Brno - dilema (nespokojenost)

Anonymní
23.2.20 22:52

Brno - dilema (nespokojenost)

Již 3 roky žiji v (paneláku) s přítelem v Brně. Mám tu před sebou další 2 roky studia. Ani 1 se s Brnem nemůžeme sžít a mnohem raději bychom bydleli u Prahy.
Studium nebylo úplně nejlehčí a hodně jsem mu obětovala. Možnost přestupu na školu do Prahy není reálná.

Hrozně jsme se snažili mít to tu rádi, ale nezvládáme absenci přírody, špínu na mnoha místech a nepřející negativně naladěné lidi v denní komunikaci (hm, s těmi lidmi to asi nevyhrajeme, ať se přesuneme kamkoliv (?)). Hrozně mi to ubírá energii a kazí náladu.
Mj. muset jezdit x km daleko, když chceme kousek přírody a oddech od našich sobeckých sousedů (už dlouho hledáme bydlení v domku, ale v Brně se nám zkrátka nedaří najít :(

Další (okrajově) související věc - ani já, ani přítel nemáme rodinu (a dost nás to mrzí) a hrozně bych si přála mít kolem sebe zázemí milujících přátel. Hledám však někoho se skutečně dobrým srdcem (tj. mj. i zájem o otázku animal cruelty). V Brně se mi na takové lidi (leč jsem se celé 3 roky (nenásilně) snažila) nedaří narazit.

Pokud se tu najde nějaká spřízněná duše řešící podobně nepříjemnou situaci / hledající také chápavou kamarádku, nechť se přihlásí :)

Ráda se někomu super stanu oporou - životním parťákem v nouzi.

Je tu někdo, kdo se s Brnem také nezžil? Či někdo, kdo by mi radil místo 2 dalších ne úplně šťastných let se na školu raději vykašlat, ale žít tam, kde se mi bude žít hezky?

Kéž bych své obavy mohla probrat s někým blízkým..Apropos - nehledá někdo v Brně pozitivní chápavou kamarádku? :)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

499
23.2.20 22:56

A proč nejde přestoupit na jinou VŠ? Nebo na rok odjet na Erasmus úplně pryč, aspoň byste si odpočali. Já v Brně nežiju, jen tam dojíždím na praxi z Prahy, a přijde mi to tam v pohodě i lidi… :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4164
23.2.20 22:56

A v jaké části Brna bydlíte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.2.20 23:02

Asi žiješ v jiném Brně… Zelené dost (nebo minimálně spousta pěkných míst na pronájem mimo sídliště) lidí a akcí okolo otázek utrpení zvířat, veganství atd. tuny každý týden, obecné naladění lidí, když nepočítám úřady, tak na ČR běžné. Není to spíš o přístupu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1341
23.2.20 23:04

Seš si jistá, že žiješ v Brně?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
145
23.2.20 23:06
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8900
23.2.20 23:09

Je, já z Brna nepocházím, ale pět let jsem tam studovala, není lepšího města pro studenty. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2445
23.2.20 23:12

Já to tu psala zrovna nedávno. Jsme v Brně skoro pět let, přestěhovali jsme se z Prahy. Celou tu dobu jsem doma na RD a je to peklo. Rodiny máme 200km daleko, každou opačným směrem. Nemovitosti tu jsou stejně drahé jako v Praze, možná i víc. Pozemky jsou úzké nudle, když už je nějaký pěkný, tak brutálně drahý. Nedávno jsme byli na otočku v Praze a bylo mi fakt smutno. Manžel zpátky do Prahy nechce, respektive on je tu spokojený, ale pokud bych na to vyloženě trvala, tak půjdeme zpátky. Já doufám, že až si tu najdu práci, tak to bude třeba lepší. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.2.20 23:24
@Anonymní píše:
Již 3 roky žiji v (paneláku) s přítelem v Brně. Mám tu před sebou další 2 roky studia. Ani 1 se s Brnem nemůžeme sžít a mnohem raději bychom bydleli u Prahy.
Studium nebylo úplně nejlehčí a hodně jsem mu obětovala. Možnost přestupu na školu do Prahy není reálná.

Hrozně jsme se snažili mít to tu rádi, ale nezvládáme absenci přírody, špínu na mnoha místech a nepřející negativně naladěné lidi v denní komunikaci (hm, s těmi lidmi to asi nevyhrajeme, ať se přesuneme kamkoliv (?)). Hrozně mi to ubírá energii a kazí náladu.
Mj. muset jezdit x km daleko, když chceme kousek přírody a oddech od našich sobeckých sousedů (už dlouho hledáme bydlení v domku, ale v Brně se nám zkrátka nedaří najít :(

Další (okrajově) související věc - ani já, ani přítel nemáme rodinu (a dost nás to mrzí) a hrozně bych si přála mít kolem sebe zázemí milujících přátel. Hledám však někoho se skutečně dobrým srdcem (tj. mj. i zájem o otázku animal cruelty). V Brně se mi na takové lidi (leč jsem se celé 3 roky (nenásilně) snažila) nedaří narazit.

Pokud se tu najde nějaká spřízněná duše řešící podobně nepříjemnou situaci / hledající také chápavou kamarádku, nechť se přihlásí :)

Ráda se někomu super stanu oporou - životním parťákem v nouzi.

Je tu někdo, kdo se s Brnem také nezžil? Či někdo, kdo by mi radil místo 2 dalších ne úplně šťastných let se na školu raději vykašlat, ale žít tam, kde se mi bude žít hezky?

Kéž bych své obavy mohla probrat s někým blízkým..Apropos - nehledá někdo v Brně pozitivní chápavou kamarádku? :)

Ve které části Brna žiješ? Tady je v Brně neuvěřitelné krásná příroda. A pohodoví lidé.

A trochu si protiřečí být někomu super oporou, životním parťákem v nouzi. Tito super lidé jsou pohodový a umějí si poradit sami, to je nepřinášejí své negativa na ostatní.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
23.2.20 23:24

Bydlim v Jundrove, v panelaku, v lese som za 5 minút (pešky) :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
23.2.20 23:25

@DeeSocialWorker - přístupem to není - já se na lidi usmívám a snažím se pomoci (byť můj život je a byl daleko od procházky růžovkou..), jak to jen jde ;) Čili nechápu, jak by to mohlo být zapříčiněno mým „přístupem“ :D

Vždyť sama píši, že mě mrzí ten negativismus..

Ano, jsem si jistá, že žiji v Brně, @MrsNorris)

Jsme v Bystrci, @Bobsh (nebýt těch neustále nas**aných obličejů, bylo by to milejší

Nedávno jsme byli na víkendu v Židlochovicích a tam si třeba dovedeme představit bydlet…ale nic k pronájmu tam není :?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
23.2.20 23:25

A v Praze bys měla zázemí milujícich přátel? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
23.2.20 23:29
@Anonymní píše:
@DeeSocialWorker - přístupem to není - já se na lidi usmívám a snažím se pomoci (byť můj život je a byl daleko od procházky růžovkou..), jak to jen jde ;) Čili nechápu, jak by to mohlo být zapříčiněno mým „přístupem“ :D

Vždyť sama píši, že mě mrzí ten negativismus..

Ano, jsem si jistá, že žiji v Brně, @MrsNorris)

Jsme v Bystrci, @Bobsh (nebýt těch neustále nas**aných obličejů, bylo by to milejší

Nedávno jsme byli na víkendu v Židlochovicích a tam si třeba dovedeme představit bydlet…ale nic k pronájmu tam není :?

Byste v je pěkná, je tam přehrada, příroda. Je tam taky Zoo na vycházky. Přímý autobus do vedlejší čtvrtě do Jundrova a Kohoutovic. Podívej se do mapy, kolik je tam možností vycházek.

• Nahlásit
  • Citovat
1341
23.2.20 23:30

V Bystrci je „absence přírody“?
Promiň, fakt ti nerozumím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4164
23.2.20 23:32

Jako že Bystrc je bez přírody a špinavá? vždyť pomalu z každýho paneláku je do 10 minut chůze les a řekla bych že je to jedna z částí Brna která je taková nejvíc v přírodě. Já občas jezdím do Prahy a zrovna 2× čistší mi nepřijde. Lidi nasraní jsou všude :mrgreen: já jsem z Bystrce a neměnila bych.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama