Bulka

81
31.10.19 11:01

Bulka

Ahoj děvčata :mavam: chtěla bych se s vámi poradit :roll: je mi 49 let a před 4 roky jsem si na pravém prsu nahmatala bulku, ukázala jsem to svymu dr. Kde mě poslal na sono k paní doktorce, tam mi následně hned udělali pro jistotu biopsii, kde se zjistilo že je to nezhoubny nádor, tak jsem sledována mamografem.. V srpnu jsem měla další kontrolu, kde se zjistilo, že mám bulku i v druhém levém prsu a že nevypadá moc dobře, že mi pro jistotu udělají biopsii, jelikoz se paní doktorka dozvěděla že jsem ve velkém stresu jelikož mi umřel bratr se sestrou, tak mi řekla že do bulky raději pichat nebude a Biopsii proto udělají až za půl roku. mela jsem ale strach když mi dr. Řekla že nevypadá bulka moc dobře, tak jsem se objednala dříve. Udělali mi sono a mamograf kde se zjistilo že mám bulku větší, v srpnu jsem měla 4mm a teď je to 5mm, následně jsem dostala vynadano, že jsem je okradla o čas, že jsem měla přijít až za půl roku, že mi biopsii stejně neudělají a že si sono i mamograf uhradím sama, a tentokrát mám přijít na kontrolu a biopsii až za rok :roll: omlouvám se za takový román, ale udivuje mě že nevím vlastně na čem jsem, myslíte že tento postup je zcela normální? :nevim: budu ráda za jakoukoliv radu, mám strach jelikož máme rakoviny v rodině docela dost :( děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8736
31.10.19 11:06

@Ange90 Nevím, jak souvisí stres z úmrtí blízkých s biopsií.. :nevim: Naopak, díky tomu, že ti ji neudělali hned, jsi ještě ve větším stresu. Zvětšení o 1mm nemusí nic znamenat, ale pokud máš pochybnosti, můžeš navštívit jiné akreditované mamocentrum a zkonzultovat to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
10337
31.10.19 11:11

To je mi moc líto. To je dost nehorázné chování. Ať už to že kvůli stresu doktorka vynechá důležité vyšetření, tak to že ti tu biopsii pořád nikdo neudělal.

Najdi si prosím nějaké jiné zdravotnické vyšetření a tu biopsii fakt potřebuješ.

držím palce, ať je to něco obyčejného, co se nakonec prostě vyndá a budeš mít klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
81
31.10.19 11:34

@Paoloska to určitě jsem, také jsem myslela že mi ji udělají aspon teď na druhé kontrole a ne že mě nakonec pozvou až za rok :nevim: @Ou moc děkuji, pokusím se to řešit ještě s jiným lékařem, snad to nebude marné :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
146
31.10.19 11:40

@Ange90 Ahoj, být tebou jdu také jinam. Řeším teď něco podobného, objevila jsem bulku, zašla na sono jako samoplátce k moc šikovnému panu doktorovi, který mi bohužel našel ještě nějakou další v podpaždí :,( - hned mě napsal doporučení na mamografii, bohužel musím čekat, termín mám až za 14 dní.. Sám mi řekl, že to nemusí být nic, ale taky může a že chce mít jistotu, že nic nezanedbal..a určitě není dobré ztrácet čas.. Držím ti palce, ať máš vše v pořádku :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
321
31.10.19 11:45

Dědičné dispozice hrají, zejména ve srovnání s jinými faktory, u rakoviny prsu nízkou roli (udává se v jednociferných číslech %).

Co ti napsala ta původní doktorka do zprávy z vyšetření? Ten postup a argumentace se mi zdá trochu zvláštní, tak jestli nedošlo k nedorozumění.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
81
31.10.19 11:49

@atinka77 dekuji také držím palce a pevné nervy :( ale neboj, bude to v pořádku, takhle jsem to měla podobné s tím prvním prsem a výsledek je nezhoubny nádor, jen mě udivuje že s druhým prsem je postup úplně jiny :nevim: držím palce ať ti to dobře dopadne a dej pak vědět :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.10.19 12:00

Vydupejte si řádne vyšetření na jiném pracovišti. Stres vám akorat přidávají když nevíte na čem jste. Po vyšetření budete mít jasno a v největším případě klid, věřím že nejde o nic vážného.
Lékař me kamarádce řekl ať přijde hůlku řešit až ukončí kojení, šla po ukončení a dneska už tu s nama není :,(

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
31.10.19 12:01

*opravda - bulku :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
31.10.19 12:07

@Ange90 jdi jinam…
to je samé…kupte si toto, podpora na prevenci rakoviny prsu Říjen,,,růžový měsíc…
a pak tě odbydou
Najdi si mamacentrum a jdi tam…nenech se odbýt.
Vím, jak umí být nádory agresivní…
Procházím si tím a není to prča…
Držím palce

• Nahlásit
  • Citovat
146
31.10.19 12:07

@Ange90 Díky, ty taky :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
81
31.10.19 12:36
@Anonymní píše:
Vydupejte si řádne vyšetření na jiném pracovišti. Stres vám akorat přidávají když nevíte na čem jste. Po vyšetření budete mít jasno a v největším případě klid, věřím že nejde o nic vážného.
Lékař me kamarádce řekl ať přijde hůlku řešit až ukončí kojení, šla po ukončení a dneska už tu s nama není :,(
@Anonymní píše:
Lékař me kamarádce řekl ať přijde hůlku řešit až ukončí kojení, šla po ukončení a dneska už tu s nama není :,(

To mě mrzí, to je strašně :,( určitě se pokusím vydupat i jinde vyšetření :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
81
31.10.19 12:40
@Anonymní píše:
@Ange90 jdi jinam…
to je samé…kupte si toto, podpora na prevenci rakoviny prsu Říjen,,,růžový měsíc…
a pak tě odbydou
Najdi si mamacentrum a jdi tam…nenech se odbýt.
Vím, jak umí být nádory agresivní…
Procházím si tím a není to prča…
Držím palce

To mi je líto, na co ti přišli? :( Zkusím vyhledat mamacentrum a objednat se, dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
146
31.10.19 12:45

@Ange90 Nevím, jestli jsi pražská, ale já jdu na https://mammacentrum.cz/…budejovicka/. Prý jedno z nejlepších v Praze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
81
31.10.19 13:13

@atinka77 nejsem z Prahy ale určitě si to dojedu, :) zkusím jim brnknout, dekuji :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama