Brigáda jako OBZP

Anonymní
29.6.21 00:30

Brigáda jako OBZP

Zdravím, nedávno jsem ukončil pracovní poměr kvůli špatným podmínkám které mi byly nabízeny. Jelikož od září nastupuji zase do školy tak mi přijde zbytečný si hledat novou práci a tak jsem nahlášen jako OBZP a přemýšlel jsem, že bych si našel brigádu přes prázdniny, jen nevím jestli za mě bude odvádět daň z příjmu zaměstnavatel u kterého budu na brigádě a zdravotní si budu platit sám nebo jestli za mě může odvádět oboje. Proto bych rád poprosil o radu jak to je. Předem díky 8)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9691
29.6.21 06:47

Záleží jakou budeš mít smlouvu a výdělek. Daň se odvádí vždycky. Soc. a zdravotní je rozdíl u DPP a DPČ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9133
29.6.21 06:49

Dan je vždycky. Ostatní odvádí zaměstnavatel když si na DPP vyděláš nad 10000 a u DPC nad 3500.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
29.6.21 09:51

@Cenarius takže daň si musím odvádět sám?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9691
29.6.21 10:00
@leinad píše:
@Cenarius takže daň si musím odvádět sám?

Ne, daň ti strhnou ze mzdy. Zdravotni si budes muset hradit sám pokud se nedostaneš ve výdělku na ty částky co psal Cenarius.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9020
29.6.21 20:38

Jen k té dani - pokud podepíšeš Prohlášení poplatníka a příjmy z brigády nebudou moc vysoké, ani ti daň nestrhnou, pokryje ji sleva na poplatníka. Pokud ti daň budou strhávat, můžeš si příští rok podat přiznání k dani z příjmů a pravděpodobně to vyjde tak, že ti tu daň stát vrátí.

Zdravotní a sociální je jak psal @Cenarius. S tím, že pokud jsou částky nižší, než uvedené, sociální si platit nemusíš, jen to zdravotní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat