Dvouleťák a nechce sirup, co dělat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kkkellis
Povídálka 24 příspěvků 12.02.19 08:42
Dvouletak a sirup

Ahoj maminky mam takovy problem, muj 2 lety syn nevezme jakykoliv sirup nebo kapky. Uz od mala strasny tyatr nic nepomaha po dobrem, po zlem, formou hry vzdy to prokoukne. Kdyz se mi podari mu to nenapadne sopnout do krku hned to vyplivne. Uz si fakt nevim rady ma ted strasny kasel tak musime davat 3× denne sirup no a to je katastrofa vecny rev doma, se divim ze na me jeste neposlali sousedi socialku.. :( Zajima me vase zkusenost rady chvaty jak dite uchopit prtz manzel je cely den v praci a ja toho prcka i kdyz je malicky proste sama nepreperu..ja vim zni to absurdne, ale nechci mu ublizit a stejne mi to vzdycky vylije… :roll:

Přečtěte si článek: Dětské nemoci a vše o nich

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
stinga
Kelišová 5080 příspěvků 3 inzeráty 12.02.19 08:46

@kkkellis natáhnout do plastové stříkačky, chytit dítě a stříknout pomalu do krku, upozornit, ať polyká

Sue2008
Kecalka 222 příspěvků 12.02.19 08:50

@kkkellis nepotěším tě, nám se to taky nepovedlo. Naposledy jsem musela dceru přeprat i když mela horečku při nestovicích (čípek aspoň nevyplivne ;) ). Až teď po 2,5r si dá někdy vysvětlit, ale to musí mít opravdu dobrou náladu :nevim: Jo a rady, že prostě musí jsou fakt úžasné :roll: :roll: . Takže sice neporadím, ale nejsi v tom sama :mrgreen: .

Ennny
Závislačka 2557 příspěvků 12.02.19 08:52

Tak to naštěstí neznám … ale švagrové pomáhalo natáhnou do stříkačky od nurofenu a striknout přímo do krku a zacpat nos.

janinka88
Ukecaná baba ;) 1048 příspěvků 12.02.19 08:53

Máme doma 3letou slečnu a od 2 let do ní nemohu dostat žádné léky :roll: taky jsme zkoušeli kde co, ani teď si nenechá vysvětlit že ji to pomůže, uleví. Když dostala sirup plastovou stříkačkou, tak se vždy začala dávit a zvracet. Ted to řešíme tak, že ji to přidávám do čaje, který lehce osladim, aby tam nebyla cítit chuť kapek, nebo sirupu. A pak ji vždy říkáme aby se napila, nebo ji to vypijeme. Zatím to funguje ;)

Gortyna
Kecalka 490 příspěvků 1 inzerát 12.02.19 08:54

Stříkačka + položit na záda, to se hůř plive a hned zapít v sedě jak to spolkne. Dneska už to bohudík nepotřebujeme, zvyknul si a je to bez problému

alli_li
Závislačka 3313 příspěvků 13 inzerátů 12.02.19 08:57

„Zamaskovala“ bych to do piti ci kase. Do piti obcas devam detem jeste taky - zvlast kdyz jsou to nejake hnusbe horke kapky a to uz jim je 6 a 7. Starsi dcerka je v pohode, ta pochopila, ze i kdyz je to hnusne tak to leci.

hani28
Ukecaná baba ;) 1226 příspěvků 12.02.19 08:59

Nakapat to na cukr/piskot na lzici by to neslo?

PHV
Zasloužilá kecalka 566 příspěvků 12.02.19 09:00

Dcera to samé :roll: budou jí 3 roky. Zatím to řeším čípky.

FenekUsaty
Závislačka 4481 příspěvků 12.02.19 09:10

Vsechno natahuju do strikacek od Nurofenu/Panadolu nebo kdyz jsou to kapky a dava se jich malo (treba fenistil), tak na to mam klasickou malou strikacku. Plus co jde, tak to strikam do flasky s UM. Schovavam tam vsechno, co se ma zapijet velkym mnozstvim tekutiny, predpkladam, ze je jedno, jestli se to smicha v brise, nebo pred polknutim. Ale musi se dat malo mlika, aby to vypil fakt do dna.

kkkellis
Povídálka 24 příspěvků 12.02.19 09:20

Strikacku mame taky odzkousenou stejny problem bud to vyplivne nebo se zacne dusit, zajima me ten sirup kdyz ho dam do caje tak ten ucinek zustane?

kkkellis
Povídálka 24 příspěvků 12.02.19 09:21
@PHV píše:
Dcera to samé :roll: budou jí 3 roky. Zatím to řeším čípky.

Nj ale cipky na kasel nejsou ci ja vim ne?..kazdopadne nurofen si veme kdyz ma teplotu je toho malo a asi mu i chutna nebo mu to je fuk kdyz horeckuje…

blumen
Hvězda diskuse 45351 příspěvků 12.02.19 09:22

@kkkellis u nas jedine uplatek za kus cokolady/bonbon. Jinak vse vyplivla. Ani sestram v nemocnici se do ni nepovedlo nacpat antibiotika. Pak jsem ji rekla, ze ji dam cokoladku, ukazala a spolkla to hned, sestry hledely. Nasilim to u nas neslo. A pri horecce v noci vzdy jen cipky.

dana.dv
Zasloužilá kecalka 802 příspěvků 12.02.19 09:23

Natáhla jsem do dávkovače/stříkačky a dcera si sama stříkala do pusy a lízala jako lízátko. Bavilo jí to.
Rozpustné ve vodě pije zase brčkem. Jinak mi to plive…

kkkellis
Povídálka 24 příspěvků 12.02.19 09:34

No ja mu to zkusim dat do toho piti a uvidim budu mu to muset dat do nejakeho fruka aby mi to vypil naraz, caj mi neexne…tam je proste to davkovani hrozne kdyby toho nebylo tolik tak mu to striknu naraz a je to jenze toho sirupu je hodne a musim mu to na vickrat coz problem prtz se mi pak sprajcne a uz s nim nehnu…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Zavřená komnata Jitky Zelenkové: Proč zůstala na „stará kolena“ úplně sama?

Láska k jednomu muži dostala zpěvačku Jitku Zelenkovou (68) až na samé dno.... číst dále >

Pravý důvod rozchodu Elišky Bučkové s Jakubem Vágnerem? Expresu řekla, jak to bylo

Dlouho se spekulovalo o tom, co bylo příčinou náhlého rozchodu modelky Elišky... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >