Reklama

Bulharsko - peníze

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mishka123
Echt Kelišová 9687 příspěvků 14.04.18 13:37
Bulharsko - peníze

Ahoj,
poprvé letíme tento rok na dovču do Bulharska. Budeme mít polopenzi, chceme se někam podívat takže výlety nějaké budou… jedeme na Sunny Beach, tak bychom rádi vyrazili do Aqua Parku a Luna parku.
Kolik je tak adekvátní vzít pro 2 dospělé a dvě děti?

Další otázkou je, zda je lepší si zde směnit leva či eura a pak na místě si směnit eura za leva a nebo vybírat z bankomatů? :/

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineRusset
Extra třída :D 10381 příspěvků 14.04.18 13:51

Možná mi někdo bude oponovat, ale rozhodně bych v cizině nevybírala z bankomatu, pokud nevím, jaknto moje banka zpoplatňuje. Já bych si zde vyměnila koruny za leva. Směňovat 2× se snad nevyplatí. Udělala bych to jen v případě, že by měnu u nás nevedli :nevim:

-Evka-
Závislačka 3624 příspěvků 14.04.18 14:04

Na prvni dva dny měníme leva v cz, jinak vybíráme z bankomatu. Podminky vyběru peněz v zahraničí najdete v podminkach banky.

PupuP
Kecalka 488 příspěvků 14.04.18 14:05

Kde se v ČR dají vyměnit leva? Pres 3 lety to nešlo nikde ani v Praze. Až na miste.

Alenaaa11
Povídálka 47 příspěvků 14.04.18 14:05

Ahoj,
my jsme byli v Bulharsku loni a před loni a vždycky jsme si tady vyměnili eura a na leva měnili až tam. Tady se to nevyplatí. Tam vždycky měnit přímo ve směnárnách, které jsou všude možně, né od překupníků. Jinak co se týče těch vstupů, tak je lepší dělat tyhle výlety sami busem, vláčkem apod. Vyjde to o dost levněji než přes cestovku. A kolik dohromady vzít, to netuším. :-/ Ale ty ceny jsou srovnatelné s našimi, něco i levnější. :-)

mishka123
Echt Kelišová 9687 příspěvků 14.04.18 14:05

@-Evka-
no já mám mbank a právě tam píšou, že nad 1500 Kč je to zdarma i v zahraničí :think:

-Evka-
Závislačka 3624 příspěvků 14.04.18 14:16

@mishka123 u m-banky to tak bylo (dva roky zpátky tam nejsme), kurz vychazel plus minus stejně jako bychom vyměňovali v cz - té době jsme měli ještě dvě jiné banky a u mbank to vycházelo nejhůř, ale bavíme se o 10 až 20 haléřích na leva. Jinak u nás je nejčastěji vidím ve směnárnách na nadrazi či nákupním centru.

mishka123
Echt Kelišová 9687 příspěvků 14.04.18 14:23

@-Evka-
díky :)

Jinak jsem přemýšlela, že 15 tisíc by nám mohlo snad stačit i na ty výlety a ty atrakce :think:

mishka123
Echt Kelišová 9687 příspěvků 14.04.18 14:26

@Alenaaa11
děkuji za radu :) určo se nechceme vázat jen na cestovku a raději si udělat výlet po vlastní ose :)

radkka
Generální žvanilka 20310 příspěvků 14.04.18 14:27
@Russet píše:
Možná mi někdo bude oponovat, ale rozhodně bych v cizině nevybírala z bankomatu, pokud nevím, jaknto moje banka zpoplatňuje. Já bych si zde vyměnila koruny za leva. Směňovat 2× se snad nevyplatí. Udělala bych to jen v případě, že by měnu u nás nevedli :nevim:

Zjistit to trvá tak pět minut :roll: my si peníze měníme jen, když jedeme mimo civilizaci, jinak vždy bankomat, nikde v Evropě jsem za výběr neplatila žádnou raketu.

klaryskaaa
Stálice 96 příspěvků 16.04.18 15:31

Vezměte si s sebou eura a měňte až na místě. Delegát Vám určitě poradí, kde peníze směnit :-) a jinak platba kartou úplně v pohodě i výběry z bankomatu.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Gondík, Měcháček a Hanuš ve hře Zkurvení havlisti: Nazí muži, co rozumí všemu

Kouzelná komedie o třech mužích, kteří rozumí všemu. Přesně tak mluví tvůrci... číst dále >

Jako malý kluk! Brečícího Ronalda utěšoval Nedvěd, kterého málem vyšoupl z Juventusu

Dostal červenou, kterou dostat neměl. Takový už fotbal, ve většině světa... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Jsem tak trochu rebelující černá ovce rodiny, říká sestřička z Ordinace

Ha Thanh Špetlíková, která je známá jako zdravotní sestřička ze seriálu... číst dále >

Reklama