Vyvolávaný porod - druhorodička

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ajinac
Kecalka 108 příspěvků 09.06.19 00:33
Vyvolávaný porod - druhorodička

Dobrý večer. Čekáme druhé miminko, dnes jsem 40+5tt. Již jednou jsem navštívila porodnici, kam mě odkázali z gynekologie. Další návštěva mě čeká zítra, kde mi již dají termín vyvolání. První dcera šla ven sama dobrovolně. Nyní to vypadá na vyvolávaný porod z čehož mám docela strach. Sestřička mi naznačila, že bolesti jsou silnější a vyvolání se ani nemusí podařit. Prosím můžetemi napsat vaše zkušenosti s vyvoláním u druhorodiček. Zda to šlo rychleji, než první porod? Za jak dlouho od zavedení tablety byli Vaši prcci venku? Zda bolesti u vyvolání jsou opravdu silnější.

Děkuji

Reakce:
Denina01
Zasloužilá kecalka 520 příspěvků 09.06.19 01:04

Druhý porod vyvolávaný super oproti prvnímu přirozenému. Vyvolávali teda prasknutím vody a nakonec se nic moc nedělo celé dopoledne, jen takové slabé nic moc kontrakce. Pak mi nabídli oxytocin, tak jsem kývla a do dvou hodin byla dcerka venku. Bolesti fakt veliké byly poslední půl hodinu, což ale nepřisuzuji tomu, že porod nepřišel sám, ale že už to bylo prostě finále :mavam: takže moc držím palce a přeji krásný porod a zdravé miminko :srdce:

Janli
Echt Kelišová 8784 příspěvků 09.06.19 01:10

Předem se nedá soudit. Každý porod je opravdu jiný a je zbytečný se z toho předem stresovat. Sestru bych kopla do zadku. Nechápu, prič tě zbytečně straší.

pristelepe
Kecalka 141 příspěvků 09.06.19 06:01

Úplně v pohodě. Rodila jsem tak obě deti. V klidu, žádný stres. :hug:

VikiRiki
Kecalka 227 příspěvků 09.06.19 06:16

Hele takova posledni zachrana pred vyvolavanim tabletkama je Hamilton. Zkouseli ho? Ja mam po nem narozene obe deti ve 40+4, ale porodni cesty u nej musi byt pripravene, otevrena musis byt aspon na ten prst, jinak se neda udelat. Nezabere sice vzdycky, ale za pokus nic nedas. Ja to taky volila radsi nez tabletky. Po nem se ten porod totiz rozjede „naprirozeno“ s tvyma vlastnima hormonama. A jinak na uklidnenou…moje sestra mela 2× vyvolavany porod a pokazdy to byl uplny fofr. Pri tom poslednim byl malej za 2 hodiny od podani tabletky venku. Ale kontrakce teda byly silnejsi s malym rozestupem, nez jsem mela ja. Zas na ukor rychlosti. Mit odrozeno za 2 hodiny je docela parada :-)

Filanda
Závislačka 4545 příspěvků 09.06.19 06:22

Prvni porod jsem mela prirozeny a druhy vyvolavany. Druhy byl oproti prvnimu procházka rozkvetlou loukou. Jinak tabletu mi zavadeli asi v deset rano a dcera se narodila v pul osme vecer. Prvni slabe kontrakce okolo dvanacte, opravdu silne asi hodinu pred porodem. Zalezi na pristupu porodnice. Byla jsem u Apolinare a primar oddeleni mi říkal, ze preferuji nedavat zbytecne velke davky hormonu, aby to klidne trvalo dele, ale vice to simulovalo bezny prubeh porodu.

kve-tinka
Kelišová 5122 příspěvků 2 inzeráty 09.06.19 06:50

Prvni vyvolavany- nemuzu si stezovat, ale srovnani nemam, syn byl za 8h venku. Ted se blizim k terminu a nejspis se bude vyvolavat znova…rozhodne nebudu prenaset 10dnu, hned jak mi reknou, tak jdu na to ;) zas takovy sram to ve me nezanechalo.

alik132
Kecalka 124 příspěvků 09.06.19 07:12

Kvůli zdrav. stavu jsem musela na vyvolání 38tt, při nástupu zjistili, že jsem na 2 otevřená, tak udělali Hamiltna před polednem a v pět byla malá na světě, bylo to daleko rychlejší, než první, který byl vyvolán stejně a od lehkých kontrakcí do porodu uběhlo nějakých 20 hodin. Jinak příbuzná teď rodila po tabletě a porodila za tři hodiny od zavedení, ale bolesti měli hned silný nástup, to je pravda.

Lynette
Echt Kelišová 8713 příspěvků 09.06.19 08:14

No a nebylo by lepší si ten porod vyvolat sama přirozenější cestou?

Ajinac
Kecalka 108 příspěvků 09.06.19 08:39

@Lynette pokud máš namysli sex, čaj z maliníku, urputný úklid, schody aj. tak to už mám několikrát za sebou, ale s mimčem to ani nehne :nevim: :lol:

berry4
Nadpozemská drbna 28464 příspěvků 09.06.19 08:44

@Ajinac mě vyvolávali kdysi s oxytocinem. Už bych to nechtěla zažít. Třetí dítko potřebovali doktoři přivést na svět před TP, tak mi byl proveden 2 x Hamilton. Napodruhé zabral, porod se na třetí den rozjel.

bublinek
Kelišová 5605 příspěvků 09.06.19 09:58

Druhá byla vyvolávána. Nepřišlo mi, že by to bylo hned v plné palbě. Ale bylo to dlouhé. V 11 dopoledne zavedena tableta, druhá ještě odpoledne a narodila se v 9 dopoledne druhý den.

Lynette
Echt Kelišová 8713 příspěvků 09.06.19 09:59

@Ajinac tohle jsem měla na mysli. I když myslim že pár silnějších orgasmu po sobě udělá víc než jeden sex. Taky zkus odsávačku - měl by se vyplavit oxytocin a ten by měl spustit stahy dělohy. Já třeba mám kontrakce když jedu autem - furt nějaký rozjezdy, zatáčky.

09Veronika09
Zasloužilá kecalka 541 příspěvků 09.06.19 19:08

Mě čeká vyvolání nejspíše ve středu. První porod jsem měla vyvolávaný kapačkou a den před termínem, takže tělo nebylo vůbec připravené na porod, ten nepostupoval a byl to můj nejhorší zážitek v životě. Teď mě čeká porod vyvolávaný tabletou, ale vzhledem k tomu, že už mám týden po termínu, tak cesty jsou už připravené. Takže doufám, že to půjde rychleji. Myslím si, že porod po termínu by mohl být lepší právě díky tomu, že už je vše nachystané. Tak se necháme překvapit a držím palce!

Váš příspěvek
Reklama