Brokolicová polévka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kapi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.10 09:30
Brokolicová polévka

Chtěla bych vás poprosit o vaše recepty na brokolicovou polévku. Na netu jich je samozřejmě spousta, ale ráda bych vyzkoušela osvědčený způsob. Moc děkuji za tipy 8-)

Reakce:
Romik
Ukecaná baba ;) 1837 příspěvků 15.10.10 09:34

Já dělám brokolicový krém. Uvařím brokolici ve vodě, zaliju mlékem, rozmixuju ponorným mixérem, přivedu téměř k varu, zaliju 12% smetanou a ochutím jen solí a troškou muškátového květu.
Kaloricky náročnější, ale o to lepší a děti jí milujou :wink:

Eemii
Neúnavná pisatelka 17063 příspěvků 15.10.10 09:36

Povarim brokolici,cast ruzicek vyndam,zbytek v hrnci rozmackam nebo rozmixuju,samo i v te vode.Lehce opeprim,osolim,za­hustim slehackou,ve ktere rozmicham mouku a je hotovo.Vratim zpet male ruzicky.Nekdy tam pridam brambory,kdyz treba zrovna zbydou :wink:

hanucha
Závislačka 3328 příspěvků 15.10.10 09:38

Ja podobne - udelam jisku (lzice mouky na lzici tuku, do toho smetanu na vareni), do toho pridam vodu, zeleninovy bujon, trosku muskatoveho kvetu, do toho varit brokolici a kousek mrkve nebo pastinaku. Nakonec to cele rozmixuju a slecna mi sni k vecri tri misky (3/4 litru) :lol:

Eemii
Neúnavná pisatelka 17063 příspěvků 15.10.10 09:39

Jojo,deti ji miluji.Stejne delam i kvetakovou,ta je taky moc dobra - varim zrovna dnes :-)

tulidlo
Zasloužilá kecalka 788 příspěvků 15.10.10 09:39

Já mám nejradši uvařit broko, přihodit nivu a rozmixovat ponorný mixérem, dochutit jen pepřem

janine24
Generální žvanilka 23505 příspěvků 15.10.10 09:53

Taky dělám krém, nejdřív povařím na malé kousky pokrájenou brambory, pak chvilku přihodím ještě brokolici a pak tyčákem rozmixuju. Jen sůl a pepř, maximálně tymián, víc nekořením.

Michaelakkk
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.10 10:14

Suprová je mrkví a ovesnými vločkami, dáš vařit brokolici a mrkev a až bude měkká přidáš několik lžic ovesných vloček a necháš je naboptnat, Samuerl se po ní mohl užrat a já taky je moc dobrá :-)

lucie.t
Závislačka 4990 příspěvků 15.10.10 10:45

Ja varim brokolici a brambory obcas pridam i cesnek, polevka je pak pekne kremova a husta (diky tem bramborum), rozmixovat, pridat smetanu,popr. majoranku.
Proti zahustovani moukou nic nemam,ale takhle mi to prijde jednoduche a zdravejsi.

mikitaa
Echt Kelišová 9454 příspěvků 15.10.10 10:52

v masovym vyvaru uvarim brokolici. cast ji pak vydelam (tu nakrajim a pridam po rozmixovani). rozmixuju. pridam smetanu. ochutim. osmazim rohlik na kosticky. a je to :-)

Pettulle
Extra třída :D 11503 příspěvků 15.10.10 11:01

brokolicová a květáková naprosto nejlepší polévka! Já ji dělám: uvařím brokolici, mírně rozmixuju ponornym, aby se všechna nerozmixovala a zůstaly kousky, přidávám smetanu, sůl, pepř, trojuhelníček sýra a občas kostku bujonu, to samý s květákem, ale tam ten sýr nedávám.

PeťulaK
Echt Kelišová 8049 příspěvků 15.10.10 11:31
Romik píše:
Já dělám brokolicový krém. Uvařím brokolici ve vodě, zaliju mlékem, rozmixuju ponorným mixérem, přivedu téměř k varu, zaliju 12% smetanou a ochutím jen solí a troškou muškátového květu.
Kaloricky náročnější, ale o to lepší a děti jí milujou :wink:

taky tak nějak, jen občas přidám brambory a část nerozmixovaných růžiček brokolice, aby bylo i co kousat :-). A pokud není smetana, jde to i s mlékem :wink:

maleknad
Nováček 3 příspěvky 02.06.18 21:04

Já dělám brokolicovou polévku také jednodušše, kdy uvařím brokolici ve vodě, přidám 2 stroužky česneku, sůl a někdy polévkové koření. Potom rozmixuju. Našla jsem několik způsobů se smetanou i bez zde ještě

edit adminem - odstraněn odkaz

lucynka25
Echt Kelišová 7896 příspěvků 1 inzerát 02.06.18 21:22

Treba tady najdete recept na tříbarevnou brokolicovou polévku nebo tady je další

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Partnerka Dvořáka ze StarDance: „Každá chyba je u nás trestanější!“

Jejich pár teď postoupil do finále, což tanečnice Lenka Nora Návorková bere... číst dále >

Taxikář si myslí, že vezl vrahy pumpařky Jany. Vytáhli na něj pistoli!

Nemilosrdná poprava usměvavé pumpařky Jany děsí nejen celé Mělnicko, policie... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >