Zvládání vzteku

Anonymní
19.10.19 22:23

Zvládání vzteku

Ahoj, potřebuji poradit jak zvládat vztek takový ten jak vybuchnete jako sopka potom nastane pocit bezmoci a pláče užívám sertralin 50 mg denně už par let Jsem dosti uzkostlivý člověk ale, když mě něco naštve, tak hned bouchnu máte zkušenosti co pomáhá diky :?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19.10.19 22:31

Počítat pomalu do padesáti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15518
19.10.19 22:34

Vstup do psychoterapie.

Brát antidepresiva a neřešit příčiny tě sice ušetří nejhorších propadů, ale nenaučií tě to fungovat tak, aby sis neubližovala a abys neubližovala okolí.

A nauč se holt zacházet s agresivitou. Docela fajn je na to třeba aikido a nebo podobná bojová umění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7903
19.10.19 22:39

Tak tady se zaháčkuji.

@Bellatrix Lestrange píše:
Počítat pomalu do padesáti.

já bych i počítala, ale musím si nějak osvojit ten návyk na to, že mám počítat a ne bouchnout. Nějaká rada jak na to?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5788
19.10.19 22:50

Pozadej někoho ať tě při výbuchu vzteku natočí na video, pak si to často pouštěj, příšte až budeš chtít hystercit vzpomenes si jak při tom vypadas a raději se uklidníš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.10.19 22:53

@bublinek To je těžký. Musíš pracovat s vůlí a někdy to prostě nejde. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24278
19.10.19 22:56

@bublinek Zluz si predstavit, jak pusobis na okoli. Nebo jak te v tu chvili vidi nebo vnimaji tvoje deti. Nebo zkusit jako by zastavit a zamyslet se, jestli je adekvatni vyvadet kvili te konkretni veci. Me to vcelku pomohlo se vyklidnit a nervat kvuli blbinam. Ale nejsem cholerik. Spis takovy papinak, co dost spatne snasi unavu, hlad, nepohodu. Pak mi staci opravdu jen mala roznetka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.10.19 23:07
@Anonymní píše:
Ahoj, potřebuji poradit jak zvládat vztek takový ten jak vybuchnete jako sopka potom nastane pocit bezmoci a pláče užívám sertralin 50 mg denně už par let Jsem dosti uzkostlivý člověk ale, když mě něco naštve, tak hned bouchnu máte zkušenosti co pomáhá diky :?

No holčino spíš bych začal užívat přírodní oleje a hlavně chodit cvičit třeba tchaj-chi nebo nějaké duševní cvičení a myslím ze do 2 měsíců je po problému

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.10.19 00:46
@Alušáček píše:
Pozadej někoho ať tě při výbuchu vzteku natočí na video, pak si to často pouštěj, příšte až budeš chtít hystercit vzpomenes si jak při tom vypadas a raději se uklidníš.
:palec: Dobrej tip! :lol: Taky bych to občas asi potřebovala, nějakou uklidnovaci taktiku, prip. nějaký „oucinny skapulir proti zlejm ducham z Cortova hraadu“ :mrgreen: Jsem na tom dost podobne jako zakladatelka…sertralin 100 mg:) :mavam:
  • Citovat
  • Nahlásit
Ou
15518
20.10.19 00:59
@Anonymní píše: :palec: Dobrej tip! :lol: Taky bych to občas asi potřebovala, nějakou uklidnovaci taktiku, prip. nějaký „oucinny skapulir proti zlejm ducham z Cortova hraadu“ :mrgreen: Jsem na tom dost podobne jako zakladatelka…sertralin 100 mg:) :mavam:

a taky ignoruješ psychoterapii?

Neexistuje žádné kouzlo, co vyřeší problémy. Ale postupnou aproximací se člověk dostane k tomu, že se svou psychikou bude v souladu. Ne že sám se sebou bude bojovat a prohrávat.

jinak zákadní ukliďnovací technika jsou dechová cvičení

buď klasická pranajana

https://www.youtube.com/watch?…

a nebo „taktické dýchání“
https://www.youtube.com/watch?…

Ale to nevyřeší ty základní vzroce chování a prožívání, které způsobují úzkost a nezvladatelné výbuchy stresu. K tomu není technika, k tomu je potřeba dlouhodobá práce s prozuměním, přijetím a přeměněním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.10.19 01:51

To by mě taky zajimalo. Já počítáním výbuch jen oddálím. A teď v těhotenství je to ještě horší. Stydím se za sebe.

• Citovat
  • Nahlásit
20.10.19 02:51
@Anonymní píše:
To by mě taky zajimalo. Já počítáním výbuch jen oddálím. A teď v těhotenství je to ještě horší. Stydím se za sebe.

Neřeš to zkus meditovat, milovat, proplouvat, uspokojovat mysl i tělo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat