Bulharsko 2019 - je vhodné i pro děti, jaké to tam je?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
herinkoj
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 26.11.18 13:45
Bulharsko 2019

Rádi bychom v červenci 2019 vyrazili letecky do Bulharska. Máme vybraný hotel na Slunečném pobřeží, 2 km od Nessebaru. Cestovní kancelář Alexandria, hotel Rena alexandria club. Mají tento hotel v nabídce poprvé. Pochopila jsem z popisu, že ho provozuje přímo cestovka a že je úplně nově postavený. Nemůžeme se tedy řídit podle recenzí. Prosím o zkušenosti s cestovkou, Bulharskem, Slunečným pobřežím. Jak je to v této destinaci s čistotou v ulicích, máme rádi dlouhé procházky po městě, na promenádě. Jaké jsou zde pláže a teplota moře na přelomu června a července? Měl jste někdo v Bulharsku problémy se špatným jídlem, zažívací potíže. Pojedeme s dětmi, tak bych nerada, abychom něco takového museli řešit.

Nejnovější recenze z kategorie Cestování s dětmi

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
axelina
Ukecaná baba ;) 2191 příspěvků 3 inzeráty 26.11.18 13:54

@herinkoj Ahoj prujem mužeš mít i v ČR tak to je otázka trochu smuly/štěstí. Jinak Bulharsko je masovka tak já osobně bych tam v sezoně nejela. ale bohužel tam mimo sezonu je počasí velký riziko… Moře v červnu muže být docela nepříjemně studený. Osobně bych jela někam jinam. Mužu se zeptat kolik za to jako rodina dáte?

zoidberg
Extra třída :D 12046 příspěvků 26.11.18 14:01

S Alexandrií jsem byl vícekrát a to i v Bulharsku v jejich klubovém hotelu. No je to něco jako si koupit Opla, žádný zázrak, ale do cíle tě vždycky doveze. Slunečné pobřeží znamená hromady lidí, v daném období ještě Němci nemají prázdniny, takže nejvíce Rusů a Poláků. Moře by mohlo být ještě chladné. A zažívacích problémů bych se moc nebál, jezdím tam často už bez cestovky a stravuji se všude možně z okýnek na ulicích nebo na tržišti a v pohodě. Krmím tím i děcka a zatím nikdy nic.

lasička1
Echt Kelišová 8067 příspěvků 26.11.18 14:05

Bulharsko nemá tak čisté moře jako např.Řecko.Bývají trávy,medůzy.Sa­mozřejmě čistota okolí hotelu není na naší úrovni-ale to je asi problém většiny dostupných destinací.Ale není to nic hroného,patří to k jejich kultuře a tak to beru.Nevadí mě to.
Hotel je all incl a je 350 m od pláže.Což je docela dost.Na to abyste docházeli z pláže s dětmi na svačinku,oběd,pi­tí,to je daleko.Spíš to sklouzne k tomu,že se vám nebude chtít odcházet z hotelového rezortu a budete v centru dění-jídlo,pití,animační programy.Ale vy chcte k moři.
Jinak si myslím,že hotel nebude špatný.Alexandia má dobrou kvalitu služeb.

Anik
Ukecaná baba ;) 1540 příspěvků 26.11.18 14:29

S Alexandrií jsme byli, ale v Primorsku,,, je to klidnější. Musím pochválit, moc hezký, all inclusive, k moři kousek. S Alexandrií bych se vůbec nebála do jejich klubového hotelu. Jídlo vynikající, střevní problémy vůbec žádné, vše ok. Akorát v moři byly vlny, mají tam vyrobené i vlnolamy, záměrně, což mně nevyhovuje, ale všichni ostatní, i děcka, z nich byli šílení a čekali jen na vlnu, aby do ní mohli skočit. Jedna pláž /je tam severní a jižní, nevím která je která/ je klidnější, téměř bez vln. Byl to hotel Žeravi.
 https://www.alexandria.cz/…xandria-club

Na Slunečném pobřeží jsem nebyla, ale kamarádka se vloni vyjádřila, že nikdy víc… ale opravdu nevím. Do Primorska bych se klidně vrátila.

skorotehotna
Kecalka 332 příspěvků 26.11.18 14:42

S alexandrii nemám nic moc zkušenost. Objednali sjme si pokoj s klimatizací, klimatizace nebyla, celý týden jsme litali za delegátem, který nás neustale přesvedčoval že přijde to vyřešit a nic. Nikdo to neřešil, příplatek zpatky nam taky nedali. Plus delegát třeba slíbil že přijde v 5, a neukazal se ani se neozval.

herinkoj
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 26.11.18 14:45

@axelina 3 dospělí, 2 děti (7 a 10) 81000 na 12 dní

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.18 15:03

Jsem vdaná za Bulhara, takže jezdíme do Bg velmi často (děti tam mají dědečka a já Bg miluju. Osobně bych na Sluneční pobřeží nejela - komerční cirkus na kolečkách. A hotel s all inclusive už vůbec ne - v Bg je úžasná kuchyně a stojí za to chodit do místních restaurací. Nesebar je nádherné historické město. Pláže jsou za mě OK - naše děti je preferují - nelíbilo s ejim v Chorvatsku, Itálii, Španělsku ani Řecku - že na Bulharský písek nic nemá. Ale logicky - jemný písek znamená, že je moře jakoby kalné. Jo a Bulharsko má krásné hory…

axelina
Ukecaná baba ;) 2191 příspěvků 3 inzeráty 26.11.18 15:25

@herinkoj hele tak bych ti taky doporučila se na to vykšlat…:-) za ty prachy to nemuže stat. budete tam jak v králíkarne a fakt ance že chytnete třeba 3-4 dny větrno a nebude se dát koupat tad je… jela bych někam na vlastní pěst za poloviční naklady. Sardinie-nadhera. Recke ostrovy,kreta­.nejteplejsi moře je teda kypr

nozu
Extra třída :D 11756 příspěvků 26.11.18 16:00

ve vami vybranou dobu bude studene more. bazeny tam jsou ledove vzdy. dala jsem bulharsku sanci dvakrat a uz fakt ne. alexandria je dobra cestovka, specializuje se prave na bulharsko. byli jsme tam s nimi jednou a sluzby byly vyborne. za uvedenou cenu sezenete turecko sr sluzbami o uroven jinde…

mamoch
Zasloužilá kecalka 581 příspěvků 26.11.18 16:28

Preferovala bych Turecko, lepší úroveň, zaručenější počasí a mnohdy i nižší cena. V moři v Bulharsku mě vždy kously „štípalky“ , nic příjemného, jinde nejsou jen v Černém moři. Alexandria je dobrá cestovka, byli jsme s nimi v Primorsku , tam už bych nejela - ale to není vina cestovky.

Diggy
Ukecaná baba ;) 1812 příspěvků 26.11.18 16:43

@mamoch a myslíš že je to vhodné pro děti? taky chceme jet k moři a dost uvažujeme o Bulharsku, děti budou mít v té době 11 a 4 roky

mamoch
Zasloužilá kecalka 581 příspěvků 26.11.18 16:48

@Diggy teď nevím co myslíš ,co je vhodné - Turecko? To je určitě vhodné, jezdíme tam už více než 15 let.

Diggy
Ukecaná baba ;) 1812 příspěvků 26.11.18 16:51

@mamoch ano Turecko jestli je vhodné pro děti

mamoch
Zasloužilá kecalka 581 příspěvků 26.11.18 16:59

@Diggy Určitě doporučuju, mám projetou oblast od Alanye přes Side do Kemeru, někdy jen s mužem ,někdy s vnučkami /jezdíme s nimi od 2 let- teď už jsou podstatně starší:)), jsou tam jak písečné pláže, tak oblázkové. Jídlo skvělé, nikdy žádný problém. Letos si braly sebou i paddleboard a vyřádily se báječně. Příští rok jedem znovu. Jestli chcete víc, napište mail: mamoch7@centrum.cz

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Čestmír Řanda ukázal novou milenku. Je to mladší kopie Pletánkové!

Vrátila se Tina Pletánková k Čestmíru Řandovi? To napadlo všechny, kdo se... číst dále >

Návorková o vztahu s Dvořákem: Byly tam ponorky, tančit ale budeme dál!

Vítězným párem letošní deváté řady StarDance se stal Jiří Dvořák s taneční... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >