tak by mě zajímalo jaké to s nimi je. Má představa je že stojí kolem, koukají, na něco se zeptají, něco si tam špitají a to je vše. Předem děkuji za vaše zkušenosti.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Peta02
Kecalka 454 příspěvků 06.06.19 09:52

Já rodila na Kladne a měla jsem u prvního porodu jednu medicku. Byla moc milá, porod byl vyvolávany, takže za mnou dopředu přišla, představila se a zeptala se mě jestli mi nebude vadit. Během porodu jsem ji téměř nezaznamenala, ale vím ze v nějaké chvilce mi pomáhala, utesovala a podporovala. Ale byla jen jedna.

g.sandova
Kelišová 5068 příspěvků 06.06.19 09:52

@Lynette nezlob se, neoslovil na tvou otázku, ale chci se zeptat na dulu. Kde a jak jsi vybírala? Oslovila jsem své přes internet, fcbku, zatím žádná odezva. Děkuji za odpověď.
Já mám také jasnou představu o porodu a ráda bych, aby to klaplo. Chci tam dulu, ne partnera, ten nic neví a asi by tam ta moje práva nevěnoval.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.06.19 09:53

Já je tam zřejmě měla, nevím. Podepsala jsem, že tam můžou a nějak se mi přicházející (a odcházející) nepředstavovali. Ale člověk má jiné starosti :lol:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.06.19 09:55

A podle mých zkušeností, jsou medici/žákyňky atd. obvykle nejempatičtější lidé u jakéhokoliv zákroku, protože ještě nestihli vyhořet a nevidí pacienta jen jako kus masa. :cert:

Tazvesnice
Zasloužilá kecalka 675 příspěvků 06.06.19 09:56

Krasna predstava o porodu, realita vsak bude na 99 % jina ;)

Lynette
Echt Kelišová 8725 příspěvků 06.06.19 10:07

@g.sandova Našla jsem si certifikovanou dulu na internetu a napsala jí e-mail. Pokud jsi jí oslovila a nereaguje tak jí zavolej. Ta moje mi řekla, že nějak nestíhá vůbec reagovat na maily a abych jí určitě spíš psala SMSky nebo volala.

Janli
Echt Kelišová 8847 příspěvků 06.06.19 10:11

Já měla mediky vždycky, neměla jsem důvod je odmítat. Promiň, ale fakt mě rozesmál tvůj plán porodu. Fakt jsi skálopevně přesvědčená, že všechno půjde tentokrát podle tebe? No nic, budu ti držet palce :mrgreen:

beruska9
Extra třída :D 11184 příspěvků 06.06.19 10:12
@Tazvesnice píše:
Krasna predstava o porodu, realita vsak bude na 99 % jina ;)

To nevis, ja druhe rodila presne podle „planu,“ jeste temer I v ten den, co jsem si „prala,“ nestihla jsem to jenom asi o 5 hodin :D Ale s vedomim, ze kdyby to neslo, tak by to neslo, nastesti to slo :D

Lynette
Echt Kelišová 8725 příspěvků 06.06.19 10:12

@Tazvesnice Jaká byla realita pak napíšu :D Já teda předpokládám pouze 4 varianty porodu:
1. porod bude podle mých představ
2. porodím překotně doma
3. porodím v autě cestou do porodnice
4. kvůli komplikacím to skončí akutní sekcí

Tazvesnice
Zasloužilá kecalka 675 příspěvků 06.06.19 10:13

@beruska9 no tak to budes asi to 1 zbyvajici procento ;)

Tazvesnice
Zasloužilá kecalka 675 příspěvků 06.06.19 10:14

@Lynette tak jo, pak napis ;) ja bych z Tvych moznosti brala jen tu prvni :mrgreen:

Lynette
Echt Kelišová 8725 příspěvků 06.06.19 10:17

@Janli Jsem fakt skálopevně přesvědčená že to, co jsem zmínila půjde podle mě, když to zdravotní stav miminka dovolí. Já vím, že všechny ty rutinní zásahy jsou myšleny jako prevence možných komplikací, ale taky vím, že u mého prvního porodu každý takový zásah naopak komplikaci způsobil a tím si to právě obhájím.

g.sandova
Kelišová 5068 příspěvků 06.06.19 10:18

@Tazvesnice heled, když všechno dopadne, budu rodit v zimě počtvrté. Jde spíš o to, že člověk už ví, co může odmítnout a v jaké poloze chce rodit. Není to o tom, že sverepe bude odmítat sekci, když to bude nutné.

Příspěvek upraven 06.06.19 v 10:21

Hoa Mai
Kelišová 6456 příspěvků 7 inzerátů 06.06.19 10:19

@Lynette Měla jsem mediky u prvního porodu a vím o nich jen proto, že se mě na příjmu ptali, jestli mi je tam můžou poslat a proto, že se mě pak partner ptal, jestli jsem si všimla těch dvou slečen v rohu. Přesto, že jsem měla hodně pohodový porod a celou dobu jsem v pohodě vnímala a komunikovala, tak jsem je při tom soustředění se na sebe přehlédla. Celkově si na mediky a zaučující se sestry v naší porodnici (jsme fakultka) nemůžu vůbec stěžovat, právě naopak. Setkala jsem se s českými i zahraničními studenty a všichni se chovali nadstandardně slušně a příjemně, ptali se mě i na takové věci, jestli mi můžou změřit tlak nebo zkontrolovat zavinování dělohy při vizitě. Kéž by je nesemlel systém a takové chování k pacientům jim vydrželo i nadále.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama