Problém s nájemní smlouvou

77
27.7.13 17:05

problém s nájemní smlouvou

Může mi někdo poradit??
Známá si pronajala byt, po neshodách s pronajímatelem se brzy vystěhovala, ovšem nesepsali protokol o předání bytu ani výpovědní smlouvu.
Pronajímatel si do bytu nastěhoval nové nájemce.
Tak by mě zajímalo:

• může pronajímatel mít na stejný byt sepsány 2 nájemní smlouvy??
  • musí známá platit nájem do ukončení smlouvy, i když v bytě bydlí někdo jiný??
  • nebo lze vypovědět smlouvu zpětně??

Prakticky má nájemní smlouvu na byt který nemůže obývat..
Vím, že za blbost se platí.. Jen bych jí ráda poradila jak dál..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11133
27.7.13 17:08

No, mela by ji rychle vypovedet, uvest tam odkdy v byte nebydli. ovsem jestli se rozesli ve zlem, tak ji muze delat problemy. ve smlouve je napriklad urcite uvedena nejaka vypovedni lhuta z jeji strany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4827
29.7.13 16:13

@Lee91 No hodně záleží i na tom, co je přesně napsané v té smlouvě. Jediné, co může dělat je okamžitě zaslat majiteli výpověď nájemní smlouvy, ale výpovědní lhůta stejně nemůže být kratší než tři měsíce. Potom se může tak akorát modlit, aby po ní majitel nechtěl zaplatit nájemnéza dobu, po kterou tam nebydlí.
Dvě smlouvy na byt být asi nemohou a podle mě je to tak, že je vlastně ta druhá smlouva neplatná.
Nejlepší by bylo se domluvit s majitelem a sepsat výpověď smlouvy zpětně, aby bylo všechno v cajku. Pokud to nepůjde, tak alespoň vypovědět nájem co nejdřív.
Hlavně nic nedoplácet zpětně a bez papíru a v případě, že by majitel dělal potíže, ať se obrátí na nějakou právní poradnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama