Reklama

Brokolicová polévka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kapi 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.10 09:30
Brokolicová polévka

Chtěla bych vás poprosit o vaše recepty na brokolicovou polévku. Na netu jich je samozřejmě spousta, ale ráda bych vyzkoušela osvědčený způsob. Moc děkuji za tipy 8-)

Reklama

Reakce:

Romik
Ukecaná baba ;) 1837 příspěvků 15.10.10 09:34

Já dělám brokolicový krém. Uvařím brokolici ve vodě, zaliju mlékem, rozmixuju ponorným mixérem, přivedu téměř k varu, zaliju 12% smetanou a ochutím jen solí a troškou muškátového květu.
Kaloricky náročnější, ale o to lepší a děti jí milujou :wink:

Eemii
Neúnavná pisatelka 16952 příspěvků 15.10.10 09:36

Povarim brokolici,cast ruzicek vyndam,zbytek v hrnci rozmackam nebo rozmixuju,samo i v te vode.Lehce opeprim,osolim,za­hustim slehackou,ve ktere rozmicham mouku a je hotovo.Vratim zpet male ruzicky.Nekdy tam pridam brambory,kdyz treba zrovna zbydou :wink:

hanucha
Závislačka 3328 příspěvků 15.10.10 09:38

Ja podobne - udelam jisku (lzice mouky na lzici tuku, do toho smetanu na vareni), do toho pridam vodu, zeleninovy bujon, trosku muskatoveho kvetu, do toho varit brokolici a kousek mrkve nebo pastinaku. Nakonec to cele rozmixuju a slecna mi sni k vecri tri misky (3/4 litru) :lol:

Eemii
Neúnavná pisatelka 16952 příspěvků 15.10.10 09:39

Jojo,deti ji miluji.Stejne delam i kvetakovou,ta je taky moc dobra - varim zrovna dnes :-)

tulidlo
Zasloužilá kecalka 788 příspěvků 15.10.10 09:39

Já mám nejradši uvařit broko, přihodit nivu a rozmixovat ponorný mixérem, dochutit jen pepřem

janine24
Generální žvanilka 23505 příspěvků 15.10.10 09:53

Taky dělám krém, nejdřív povařím na malé kousky pokrájenou brambory, pak chvilku přihodím ještě brokolici a pak tyčákem rozmixuju. Jen sůl a pepř, maximálně tymián, víc nekořením.

Michaelakkk 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.10 10:14

Suprová je mrkví a ovesnými vločkami, dáš vařit brokolici a mrkev a až bude měkká přidáš několik lžic ovesných vloček a necháš je naboptnat, Samuerl se po ní mohl užrat a já taky je moc dobrá :-)

lucie.t
Závislačka 4990 příspěvků 15.10.10 10:45

Ja varim brokolici a brambory obcas pridam i cesnek, polevka je pak pekne kremova a husta (diky tem bramborum), rozmixovat, pridat smetanu,popr. majoranku.
Proti zahustovani moukou nic nemam,ale takhle mi to prijde jednoduche a zdravejsi.

mikitaa
Echt Kelišová 9454 příspěvků 15.10.10 10:52

v masovym vyvaru uvarim brokolici. cast ji pak vydelam (tu nakrajim a pridam po rozmixovani). rozmixuju. pridam smetanu. ochutim. osmazim rohlik na kosticky. a je to :-)

Pettulle
Extra třída :D 11503 příspěvků 15.10.10 11:01

brokolicová a květáková naprosto nejlepší polévka! Já ji dělám: uvařím brokolici, mírně rozmixuju ponornym, aby se všechna nerozmixovala a zůstaly kousky, přidávám smetanu, sůl, pepř, trojuhelníček sýra a občas kostku bujonu, to samý s květákem, ale tam ten sýr nedávám.

PeťulaK
Echt Kelišová 8049 příspěvků 15.10.10 11:31
Romik píše:
Já dělám brokolicový krém. Uvařím brokolici ve vodě, zaliju mlékem, rozmixuju ponorným mixérem, přivedu téměř k varu, zaliju 12% smetanou a ochutím jen solí a troškou muškátového květu.
Kaloricky náročnější, ale o to lepší a děti jí milujou :wink:

taky tak nějak, jen občas přidám brambory a část nerozmixovaných růžiček brokolice, aby bylo i co kousat :-). A pokud není smetana, jde to i s mlékem :wink:

maleknad
Nováček 3 příspěvky 02.06.18 21:04

Já dělám brokolicovou polévku také jednodušše, kdy uvařím brokolici ve vodě, přidám 2 stroužky česneku, sůl a někdy polévkové koření. Potom rozmixuju. Našla jsem několik způsobů se smetanou i bez zde ještě

edit adminem - odstraněn odkaz

lucynka25
Kelišová 7324 příspěvků 2 inzeráty 02.06.18 21:22

Treba tady najdete recept na tříbarevnou brokolicovou polévku nebo tady je další

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >