Bronchitida, rýma, astma ?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
6
21.11.21 10:29

Bronchitida, rýma, astma ?

Dobrý den předem se omlouvám za pravopis a slohovku ale už jsem zoufalá a nevím si rady.
Mám 6 měsíční holčičku je plně na UM s příkrmy, už 4 měsíce máme rýmu.
Pak to skončilo hůř, a skončili jsme v nemocnici s bronchitidou a RS viry. Byli jsme tam 8 dní v nemocnici dostala ( ventolin, flixotide, inhalace vincentkou a antibiotika to ji pomohlo snad úplně nejvíc když jsme odjížděli domů tak měla už jen minimální rýmu. Za týden to měla znovu a pořad má zahleněná, chrčení, rýma, kašel, špatné dýchání
U doktorky jsme snad co týden protože se bojím a nechci nic zanedbat
Napíšu vám rovnou léky co nám předepsala ale NEPOMOHLY 😞
NA KÁŠEL
Ambrobene
Stoptussin
Tussin
A nějaké dva další ale ty jsem už vyhodila.

NA RÝMU
NeoRhin
Physiomer
Nasivin
Liberal
Vincentka sprej do nosu
Xyzal kdyby ta rýma byla alergická

Pak jsem říkala doktorce když ji zabral ten flexotid a ventolin který je na předpis tak jestli není moje dcera astmatička protože, mám sestru bratra dědu dědu babičku tetu a tetu přítele astmatiky Řekla že an to nevipada každé ráno večer má červené oči obě kolem víček
Volala jsem alergologovi a popsala jsem mu celou situaci a řekl by nás okamžitě vzal ale nemůže protože je covid a potřebuje žadanku ale doktorka nám Jo dat nechce a nebo je alergicka na kravského mléko mléko bílkoviny to měla moje kamarádka když měla syna zahleněného ( byli jsme na pohotovosti a u doktorova) a teď nám i doktor končí a musím schanet doktora do toho 😞 😞

Všem děkuju kdo si to přečti a porádi mi nebo pomůže moc všem Děkujuu 😞 😞 😞

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5817
21.11.21 11:38

Doktorka je slepá nebo opilá?

Tam je jasná indikace k alergologickému vyšetření. U dětí do 5 let se diagnóza astmatu arbitrálně nestanovuje, ale jako jeho ekvivalent se udávají dg. např. opakované obstrukční bronchitidy, dlouhodobý kašel jako ekvivalent AB při pozitivní rodinné anamnéze.

Ambrobene do 2 let určitě ne, dokonce jsou názory, že do 2 let se dětem nemá dávat nic na vykašlávání (tedy ani preparáty s hedera saponiny - Prospan, Hedelix, Bronchipret atd.), Stoptussin je na ovlivnění kašle nevhodný.

Dle popisovaného stavu bych ani nečekal, že nějaká symptomatická léčba zabere.

Spíše než ABKM bych to viděl na „preastmatický stav“, pokud současný lékař není nakloněn alergologickému vyšetření, změňte jej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
21.11.21 12:25

@Doctus děkuji moc za radu.. a nebo myslíte si jestli není moje dcera alergická na kravského mléko bílkoviny moje kamarádka to tak měla když byl její syn zahleněný a když koupila sunar na alergii že tam není kravské mléko ani bílkoviny tak už nebyl zahleněný

Mě mala už dva dny skoro nic nejí jen pije malá jedla 210ml po 4 h teď mi sní jen 40-90ml po 4-5h a vypije 400-460ml za den myslíte že to je v pohodě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5817
21.11.21 12:34

@Mamčo
To musíte zkonzultovat s ošetřujícím lékařem, neznám anamnézu dítěte. Osobně bych to na ABKM příliš neviděl. Samozřejmě se může udělat eliminační test s extenzivním hydrolyzátem (např. Nutrilon AllergyCare Syneo 1).

Zítra bych se u PLDD ukázal, příjem „stravy“ je poněkud nižší, než by se patřilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1083
21.11.21 12:39

Nejsem doktor, ale mě to přijde jako alergie - astma. Mám doma starší dítě astmatika/alergika a mladší už má alergie…
Mladší má červené oči okolo víček, má alergii na kočku. Kočka je venkovní a stačí, když ji venku někdo pohladí, vejde do domu a špatně si umyje ruce…,Chudák, má úplně jakoby červené monokly okolo víček a nateklá víčka…To samé reaguje venku, když kvetou břízy…
Ježiš a ještě když to máte v rodině, je obrovská šance, že to zdědí..
Já bych na vašem místě okamžitě vyměnila dětského doktora, i za cenu dojíždění…
Zkuste se za alergoložkou vypravit osobně, dítě natočte na video, nafoťte…zkuste se domluvit, že by jste doporučení dodala později…Vemte kopii zprávy z nemocnice…
Musíte si to prostě vydupat, je to vaše dítě, které trpí, nesmíte se jen tak dát…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
21.11.21 12:54

@Petája dobrý den já vím už chodíme k doktorovi každý týden už jsme byli i na pohotovosti.. na alergo jsme už volala a on říkal ze by nás hned vzal ale potřebuji zadanku doktorce to říkám pořad ona si mysli svoje 24.11 ve středu jedu k doktorce a řeknu ji to znovu kdyžtak budu už zla tedy jedu tam ve středu protože doktora máme jen pondělí a středa 😇 ale děkuji za radu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5817
21.11.21 12:57

@Mamčo
V nejhorším případě můžete jít i bez žádanky, žádanka od PLDD už není mnoho let nezbytně nutná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat