Dům ze slámy

13376
29.7.13 13:30

Dům ze slámy

Je zde někdo, kdo se jej chystá stavět nebo v něm bydlí?

Něco mám načteno, úplně mě to uchvátilo, na www.kulatydum.cz ,jsem jako doma.
Ráda bych si přečetla další zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

38180
29.7.13 13:39

Podivej se, jestli nekdo v okoli nenabizi prohlidky slameneho domu. My to byli omrknout, i kdyz pro nas to aktualni neni. Nam se to libilo :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21860
29.7.13 13:41

My ne, ale kolega mi o tom říkal, že se na to chystá, že je to vlastně všechno příroda, na první pohled nepoznáš, že to není z cihel, levný, super izolační atd. Myslela jsem, že si ze mě dělá dobrej den, ale pak jsem zjistila, že se takhle fakt staví… Takže zkušensot nemám, ale musí to bejt fakt super :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14476
29.7.13 13:43

http://www.slamak.info/ Můžeš se i aktivně účastnit stavby nějakého domu, pořádají se workshopy apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13376
29.7.13 13:52

@Baba Pro nás to bude aktualní za pár let, ale tak abychom pak byli připraveni a balíky se maji uskladnit před použitím 2 roky, co jsem se dočetla… Kulatý dům máme cca hodinku cesty..ale ještě se nikomu nechci cpát do domu :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13376
29.7.13 13:55

@Seizdra netrvám na 100% bio, eko, ale jde mi o tu atmosféru, ten dům je „živý“,barvy, vzduch v něm, musí se tam žít nádherně :srdce: Cenově to výjde levně, pokud to budu dělat sama, ale my tak zvládneme uplácávat hlínu :oops: Takže nepočítám, že se dostaneme pod 2.000 000

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13376
29.7.13 14:01

@Čekatelka taky jsem si všimla..no, nevím, zda by můj pohodlný manžel jel :oops: Ale tak třeba za pár let změní postoj:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15068
29.7.13 14:02

.. a kde se vzal tu se vzal, přišel vlk, fouknul a domeček ze slámy rozfoukal… :-))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13376
29.7.13 14:06

@hofka hihi,postavíme nový, no..:))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Bunny puella
29.7.13 14:13

Jsem sjela tu dokuentaci…a teda, první co mě zarazilo, že je to normálně beton obpatlaný slámou a jílem…tudíž zrovna úplný bio a příroda ne. Nevím, jak se v tom bydlí, možná vidět to na vlastní oči by bylo zajímavý…ale co plísně a tak? No a kravský hnůj na stěnách…já vím, já vím, izolace a všechno možný. Lidi takhle pradávno bydleli…jako, zajímavý, to určitě.

• Nahlásit
  • Citovat
21860
29.7.13 14:14
@macinka85 píše:
@Seizdra netrvám na 100% bio, eko, ale jde mi o tu atmosféru, ten dům je „živý“,barvy, vzduch v něm, musí se tam žít nádherně :srdce: Cenově to výjde levně, pokud to budu dělat sama, ale my tak zvládneme uplácávat hlínu :oops: Takže nepočítám, že se dostaneme pod 2.000 000

Aha, tak to on mluvil snad o 600tis. se vším, tak nevím :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Bunny puella
29.7.13 14:22

Výsledek je teda krásný. Je to teplý, útulný. Jediný, co s emi nelíbí je v koupelně ta mozaika, ale dřevěná vana je super. Skoda, že není nafocený celý dům, všechny místnosti.

Ale tyhle domy jsou fakt vhodný pro takové ty přírodní lidi jak já říkám. Mě se to líbí na obrázku, ale neumím si v tom představit žít. :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
13376
29.7.13 14:23

@Bunny puella Já nejsem ten typ, co kvůli dodržení eko a bio bude vymýšlet, kde co..využíji určitě ráda i moderní vymoženosti..netoužím chodit do kadibudky…
Já mám sklony k přírodnu a odjakživa miluju roubenky atd…toto mě prostě chytlo za srdce, jako někoho chytně minimalistický obývák:)

Ale určitě je to pořád lepší a moc mě láká to příjemné klima uvnitř. Asi si koupím noc u Jardy Duška :D

Příspěvek upraven 29.07.13 v 14:27

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13376
29.7.13 14:24

@Seizdra asi mají šikovné ručičky a budou si to stavět sami téměř vše…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Bunny puella
29.7.13 14:27

@macinka85 hihi,ale taková kadibudka, to je romantika…já jednu o víkendu navštívila :lol: :lol: :lol: bylo mi řečeno, že WC najdu podle much a byla to pravda :oops: :lol: :lol: jo, vnitřek toho domu působí uklidňujícím dojmem, ale taky jakoby těžkopádně či jak to napsat. Na mě to působí trošičku jako, že bych se v tolika odstínech hnědé barvy a tolik dřeva dusila. Víš, moc přírodna nebo jak to napsat. Neumím se přesně vyjádřit. :roll: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama