Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
A ona „jenom“ šilhá? Nemá i dioptrie? Syn tedy také šilhá a lékařkou nám bylo řečeno, že to je tím, jak se snažil ostřit. Tím si unavil oční sval a ten je tedy potřeba teď trénovat v kombinaci s okluzorem.
Já nosila na šilhání okluzor, ale to nepomohlo, takže pak mi operovali oční sval asi v 5 letech. Pak se to časem zase nějak „vytahalo“ a ve dvaceti jsem šla na repeté. Teď už to přes dvacet let drží. ![]()
Dcerka má brýle na strabismus. Dítě ti šilhá ven nebo do vnitřního koutku?
Ve Dvoře Králové je léčebna zrakových vad. Jela bych se poradit tam. Jsou fakt frajeři a to dlouhodobě - zachránili mi jako dítěti oči.
Syn také dostal brýle ve 3 letech na šilhání (směrem ven). Už je má rok a když je má nasazené, tak je to lepší, ale když je sundá, tak mu to oko opět ujede.. i po cvičení se to zlepšilo, ale není to úplně ok.. Záleží jak moc vám dítě šilhá a jestli nemá i dioptrie atd. Chce to čas a trpělivost!
Dobrý den, dcera dostala brýle proti šilhání. Jsou jí tři. Chci se zeptat, jestli tu má někdo dítě, komu nošení brýlí proti šilhání pomohly a mohli jste je za nějaký čas úplně přestat nosit? A případně jak dlouho je dítě nosilo… děkuji