Budoucí kupní smlouva

Anonymní
29.7.13 14:05

budoucí kupní smlouva

Dobrý den a moc prosím o radu,

prodáváme byt přes mmreality - budoucí kupující složila realitce rezervační poplatek a my jelikož jsme 100% závislý na jejích penězích - kupujeme nový byt, kde máme taktéž složit rezervační zálochu, jsme chtěli jako jistotu aby se podepsala již ted kupní smlouva. Prý to nelze, jen budoucí kupní. Moje otázka zní:
a) je to opravdu tak že nelze již sepsat kupní?
b) budoucí kupní nebudeme podepisovat u notáře -prý je to zbytečné - každý z nás indivindy doma - je to možné?
c) při složení rezervační zálohy - do kdy je nutné složit zbytek celkové částky?
Předem moc děkuji za pomoc

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1220
29.7.13 14:10

AHOJ taky ted prodáváme byt pře rk
nepodepisujeme budoucí kupkí ale bude se rovnou podepisovat kupka
můžete podepsat budoucí kupní a v ní mít rermín dokdy se oni zavážou vám vyplatit peníze.

ale měla by být ověřená

ted je to trochu jinak i s výoplatou peněz dříve se to dělalo hned jak byl udělaný vklad na katastr ted se vyplací peníze až jsou novímajitelé zapsánio jako vlastníci takže se to prodlužuje neb katastr nato má 30 dní

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58731
29.7.13 14:23
@Anonymní píše:
Dobrý den a moc prosím o radu,prodáváme byt přes mmreality - budoucí kupující složila realitce rezervační poplatek a my jelikož jsme 100% závislý na jejích penězích - kupujeme nový byt, kde máme taktéž složit rezervační zálochu, jsme chtěli jako jistotu aby se podepsala již ted kupní smlouva. Prý to nelze, jen budoucí kupní. Moje otázka zní:
a) je to opravdu tak že nelze již sepsat kupní?
b) budoucí kupní nebudeme podepisovat u notáře -prý je to zbytečné - každý z nás indivindy doma - je to možné?
c) při složení rezervační zálohy - do kdy je nutné složit zbytek celkové částky?
Předem moc děkuji za pomoc

ale lze to, jen mm jsou srá…, a nechce se jim do toho, takhle z vás vytřískají víc peněz :zed: Jinak s nima bych nic nesepisovala jentak doma, dojedete na to. Min bych si k tomu přizvala právníka, protože co oni dají do smlouvy, to jsou fakt perly :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5879
29.7.13 14:26

Doporučuji toto řešit se svým právníkem. A vzít ho sebou na jednání nebo minimálně - alespoň s ním řešit smlouvy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13741
29.7.13 15:07

Budoucí kupní chtějí banky pro schválení hypotéky, kupní se pak uzavírá, když je hypotéka schválená. Samozřejmě už v té budoucí kupní by mělo být vše domluvené, do kdy dojde k podpisu kupní smlouvy a kdy budou vyplaceny peníze, vše je na dohodě kupujících a prodávajících. Taky jsem prodávala a zároveň kupovala a ještě před přestěhováním potřebovala stihnout byt nejprve zrekonstruovat, a dalo se to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14780
30.7.13 22:10
@Jolynka píše:
Budoucí kupní chtějí banky pro schválení hypotéky, kupní se pak uzavírá, když je hypotéka schválená. Samozřejmě už v té budoucí kupní by mělo být vše domluvené, do kdy dojde k podpisu kupní smlouvy a kdy budou vyplaceny peníze, vše je na dohodě kupujících a prodávajících.
… a hlavně sankce (smluvní pokuda) za zmaření, a to přinejmenším v takové výši, aby pokryly škodu.

Smlouva o smlouvě budoucí.

No, ale když jsem prodával (a kupoval) barák já, tak mi majitel RK řekl, že sankce by nebylo možno vymáhat, pokud by banka kupujícímu nepřiznala úvěr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama