Bronchitida - 8 měsíční dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Alkub
Povídálka 38 příspěvků 12.02.19 19:53
Bronchitid 8 měsíční dítě

Mám dotaz, syn 8 měsíců od minulého pondělí nemocný, teploty, kašel, rýma, chrapot, chrceni. Od středy atb SUMAMED na 3 dny, tussin, léky na snížení teploty, totéž měla i starší dcera, ta už se z toho dostala. Diagnóza je zánět prudusek, neboli bronchitida. Od čtvrtku jsem se synem v nemocnici, dva dny jip, nyní kojenecké. Nasazen ventolin, atrovent, stále tussin. Foukame co 4 hodiny, oboje, tussin 3× denně. Po 5ti dnech žádné zlepšení. Je dušný, saturace 88-93, zatahuje, chrci, prostě stále beze změny. Od včera nasazeny kortikoidy do žíly co 6 hod, večer dostane šestou dávku a stále žádné zlepšení. Vstupní krev byla v pořádku, rtg plic nedělali. Teď mě nejvíc trápí, že syn celé dny a noci jen spí. Nechce si hrát, nechce se mazlit, nechce jist, pije jen čaj a mléko. Žádný příkrm, jogurt, presnidavka, nic. Teploty má už jen hraniční, 37,5-38,5.. Hodně to kolísá, vzdy něco mezi tím. Ale crp je v pořádku. Zajímá mě, přijde vám normální, že pořád jen spí? Sestra říká že ano, já říkám že ne. Teploty nemá takové aby ho Nutily pořád jen spát a krom toho občasného kašle mu snad nic na co by nepřišli, není.

Když jsme byly na jip tak mi spal co 4 hodiny, první den na kojenaku taky byl hodně vzhůru, ale od víkendu to začalo…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineJitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1954 příspěvků 12.02.19 20:01

@Alkub malá měla bronchitidu před 2 týdny a taky skoro pořád spala, dokud se jí neudělalo lépe. A to neměla teploty a i saturaci měla 97. Není mu dobře, tak spí :nevim: Ty když ti není dobře taky vyvijis nějakou extra aktivitu?
Přeju, ať je malý brzy fit :hug:

bjitka123
Kecalka 235 příspěvků 12.02.19 20:19

Záleží, jaké kortikoidy dostává, např. po Prednisonu nebo Medrolu bývá syn taky spavý. Možná je to těma lékama.

Alkub
Povídálka 38 příspěvků 12.02.19 20:32

@bjitka123 solumedrol myslím nějak tak

Alyss1
Závislačka 3015 příspěvků 4 inzeráty 12.02.19 21:36

Pokud pije, tak bych byla rada ze dpi a odpociva. Bojuje s nemoci, to da telicku zabrat.

Leky navic je dalsi zatez pro organismus.

Jist nemusi, davej pit a nech odpocivat.

Lucie_Sx
Závislačka 3389 příspěvků 12.02.19 22:29
@Alkub píše:
Mám dotaz, syn 8 měsíců od minulého pondělí nemocný, teploty, kašel, rýma, chrapot, chrceni. Od středy atb SUMAMED na 3 dny, tussin, léky na snížení teploty, totéž měla i starší dcera, ta už se z toho dostala. Diagnóza je zánět prudusek, neboli bronchitida. Od čtvrtku jsem se synem v nemocnici, dva dny jip, nyní kojenecké. Nasazen ventolin, atrovent, stále tussin. Foukame co 4 hodiny, oboje, tussin 3× denně. Po 5ti dnech žádné zlepšení. Je dušný, saturace 88-93, zatahuje, chrci, prostě stále beze změny. Od včera nasazeny kortikoidy do žíly co 6 hod, večer dostane šestou dávku a stále žádné zlepšení. Vstupní krev byla v pořádku, rtg plic nedělali. Teď mě nejvíc trápí, že syn celé dny a noci jen spí. Nechce si hrát, nechce se mazlit, nechce jist, pije jen čaj a mléko. Žádný příkrm, jogurt, presnidavka, nic. Teploty má už jen hraniční, 37,5-38,5.. Hodně to kolísá, vzdy něco mezi tím. Ale crp je v pořádku. Zajímá mě, přijde vám normální, že pořád jen spí? Sestra říká že ano, já říkám že ne. Teploty nemá takové aby ho Nutily pořád jen spát akrom toho občasného kašle mu snad nic na co by nepřišli, není.Když jsme byly na jip tak mi spal co 4 hodiny, první den na kojenaku taky byl hodně vzhůru, ale od víkendu to začalo…

Tak je dušný nebo mu skoro už nic není?
Ventolin je pro děti od 2 let, Atrovent pro děti mladší 2 let - zkušenosti s lékem omezené. Oboje se má dávat nejdříve po 6 hodinách, a obojí má mezi nežádoucími účinky paradoxně dušnost.
Jestli oni to s těmi léky nepřehánějí :nevim: .
Jestli vypadá, že mu toho už moc není, jen občas kašle, tak pryč domů a nechat ho vzpamatovat.

bjitka123
Kecalka 235 příspěvků 12.02.19 22:35
@Alkub píše:
@bjitka123 solumedrol myslím nějak tak

Přece jenom, hůř se mu dýchá, je oslabený nemocí, do toho spousta léků. Kortikoidy jsou tlumící, Tussin taky. Zase lepší, když spí, než aby ti tam vyváděl. Pije a zasytí se mlékem, to je dobře. Tak vám přeji, ať se to brzy zlepší a můžete domů.

bjitka123
Kecalka 235 příspěvků 12.02.19 22:45
@Lucie_Sx píše:
Tak je dušný nebo mu skoro už nic není?
Ventolin je pro děti od 2 let, Atrovent pro děti mladší 2 let - zkušenosti s lékem omezené. Oboje se má dávat nejdříve po 6 hodinách, a obojí má mezi nežádoucími účinky paradoxně dušnost.
Jestli oni to s těmi léky nepřehánějí :nevim: .
Jestli vypadá, že mu toho už moc není, jen občas kašle, tak pryč domů a nechat ho vzpamatovat.

Ventolin jsme poprvé měli před prvním rokem. Pokud je dušný, pozná se to z poslechu, pak to jde poznat, že při dýchání vtahuje hrudník do sebe. A opravdu stačí, že občas zakašle. Při astmat. záchvatu máme psáno podat ventolin 3× po 20 ti minutách, pak po hodině a pak se intervaly prodlužují. Po 4 hodinách je to běžné dávkování při dušnosti. Já vím, je to hrozné, tolik chemie do takového broučka, ale bohužel to někdy jinak nejde. :(

Lucie_Sx
Závislačka 3389 příspěvků 12.02.19 23:51
@bjitka123 píše:
Ventolin jsme poprvé měli před prvním rokem. Pokud je dušný, pozná se to z poslechu, pak to jde poznat, že při dýchání vtahuje hrudník do sebe. A opravdu stačí, že občas zakašle. Při astmat. záchvatu máme psáno podat ventolin 3× po 20 ti minutách, pak po hodině a pak se intervaly prodlužují. Po 4 hodinách je to běžné dávkování při dušnosti. Já vím, je to hrozné, tolik chemie do takového broučka, ale bohužel to někdy jinak nejde. :(

Ale pokud to člověk dávkuje takto, v nesouladu s přímým doporučením výrobce, pak to zřejmě může napáchat i škodu :nevim: .

bjitka123
Kecalka 235 příspěvků 13.02.19 03:01
@Lucie_Sx píše:
Ale pokud to člověk dávkuje takto, v nesouladu s přímým doporučením výrobce, pak to zřejmě může napáchat i škodu :nevim: .

V příbalovém letáku je psáno, že lékař může dávku zvýšit dle závažnosti stavu pacienta a to u dospělých i u dětí.
A dušnost je závažný stav. Věřila bych lékařům, určitě mají nastudováno, jak ve kterých případech postupovat.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15903 příspěvků 13.02.19 03:33

@Lucie_Sx Ventolin jsme měli u podobné starého dítěte jako má zakladatelka a než přišla úleva, tak v intervalu málo dvou hodinách. Dušnost nám naopak velmi rychle odboural.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15903 příspěvků 13.02.19 03:36

Zakladatelko, je normální, že nemocné dítě téměř pořád spí.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15903 příspěvků 13.02.19 03:40
@Lucie_Sx píše:
Ale pokud to člověk dávkuje takto, v nesouladu s přímým doporučením výrobce, pak to zřejmě může napáchat i škodu :nevim: .

Teda a ty jsi lékař? Ono na něco tu školu studovali, vždy je v letech dovětek,, neurci-li lékař jinak. Když chceš řešit zoufalou matku, chtělo by to si být 100% jistý.

Alkub
Povídálka 38 příspěvků 13.02.19 07:39

@Lucie_Sx já nenapsala že mu už nic není, že krom těch průdušek a vše s tím související, že na nic jiného nepřišli :zed:

Alkub
Povídálka 38 příspěvků 13.02.19 07:40

@bjitka123 ano hrudník vtahuje stále, dnes tu jsme týden :(

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

První láska ji odsoudila k neštěstí. Vilma Cibulková stále hledá s muži štěstí

Je krásná, talentovaná, charismatická, ale ani to nestačilo k tomu, aby by... číst dále >

Migranti a Česko v roce 2019: Přijde letos nová vlna a skončí to někdy?

Co čeká Evropu v oblasti migrační krize v tomto roce? Záleží na tom, zda je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >