Egypt s pětiletým

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  08.04.18 18:15
Egypt s pětiletým

Ahoj, jedeme za měsíc s pětiletým do Egypta. Nemáte nějaké tipy? Co na cestu, jak v letadle, jak tam, co s sebou nutně mít atd.? Uvítám všechny rady a zkušenosti. Díky!

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Nikolacek
Ukecaná baba ;) 2419 příspěvků 08.04.18 18:27

Do letadla detem bereme knizky, oblibene auticko a tablet. Pak taky zasoby bonbonu, zvykacky a nejakou tu susenku. Zatim nam do letadla pustili vzdy vse.

Lewisa
Stálice 94 příspěvků 08.04.18 18:29

Byla jsem v Egyptě a strávila jsem tam nejhorší střevní problémy svého života. Průjem se zvracením se střídal tak, že jsem nevěděla, jestli mi ten jeden záchod bude stačit. A to jsme jeli s cestovkou a dávala jsem si tedy relativní pozor na to, co jím. Ale ta úroveň hygieny je tam taková, že se tohle může stát (běžné průjmy a obtíže měli více méně všichni, ale mě to skolilo fakt brutálně). Běžné léky proti průjmu nezabíraly, navíc, když je okamžitě vyzvracíš. Měli jsme průvodce a ten vytáhl něco speciálního. Po dvou dnech hrůzy jsem měla zábrany dát něco do pusy. Dnes bych si i sama rozmyslela, jestli do takové země jet, navíc s rizikem teroristického útoku. Dítě ani mladistvého bych tam v žádném případě nebrala.
Památky jsou tam jedinečné, ale to by ho stejně utahalo. Pláže apod. se dají najít lepší i jinde, hotely nic moc, i když napohled luxusní s 5 hvězdama. Je to holt Egypt.

Janli
Závislačka 4677 příspěvků 08.04.18 18:33

Nedávno tu byla diskuze maminky, jejíž dcera si přivezla z egypta krvavý průjem. Mám jedinou radu, netahat tam malý děti!

PupuP
Kecalka 405 příspěvků 08.04.18 18:36

Prosím, jeďte někam jinam… známá jezdí každý rok a vždycky se ptám, jestli ji nevadí průjem. odpoví, že půlku pobytu má šílený křeče v břichu a nevyleze ze záchoda, ale ta druhá půlka je skvělá a za tu nízkou cenu… no neberte to… :nevim:

lucik2011
Ukecaná baba ;) 1284 příspěvků 2 inzeráty 08.04.18 18:39

Do Egypta už bych nikdy nejela a s dítětem už vůbec ne

Anonymní  08.04.18 18:51

Neptala jsem se na to jestli byste tam jely s dítětem :) mám mnoho kamarádek co tam jezdí i s miminkama a všechno je ok… Máme 5* hotel.

PupuP
Kecalka 405 příspěvků 08.04.18 18:56

A opravdu se ti chce tak riskovat, když je všeobecně známé, že půlka lidí skončí s křečema na WC? nehledě na počet hvězdiček…
no, ale jak myslíš, když už, vezmi si s sebou Ercefuryl (je na předpis), ten prý jako jediný zabírá v případě nouze

P4ja
Závislačka 4541 příspěvků 08.04.18 18:57

Dala bych si pozor, jestli mám očkování, žloutenky atd. Léky na průjem spíš koupila až tam. Jinak do letadla to, co ho zabaví. S čím máte zkušenosti.

Michalka80
Závislačka 3975 příspěvků 08.04.18 18:57

Tak se zkus zeptat tech kamaradek, co tam jezdi s miminkama, at ti poradi…

Anonymní  08.04.18 18:57
@PupuP píše:
A opravdu se ti chce tak riskovat, když je všeobecně známé, že půlka lidí skončí s křečema na WC? nehledě na počet hvězdiček…
no, ale jak myslíš, když už, vezmi si s sebou Ercefuryl (je na předpis), ten prý jako jediný zabírá v případě nouze

risk je všude :) už máme zaplaceno a nebojíme se, ptala jsem se na praktické tipy

dickys
Zasloužilá kecalka 732 příspěvků 08.04.18 18:58

Hlavně bych si hned po příletu koupila v lékárně antinal a preventivně nasadila. Pro děti je myslím sirup. Já byla v Egyptě několikrát a při tomto postupu naprosto bez střevních potíží :palec:

Michalka80
Závislačka 3975 příspěvků 08.04.18 19:04

My byli v Egypte dvakrat a vzdy hned nasadili preventivne slivovici :mrgreen: bohuzel nejde dat petiletemu… Hlavne si vem s sebou hodne penez na pripadne lekarske osetreni. My byli druhy pobyt na potapeni a bracha mel z toho obtize s uchem, mistni dr.mu dal jakesi kapky, ale chtel to hned proplatit, osetreni plus kapky za 100 euro, pojistovna proplatila az v CR…

Anemary
Kecalka 352 příspěvků 08.04.18 19:13

Ahoj, byli jsme loni s 5 a 6 letym a nastesti uplne v poho. Davala jsem jim kazdy den probiotika, zuby si myli v balene vode a pri sprchovani meli pusu zavrenou..
Tak good luck

Anonymní  08.04.18 19:14
@Anemary píše:
Ahoj, byli jsme loni s 5 a 6 letym a nastesti uplne v poho. Davala jsem jim kazdy den probiotika, zuby si myli v balene vode a pri sprchovani meli pusu zavrenou..
Tak good luck

díky moc, jaké probiotika? dávala jsi je předem nebo až tam? s tou balenou vodou počítám

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

O záchranu fotbalistů se snaží čeští hasiči. Jaký plán Thajcům navrhli?

Situace dvanácti mladých thajských fotbalistů a jejich trenéra začíná být... číst dále >

Prázdniny Karly Šlechtové: Léto, kytičky a nová kérka!

Slunného počasí posledních dnů si užívají i čeští politici, například bývalá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět nenápadných signálů vašeho těla, které byste neměli přehlížet

Možná i vy patříte k lidem, kteří nikdy nemají čas zajít k lékaři na... číst dále >

Chození naostro patří k létu. Jaká jsou pro a proti?

Jsou ženy, které nenosí pod letním oblečením zhola nic. Je to příjemné, ale... číst dále >

Reklama