Bydlíte samy, nebo s dítětem?

jn
197
23.7.13 12:58

bydlím sama nebo s dítětem

Hezký den,
jen si tak přemýšlím, je tu někdo, kdo bydlí sám/sama nebo sama s miminkem či větším děckem. Má někdo z Vás hypotéku? A kolik ušetříte? Já mám sama byt na hypo, toto téma mě zajímá…
díky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

58731
23.7.13 12:59

Bydlím sama s dítkem, hypo plánuju, ale u nás je to malinko složitější :think: aktuálně ušetřím tak max na věci pro mladého, dovolenou a jeho zájmy :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3068
23.7.13 13:17

Já bydlela sama s dvěma většími dětmi 5 let. Začínala jsem od nuly. Nejdřív tři roky v pronájmu, poslední dva roky vlastní malý byt na hypo.
Pro mě finančně hodně hodně těžké. Každý měsíc nervy, abych vše poplatila, jídlo, boty…
Nyní žiju s přítelem, vlastně už měsíc manželem :dance: uf uf, v jeho domečku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58731
23.7.13 13:24
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1774
23.7.13 13:27

Ahoj, bydlím s 2 dětma(2 a 11),v nájmu-10.300.-,neušetřim ani pětník, naopak-peníze chybí, a hypoška ani nepřipadá v úvahu. Takže jestli nějaká maminka samoživitelka dostane hypotéku a zvládá ji platit, tak tiše závidím :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3068
23.7.13 13:42

martina.se: četla jsem tvoje příspěvky v diskuzi o tom zadluženém příteli, myslím, že máme podobnou minulost.

Co se týče mé hypo, bylo to hrozné a ponižující. Nakonec jsem si ji vydržkovala až u ředitele pobočky.
Také jsem neušetřila ani korunu, ale když jsem si spočítala peníze v pronájmu a hypo za vlastní, tak to bylo skoro na stejno. Proto jsem to riskla. I dneska se divím, kde jsem vzala odvahu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58731
23.7.13 13:47
@annaaaaa píše:
martina.se: četla jsem tvoje příspěvky v diskuzi o tom zadluženém příteli, myslím, že máme podobnou minulost.Co se týče mé hypo, bylo to hrozné a ponižující. Nakonec jsem si ji vydržkovala až u ředitele pobočky.
Také jsem neušetřila ani korunu, ale když jsem si spočítala peníze v pronájmu a hypo za vlastní, tak to bylo skoro na stejno. Proto jsem to riskla. I dneska se divím, kde jsem vzala odvahu.

zadlužený byl ex švagr a aktuálně ex manžel..a le to už neřeším. Já sama bych měla možnost mít hypo, ale mě ji nedají (díky ex manželovi), tak řešíme s přítelem, že by si hypo vzal on..ale je to ještě běh na dlouhou trať, uvidíme, jak to dopadne.. pořád si říkám, že lepší plati 8 tis hypo, než 11,5 ti s nájem :think: jinak máš tedy odvahu, ale je vidět, že se to vyplácí :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3068
23.7.13 13:59

To už byla bezmoc z toho všeho, když jsem se do toho ředitele pustila.
U mého ex bylo jediné štěstí, že jsme mohli prodat domek, abychom dluhy poplatili. Bylo toho tak pět milionů :twisted:
Nezbylo nic, jen trocha nábytku, ale zaplať pánbůh za to. Jinak bych s dětmi spala na zemi. Mám ho do teď, stěhoval se se mnou i do manželova domečku.

Když jsem žádala hypo, tak jsem byla pořád díky ex v registru dlužníků, ale viděli tam, že je vše uhrazeno a stalo se to ne mou vinou. Ale měli strach - matka samoživitelka. No, ukřičela jsem to.
Já právě taky říkala, lepší malý byt a hypo, ale vlastní, než stejná i vyšší částka do pronájmu. Kdyby bylo nejhůř, vždycky můžu byt prodat, že (doufám, že neeee :mrgreen: ).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.7.13 14:20

Myslíte, že je těžké, když už člověk má hypo, tak se třeba přestěhovat za prací a byt prodat a vzít novou hypo, třeba už jen menší?

• Nahlásit
  • Citovat
58731
23.7.13 14:27
@annaaaaa píše:
To už byla bezmoc z toho všeho, když jsem se do toho ředitele pustila.
U mého ex bylo jediné štěstí, že jsme mohli prodat domek, abychom dluhy poplatili. Bylo toho tak pět milionů :twisted:
Nezbylo nic, jen trocha nábytku, ale zaplať pánbůh za to. Jinak bych s dětmi spala na zemi. Mám ho do teď, stěhoval se se mnou i do manželova domečku.Když jsem žádala hypo, tak jsem byla pořád díky ex v registru dlužníků, ale viděli tam, že je vše uhrazeno a stalo se to ne mou vinou. Ale měli strach - matka samoživitelka. No, ukřičela jsem to.
Já právě taky říkala, lepší malý byt a hypo, ale vlastní, než stejná i vyšší částka do pronájmu. Kdyby bylo nejhůř, vždycky můžu byt prodat, že (doufám, že neeee :mrgreen: ).

jsi opravdu statečná :potlesk: já teď zkoušela žádat, ale mám díky tomu Edovi záznam, takže smůla.. snad se to nějak povede, mojí zálohou je přítel :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
105
23.7.13 14:28

Žila jsem SAMA takhle několik let, v baráčku na vesnici, s hypotékou, kterou jsem si vzala.. Já, kočka, dva psi.Po finanční stránce se to dalo utáhnout, měla jsem dvě možnosti-buď všechno poplatit ale už ne žádný nadstandart, nebo si přibrat ještě jednu práci a mít i na věci navíc-koníčky, cestování, stavebko atd. Rozhodla jsem se pro druhou variantu. To se dalo zvládnout, horší byly ty věci kolem baráku.. S přítelem teď už je to o hodně veselejší :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6379
23.7.13 14:38

Já žiju sama s 3 letým synem a hypotékou 10t/m. Tatínek nás finančně opustil asi před rokem, kdy jsem ještě byla na MD a posledních 7 měsíců jsem táhla jen ze svých úspor - měli jsme s prckem spotřebu 30t/m (z toho 20t jen fixní náklady) a moc jsem nešetřila, protože jsem si pořád myslela že se vrátí nebo alespoň bude platit. Nikoliv. Ani korunu. (otec není zapsaný v RL a ani to nechci, než mu přiřknout nějaká práva, raději se o malýho postarám sama) Teď už chodím 4m do práce a mám čistýho tak 22t/m. Fix 20t máme pořád + 6t jesle (školka bude až od září), hadry pro malýho mám komplet od kamarádky, sama jsem si nic do práce nekoupila asi 7 let, takže potřebuju boty, kosmetiku, všechno… Nechodím na obědy a za stravenky nakupuju jídlo domů. Věčně vyžíráme moje rodiče a už to takhle dál nejde. Byt budu prodávat a půjdeme do levnějšího, bohužel… ale přesto si myslím, že se máme dobře, mám co prodat a jak řešit situaci a mám práci. A hlavně mám krásnýho zdravýho syna. Jsem šťastná žena. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3068
23.7.13 15:26

Buď za rodiče ráda, iva2009. Mě do toho máma umřela a táta ani neví, jestli žiju.
Buď ráda, že máš co prodat, i když půjdeš do obyčejnějšího. Já byla na vše sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6379
23.7.13 16:08

Annaaaaa :hug: :hug: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu