Brnění končetin a rtů

21
2.6.20 10:17

Brnění končetin a rtů.

Ahoj, jsem zoufalá a potřebovala bych radu. Zaregistrovala jsem se sem, protože jsem četla spoustu příspěvků a většinou jste dokázaly poradit nebo uklidnit a doufám, že byste mohly pomocí aj mně. Já mám panickou hruzu z doktorů, ale tuším, že k němu asi už budu muset zajít. V sobotu (30.05.2020) se mi v práci stala taková nemilá věc. Pracuji v obchodě s obuví a předělávka jsem regály, takže jsem půl dne tahala ty krabice s botama a přendavala je do jiných regálů. Celý ten den mi už od rána bylo divně, ale jelikož to byl můj několikátý den po sobě v práci, tak jsem to přisuzovala tomu, že jsem unavená a že se mi motá hlava z té roušky, kterou samozřejmě musíme vsici mit. Pracuji v obchodě 12-14h, takže vecir už mi z té roušky bývá zle. Jenze tohle se stalo kolem 13 h odpoledne. Zvedla jsem krabici že země, když v tom se mi zamotala hlava. Myslela jsem si, že jsem se prudce zvedla a že ti nic není. Tak jsem si zase na chvilku drepla s tím, že to vydýchám. Jenže ono to neprechazelo, tak jsem si řekla, že na to nebudu myslet a budu pracovat dal. Vstala jsem tedy a opatrně zase přerovnávala zboží. Trvalo to asi půl hodiny, co jsem před očima viděla takové černé zrnění. Občas se mi to děje, když mám nízký tlak, ale tohle bylo něco jiného. Začalo mi aj hucet v uších a po té půl hodině se k tomu zranění přidal knedlík v krku (pořád jsem to přisuzovala rousce, vždy z ní kašlu a bolí mě v krku), jenže mě začala brnet levá ruka a začala jsem cítit tlak na hrudi. Místo toho, abych se uklidnila, tak jsem začala panikarit, že mám infarkt. Řekla jsem kolegyní, že se cítím fakt zle a ona mi řekla, ať si odpočinku na chvilku, jdu do zázemí a sundam roušku. Tak jsem se to snažila rozdychat, ale začala mě brnet I druhá ruka a rty. Začalo se mi hrozně špatně dýchat a tep vylitl. Hrozně rychle mi bilo srdce, myslela jsem, že fakt umřu. Fakt jsem panikarila. Začalo me bolet I podbřišku, jako kdybych měla dostat menstruaci ale ta mi před týdnem skončila. A měla jsem i hustý, hnědý výtok s malýma stopama krve. Ale pak jsem se uklidnila a řekla si, že panika mi nepomůže. Tak jsem si dala studenou vodu se šťávou a čekala, až to trošku přejde. Nakonec to asi po hodině odeznelo a já pracovala normálně dal. Ale bylo mu pořád divně. Večír už i psychicky špatně mi z toho bylo. Kolegyně mi říkala, že to byla nejspíš panicka ataka, ale nevím teda, z čeho zrovna ja bych ji měla. V práci byla sranda, celou dobu jsme aj u té těžké práce s kolegyní vtipkovaly a bavily se o normálních věcech. Počasí, zvířata, prostě kraviny. Nemyslela jsem na nic zlého, naopak. Bylo mi psychicky dobře. Tak nevím.. Vcir jsem měla volno, tak jsem odpočívala, ale dnes v noci mě vzbudil zase divný tlak, kdyz jsem se probrala, zase me brnely ruce a rty. Už jsem nepanikarila a snažila se to zapsat. A teď od rána mě furt ty ruce brni a rty též. A jsem taková více unavená. Pořád tu únavu cítím a to spím normálně 7-8 hodin. Mám strach jít k doktorovi, ze mi řekne, že mám třeba roztroušenou sklerózu. Holky, nemáte někdo zkušenost?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3312
2.6.20 11:22

Tetanie? Mela by se odhalit pricina tetanie, pokud je to ono..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21
2.6.20 11:29
@sediza píše:
Tetanie? Mela by se odhalit pricina tetanie, pokud je to ono..

Myslíte? O nic jsem se nerizla a ani neskrabla, aspoň na těle nemám žádné rány. Jen mega modřinu, praštila jsem se o železný roh. A proti tetanu jsem ockovana.. Každopádně sbírám odvahu, že se půjdu dnes objednat k lékaři.. I když asi zbytečné plasim, snažím se připravit na to, ze to je něco horšího. Protože se strašně bojím, že to je začátek roztroušené sklerozy, takto to začínalo mému známému..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4982
2.6.20 11:39

Může to být krční páteř. Volej nejdříve obvodnímu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4982
2.6.20 11:43
@Venerka píše:
Myslíte? O nic jsem se nerizla a ani neskrabla, aspoň na těle nemám žádné rány. Jen mega modřinu, praštila jsem se o železný roh. A proti tetanu jsem ockovana.. Každopádně sbírám odvahu, že se půjdu dnes objednat k lékaři.. I když asi zbytečné plasim, snažím se připravit na to, ze to je něco horšího. Protože se strašně bojím, že to je začátek roztroušené sklerozy, takto to začínalo mému známému..

Tetanie není tetanus. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21
2.6.20 12:17
@rozand píše:

Určitě zajdu nejdříve k obvodnimu. Uvidíme, kam mě pošle dal a co mi řekne. To jsem si říkala taky, že to bude asi krční páteř. Snažím se tím uklidnit. :lol:

Moc dekuju za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21
2.6.20 12:18
@rozand píše:

Určitě zajdu nejdříve k obvodnimu. Uvidíme, kam mě pošle dal a co mi řekne. To jsem si říkala taky, že to bude asi krční páteř. Snažím se tím uklidnit. :lol:

Moc dekuju za rady.
@rozand píše:
Tetanie není tetanus. :lol:

Už jsem si to dohledala. :lol: Zní to podobně. Pardon, připadám si teď trapně. :zed: :roll: :oops: :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
445
2.6.20 22:28

Tetanie-hyperventilacni syndrom. Unava, nedostatek kysliku. Nemela jsi i krece v rukach?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4263
2.6.20 22:59

Páteř nebo nízký nebo tetanie. Lékař pořadí nejlepe

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21
2.6.20 23:30
@dyňa píše:
Tetanie-hyperventilacni syndrom. Unava, nedostatek kysliku. Nemela jsi i krece v rukach?

Krece v rukách ne-e, ale trochu jsem měla křeč do malíčku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21
2.6.20 23:31
@lampicka11 píše:
Páteř nebo nízký nebo tetanie. Lékař pořadí nejlepe

No, mám z toho des. Dnes jsem šla k doktorovi se objednat. Řekl mi, že mě může objednat nejdříve za 14 dní.. Ale když jsem mu řekla, co mě trápí, odložil nějakého pacienta a řekl mi, ať přijdu 04.06. hned ráno v 7. Tak se trošku bojím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
445
3.6.20 22:51

Tak se neboj, bude to nejaka prkotina. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
253
3.6.20 23:13

No, taky bych se asi trochu lekla. Ale RS je asi to poslední, co by mě napadlo. Dej nám tu pak vědět jak jsi u dopadla u lékaře, i když tipuju, že po první návštěvě ti toho moc neřekne. Snad ti aspoň vezme krev, aby se zjistilo co ti chybí… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21
4.6.20 12:24

Výsledky návštěvy doktora

Holky, moc vám všem dekuju. Dnes jsem byla u toho doktora a okamžitě mě poslal na EKG. To naštěstí dopadlo dobře. Radši mě objednal ještě na neurologii a na laboratorní vyšetření. Řekl mi, že s největší pravděpodobností to byl záchvat Tetanie, jak už tu výše někdo zmiňoval. Řekl mi, že sama o sobě ta nemoc nebezpečná není, jen to je hrozně nepříjemné a otravné (to fakt je..), ale že ty záchvaty když jsou silnější, může dojít ke ztrátě vědomí, uduseni nebo poškození svalů v důsledku těch křečí, pocitu nedostatku vzduchu atd.,ale to u mě nehrozí, snad :lol: už jsem si koupila hořčík a za týden jdu na testy a neurologii. Ještě jednou moc děkuji všem, jste super. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama