Brnění ve stehně

20.10.19 12:00

Brnění ve stehně

Dobrý den, už dva měsíce s minimálními přestávkami mě trápí mravenčení v pravém stehně na přední straně. Zejména při ležení na zádech s nataženýma nohama, ve stoje a nebo při skrčení nohy pod určitým úhlem, ale po změně polohy do nějaké vyhovující to přejde. V noci mě to nebudí, noha mě nebolí. Pravidelně jím hořčík. Chodím dvakrát týdně do posilovny. Nesetkali jste se s tím prosím někdy? Nevím jestli zkusit fyzioterapii, jít k obvodní doktorce nebo čekat. Děkuji za případné reakce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

70
20.10.19 12:15

Mám stejný problém už delší dobu a taky netuším, čím by to mohlo být, tak si ráda přečtu taky nějakou zkušenost. Zatím jsem to nijak víc neřešila. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.10.19 12:37

Zajímavé já mám na levém stehni vepředu v horní části místo, kde mám zhoršenou citlivost a někdy - nedokážu určit kdy - v tom mám brnění a mravenčení. Dozvěděla jsem se, že tohle má mamka taky. Nijak to neřeším, protože mi to nijak neobtěžuje. Předpokládám, že mám někde nějak skříplý nerv.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
549
20.10.19 12:38

Zkusila bych obvodního lékaře, když to trvá 2 měsíce. On může odeslat dál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.10.19 12:48

Mám něco podobného, necitelné studené stehno, někdy brni. Mám tam i oslabené svalstvo. Byla jsem na neurologii a není to v bederní páteři, jak jsem si myslela, ale v krční. Teď absolvuju kolečko vyšetření, výsledky ještě nemám. Může to prý být zúžený páteřní kanálek. Nebo problém v mozku, už jednou bylo podezření na roztroušenou sklerózu, tak předpokládám, že tím bylo myšleno opět tohle.

• Nahlásit
  • Citovat
20.10.19 12:55
@Anonymní píše:
Mám něco podobného, necitelné studené stehno, někdy brni. Mám tam i oslabené svalstvo. Byla jsem na neurologii a není to v bederní páteři, jak jsem si myslela, ale v krční. Teď absolvuju kolečko vyšetření, výsledky ještě nemám. Může to prý být zúžený páteřní kanálek. Nebo problém v mozku, už jednou bylo podezření na roztroušenou sklerózu, tak předpokládám, že tím bylo myšleno opět tohle.

A dělá Vám to pořád nebo si taky umíte najít polohu, kde to nebude dělat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.10.19 12:57
@clairinaaa píše:
A dělá Vám to pořád nebo si taky umíte najít polohu, kde to nebude dělat?

Když se pohnu, tak to za chvíli přestane. Nejčastěji to mám v noci, když spím. Nebo při sezení v jedné poloze.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
20.10.19 13:00

Já mám takové místo na stehně také, dokonce když mi je zima, tak všude se mi udělá husina, ale na tomto místě ani tuk :mrgreen: někdy mě tam brní, někdy je to hrozně nepříjemně citlivé, někdy úplně necitlivé :think: když to brní, dokážu také najít polohu, kdy to přejde. Mám to tak už takových 6 let, ale nikdy jsem to nějak neřešila, protože jak už je napsano, nijak mě to neomezuje ani neobtěžuje :nevim: :)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
20.10.19 13:12
@Anonymní píše:
Já mám takové místo na stehně také, dokonce když mi je zima, tak všude se mi udělá husina, ale na tomto místě ani tuk :mrgreen: někdy mě tam brní, někdy je to hrozně nepříjemně citlivé, někdy úplně necitlivé :think: když to brní, dokážu také najít polohu, kdy to přejde. Mám to tak už takových 6 let, ale nikdy jsem to nějak neřešila, protože jak už je napsano, nijak mě to neomezuje ani neobtěžuje :nevim: :)

Já jsem to rok taky neřešila. Ale na rehabilitaci mi při masáži rehabilitační řekla, že je tam zřetelně oslabený sval, že tam může být útlak nervů a je třeba to řešit. A na neurologii zjistili, že mám špatné reflexy atd. Takže proto ta další vyšetření.

• Nahlásit
  • Citovat
693
20.10.19 14:11

Mám to samé, je to od páteře, skříplý nerv L5,S1,Cvičením to občas opravím, ale pořád se to vrací, už to nějak neřeším.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama