Bulka na ruce

3156
25.4.08 22:22

Bulka na ruce

Ahoj holky, malá 5 let má na ruce(předloktí pod kůží bouličku cca 1cm v průměru). Moc se bojím, aby to nebylo něco vážnějšího, určitě půjdeme k Mudře, ale prosím o uklidnění. Nemáte to tak někdo.Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1666
25.4.08 22:42

Měla jsem to jednou, když jsem se praštila do ruky (po bouračce). Chvíli se tam něco shromažďovalo. Zmizelo to asi za půl roku. Přeju, ať je to něco neškodně podobného :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1674
25.4.08 22:53

Neteř (5 let) to má v zazadu pod kolenem přibližně stejné velikosti.

Mudra je poslala na ortopedii. Byla na UTZ a rentgenu. Je to cysta na šlaše. Prý to děti mají často.

Nic s tim dr. nedělá, jen se to sleduje. Kdyby se to tedy začalo zvětšovat, nebo to nemizelo, museli by to vyříznout, což je vlastně prkotina.

Nic vážného to nebude, neboj. Přeji ať je to podobná banalita. :wink:

S.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5139
25.4.08 22:59

Tak já jsem měla něco podobného na zápěstí ale to už jsem měla tak 10 roků a já blbá jsem chtěla být zajímavá tak jsem pořád chodila a že nemůžu utírat nádobí že mě to bolí tak mě mamka nahnala k chirurgovi že at se na to podívá.
On se podíval a řekl že je to normální že se mi tam prostě uvtořil tukový váček a bez připravování na něco podobného vzal tu největší knížku co tam měl a praštil mě s ní po tom zápěstí.Pak řekl že se netrefil že musí ještě jednou :lol: a pak řekl že se musí narušit ta struktura a že to zmizí.A fakt to zmizelo :lol: A pak řekl že by to zmizelo i sama ale že když mě tö tak bolelo :lol: Tak že tomu pomohl :roll: Takže bych byla v klidu já myslím že to nic nebude :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
26.4.08 06:13

Taky by to mohla být (neškodná) tuková bulka :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3156
28.4.08 20:19

Holky, moc díky. Naše doktorka je felčarka v pravém smyslu, krev bere na 6× atd. I když řekně, že to nic není, tak jí nevěřím. Moc díky za uklidnění. Knížku nechám jako krajní řešení. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
210
28.4.08 22:15

Já tam mám bulku taky, dokonce asi na podobném místě. Můj otec jich má spoustu, některé mu vyřezávali, ale narostly nové. Asi je k tomu tendence. Já jsem si našla ještě jednu na stehně, ta ale na zmáčknutí bolí, jinak se chová stejně jako na tom předloktí.

Třeba bych mohla zkusit tu knížku, ale nevím, nemám zrovna moc vysoký prách bolesti… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9217
20.6.08 19:33

JA to mám na lítku už asi 10 rokov. ževraj je to tuková gulička, či čo.
Hm, tiež rozmýšlam o tej knižke :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Gabika
20.6.08 20:32
nattallia píše:
Tak já jsem měla něco podobného na zápěstí ale to už jsem měla tak 10 roků a já blbá jsem chtěla být zajímavá tak jsem pořád chodila a že nemůžu utírat nádobí že mě to bolí tak mě mamka nahnala k chirurgovi že at se na to podívá.
On se podíval a řekl že je to normální že se mi tam prostě uvtořil tukový váček a bez připravování na něco podobného vzal tu největší knížku co tam měl a praštil mě s ní po tom zápěstí.Pak řekl že se netrefil že musí ještě jednou :lol: a pak řekl že se musí narušit ta struktura a že to zmizí.A fakt to zmizelo :lol: A pak řekl že by to zmizelo i sama ale že když mě tö tak bolelo :lol: Tak že tomu pomohl :roll: Takže bych byla v klidu já myslím že to nic nebude :wink:

Ty jo, to je drsárna! Ja som mala od detstva na zápastí tiež tukovú bulku, na dotyk to bolelo. praštiť knihou si fakt neviem predstaviť! Dala som si to odstrániť na chirurgii.

Gabika

• Nahlásit
  • Citovat
Oligofrenik
5.4.10 11:31

Bulka na zapesti( ganglionem)

Ahoj vsem co maji problemy s ganglionem!!Je to takova tvrda bulka ktera se tvari spis jako kostni vyrustek.Ja osobne sem to mel na pravym zapesti hnedka pod kloubem a vypadalo to jako bych mel 2 klouby nejvic to bylo videt kdyz jsem ohl ruku treba pri piti ! Mazal jsem s tím k doktorovi a ten se to hnedka snazil vymackavat ,ale nemel svuj den tak rekl abych si to doma vymackl sam a uz ho s tím neotravoval !je to takovej lidovec:-)Vsemozne sem to doma masiroval mackal a az sem se jednou nas..al a poradne se zakousl :-)))) troska teple tekutiny pod kuzi ktera se rozmasiruje a je po vsem !Vrele doporucuju opravdu PS:mel sem to z pocitacove mysky !Opatrujte se a pá

• Nahlásit
  • Citovat
apple8
8.6.10 14:04

Děkuju!

Jé, děkuju. Jeden jsem měla u kotníku před rokem, na ortopedii mi tam doktor strčil tlustou jehlu a vytahnul gelovou hmotu a bylo to pryč, ani to nějak moc nebolelo. Teď jsem ale vc zahraničí a udělal se mi další na zápěstí, omezoval pohyb ruky a bolelo to. Tak děkuju za radu, rozmačkla jsem to a je klid:).

• Nahlásit
  • Citovat
1
19.5.12 10:26

Bulka na zapětí

Moje maminka má vymáčknout bulku na zápěstí,ale má tam ještě něco velkého s toho byla na rehábce a u doktora.Bojím se aby to nebylo něco vážnějšího :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama