Brzy to přijde?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Monyszek
Kecalka 106 příspěvků 12.09.15 12:08
Brzy to přijde?

Ahojte,
jsem prvorodička a sice nevím, co přesně očekávat, jsem takřka v TP (16.9.), nicméně dneska je mi tak nějak divně,.. bolest v kříži, která odezní, tlaky v břiše, i sem tam jako bolest břicha, co odezní,.. jednu chvíli i takový píchání v podbřišku/břiše, když jsem seděla a chtěla si pohodlnějc sednout. Hlídám si pro jistotu pravidelnost, je to teď takový porůzný,..pohyby cítím. Dneska ráno mi asi odešla zátka, takové bílé až rosolovité cosi… :-) pociťovala jste toto některá krátce před porodem? Je i možné, že už to brzičko přijde, co? :-)

Příspěvek upraven 12.09.15 v 22:18

Reakce:

Ali-Ali
Extra třída :D 11138 příspěvků 12.09.15 12:23

Ja mela jenom bolesti v krizi a uplne snesitelne. krome posledni hodiny mi nic jineho nebylo, takze jo i tak muze vypadat porod (ale taky nemusi ;) )

kacaba379
Ukecaná baba ;) 2084 příspěvků 12.09.15 13:16

Může být. Mně porod opravdu bolel až asi poslední 2 hodiny. Tak 5-6 hodin předtím to bylo jen takové pobolívání, jako u menzes. A vždy jsem dorazila na porodní box otevřená už na 10 :-D.

beruska9
Extra třída :D 10647 příspěvků 12.09.15 13:47

No prijde to maximalne do dvou tydnu bych rekla, kdyz mas za 4 dny termin :mrgreen: Klidne muze, mne tedy odesla zatka vic nez tyden pred, u prvorodicek to pry byva i driv, ale zalezi…a divne mi bylo, jenze ja byla 4 tydny pred terminem a myslela jsem, ze se mi to jen zda :mrgreen: Uvidis, jak se to bude vyvijet…

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 62970 příspěvků 3 inzeráty 12.09.15 16:12

@kacaba379 Koukám, že budem zakladatelku děsit, že poučky nefungují… u mě by byl první narozen doma, kdyby mě náhodně neodchytil doktor na kontrole v porodnici - otevřená na 8, bolest žádná, náznak kontrakcí pouze na monitoru, já nic necítila.

kacaba379
Ukecaná baba ;) 2084 příspěvků 12.09.15 16:25

@j.a.n.i1 :lol: no ale zase toto jsou porody snu…

Hvězda diskuse 62970 příspěvků 3 inzeráty 12.09.15 19:28

@kacaba379 To je fakt, i když u druhého to spíš byla noční můra, že porodím v autě někde v zácpě…

kacaba379
Ukecaná baba ;) 2084 příspěvků 13.09.15 09:16

@j.a.n.i1 :-) no mně u druhého začala pomalu odtékat plodovka, takže jsem byla v porodnici už od večera. Ale i tak na monitorech nula nula nic, v 6 ráno jsem zazvonila na sestru, že asi přituhuje…došly jsme na box, zjistilo se, že jsem na 10 a v 8 byl kluk na světě :-).

Hvězda diskuse 62970 příspěvků 3 inzeráty 13.09.15 09:48

@kacaba379 Tak to u mě to mělo takový průběh, kterého jsem se bála… ale naštěstí to začalo chviličku před 4 ranní, takže Praha průjezdná a partner doma - dcerka je narozená 4:49 v porodnici.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.15 14:38

Aaa..supr diskuze, zažívám teď něco podobného, snad i stejného jako zakladatelka. Je pravda, že do porodnice se má jet až když se kontrakce objevují každých pět minut? Už to mám taky za pár, dneska mě ale opravdu bolí tahem v kříži a cítím sem tam bolest v břiše.

Hvězda diskuse 62970 příspěvků 3 inzeráty 13.09.15 14:40

No, co ti na to napsat… ano je to univerzální poučka, u většiny prvorodiček celkem použitelná a v porodnici stráví ještě celkem dost času, ale jak vidíš, zrovna tady se sešly 3 vyjímky potvrzující pravidlo :-)

beruska9
Extra třída :D 10647 příspěvků 14.09.15 00:04
@Anonymní píše:
Aaa..supr diskuze, zažívám teď něco podobného, snad i stejného jako zakladatelka. Je pravda, že do porodnice se má jet až když se kontrakce objevují každých pět minut? Už to mám taky za pár, dneska mě ale opravdu bolí tahem v kříži a cítím sem tam bolest v břiše.

Nam rikali na predporodnim kurzu kolem tech 5 minut, ale ze mame zavolat a poradit se, jestli budeme mit pochybnosti…nevim, jak to funguje v CR, jestli se da volat, nebo se musi dojet, ale vzdy se muzes nechat zkontrolovat ;)
Ja volala s kontrakcemi kolem 6 minut, ale mela jsem pocit, ze mi ucintla voda a byla jsem mesic pred terminem, tak jsem byla dost vyplasena…poradili prijet, plodovka se potvrdila, z kontrakci se vyklubali poslicci nebo neco takoveho a ty opravdove zacaly az dalsi noc, takze ne kazdy dojizdi na posledni chvili :mrgreen:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Lekce tance probudily v Genzerovi kance: Noční rande s novou láskou

Po práci legraci. Přesně v duchu tohoto hesla si sobotní večer poskládal... číst dále >

Podvedená Bohdalová v thrilleru o důvěřivosti seniorů: Z toho jde Strach!

Klobouk dolů! Jiřina Bohdalová (87) je profík každým coulem. S Jiřím Strachem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >

OBRAZEM: Krásné dcery, které své slavné rodiče rozhodně nezapřou

Být dcerou slavných rodičů nemusí být vždycky lehké, zejména když vaše... číst dále >