Koupit byt, a nebo ještě počkat?

Anonymní
21.7.13 15:20

Koupit byt a nebo ještě počkat?

Ahoj holky. Mám dilema a ráda bych znala vaše názory, třeba mě nakopnou někam dál :think:.
Mám malého dvouletého chlapečka a žiji s ním sama v podnájmu v 2+1, kde platím dohromady se vším všudy 6 tisíc (včetně internetu, nájmu a inkasa). Je to nejlevnější nájem ve městě, nicméně byt je zařízený starým nábytkem a nemůžu zde nic udělat, což je trochu problém, protože syn potřebuje více prostoru na hraní a taky mám strach, aby něco nezničil, takže má omezený pohyb. Majitelka na nájmu nechce vydělavát, akorát mě požádala, bych se starala o její kytky (kávovník, citrónovník)…no, moc mě holky neměly v lásce, neboť nevím proč, ale uschly, takže i když mi majitelka slíbila nájem o rok prodloužit, jakmile přijde na ty kytky, tak nevím :nevim:. Mám tady zatím práci (taky na rok) a rodiče (ale ti až tak moc nepomáhají a nehlídají), proto zůstávám, ale pokud bych tady o práci přišla, musela bych dojíždět.
Uvažuji o koupi bytu, mám na něj našetřeno, teoreticky by mi stačila půjčka cca max. 100tis. (byty jsou tady hodně levné), ale… co když přijdu o práci a jinou si najdu třeba o 20km dál, má cenu pak zůstávat tady a dojíždět a nebo zůstat v podnájmu a čekat, co bude? :nevim: Dle analýzy by byty ještě měli zůstat dlouho takhle nízko, navíc v okolních městech bych eventuelně za nízkou cenu taky byt koupit mohla. V pondájmu nejsem moc spokojená kvůli tomu nábytku a 4.patru bez výtahu, ale platím jen o cca 2 tisíce více, než ve vlastním, tzn. zase až tak moc nepřeplácím.

Co byste na mém místě dělali vy? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

205
21.7.13 15:33

Taky záleží, v jakém městě bydlíš. Pokud by jsi eventuelně v budoucnu šla za prací do většího města, tak bys byt musela prodávat… Ale třeba by to nemusel být problém. Já bych si byt na Tvém místě koupila…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
21.7.13 15:46

Jenom ty muzes vedet, jak moc jsi (ne)spokojena se soucastnym bydlenim.
jinak ja bych mozna pockala ten jeden rok a videla, jestli ti A) prodlouzi najem a B)prodlouzi praci. Mezitim si muzes mapovat, co kde je ke koupi a za kolik. Kdyby byla nejaka extra vyhodna nabidka, tak predpokladam, ze najem muzes za nejakych podminek vypovedet i driv nez po roce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6250
21.7.13 16:12

Já bych v nájmu být nechtěla - hlavní důvod je to, že bych si v bytě nemohla nic změnit podle svého. Takže za mě byt určitě.
Spíš si rozmysli, jeslti v tomhle městě chceš zůstat napořád nebo je ti to jedno - půjdeš opravdu jen za prací, klidně se přestěhuješ. Pak je asi lepší zůstat a počkat, jak se to vyvrbí.
Ono prodat byt sice vždycky jde, ale přeci jenom už jsou to starosti navíc. Nemluvě o tom, že koupíš vybavení, něco do něj investuješ, předěláš - pak ti to třeba bude k ničemu, těžko to prodáš o to dráž. Sice se to může stát, ale počítat s tím nemůžeš.
Takže pokud ti nevadí starosti, práce a vyřizování navíc, pak kup byt. Pokud chceš pohodu v cizím a bydlet podle práce, pak raději vyčkej. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
997
21.7.13 16:46

A kdyz teda mas nasetreno na byt tak co ho koupit a pronajimat jej a ty zatim zustanes v podnajmu kde jsi..myslim pronajimat stylem aby sji videlala…taky resene a treba za par mesicu by ti nejemnici zaplatily (vydelkem z pronajmu) tech 100 tis, a pak uz nemusi nic resit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7599
21.7.13 20:38

Ideální čas na koupi bytu, jelikož je jsou ceny na spodní hranici…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.11.13 13:44

taky prosím o radu

To by mě zajímalo, jak matka s dítětem může v téhle době našetřit na byt? Když se rodiče nezajímají, a přídavky taky v téhle době nejsou nějak vysoké. I rodiny s dětmi kolikrát našetří na byt cca za 15-25 let.
Máš nějakou radu, jak bych mohla taky tolik našetřit, díky… :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama