MOLUSKA - prosím o radu!!!

30
21.4.08 20:32

MOLUSKA - prosím o radu!!!

Prosím o jakoukoliv radu, jak zatočit s moluskama. Bojujeme s nima už od listopadu. Čtyřletému synovi se udělaly na obličeji, na kožním mu je bez umrtvení vyškrabovali, což byl příšerný zážitek a víckrát už ho tam nejspíš nedostanu. Navíc se mu po tomto zákroku rozšířily ještě víc, kožní doktorka nám řekla, ať je potírám 5× denně Betadinem, což ale je nesplnitelné, protože syn chodí do školky a navíc, když jsem potírala tedy aspoň 3× denně, neviděla jsem žádný účinek. Nyní zkoušíme už dva měsíce homeopatika - dulcamara CH9 2× denně 5kuliček a 1× týdně thuja CH9 5 kuliček, dávám mu 1× denně pastilku rybího tuku, 1× denně B komplex forte, 3× denně Imunnal 1ml, 3× denně 3 kapky echinacey a 1× denně marťánka, takže imunitu posilujem, jak se dá a výsledek stále žádný, spíš naopak, už se mu začli dělat i na zadečku. Začínám z toho být docela zoufalá, protože podle rad na netu homeopatiky pomohla snad všem.
Budu vděčná za jakoukoliv radu a zkušenost. Jediné, co jsme zatím nezkusili, tak propíchnout molusku, vymáčknout a zakápnout Betadinem, protože jakmile jdu na syna s jehlou, nemám šanci a ani ve spaníto nejde, je hned vzhůru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1759
21.4.08 20:50

Ahoj,

ja jsem to potirala Duofilmem, ten je na bradavice a trosku tu kuzi rozlepta. Prislo mi to jednodussi nez pichani, i kdyz je to zdlouhavejsi. Potom Duofilmu jsem to jeste pretrela Betadinem nebo jinou dezinfekci. Trvalo to docela dlouho, ale Molusek jsme se zbavili

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30
21.4.08 20:54

Já jsem se právě ptala v lékárně, jestli se ještě prodává taková ta tyčinka na bradavice, že bych to chtěla zkusit na molusky, ale lékárnice mi to na obličej vůbec nedoporučila, protože to právě naleptává a zůstaly by mu tam jizvy :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
236
21.4.08 21:01

Ten Duofilm určitě ne na obličej!!!!! To bych se fakt bála, trochu cukne a je zle. My jsme fest převitamínovávali a ještě se mi super osvědčil od ENERGY přípravek DRAGS IMUN, neboli dračí krev. je to jakoby dezinfekce. Zabralo to 100% my jich měli pár, ale kamarádka holčičku fest obsypanou. Za měsíc mazání byl klid. Nám už se nevrátili a jim myslím taky ne. jEŠTĚ SE JÍ MŮŽU ZEPTAT, JESTLI K TOMU BRALI I NĚCO VÍC. aLE JSOU TO „MRCHY“. Majka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
MaK
5063
21.4.08 21:08

Ahoj,
my jsme taky bojovali s moluskama,taky jsme byli na zákroku na kožním,vitamíny,homeo…všechno možný,ale jediné,co se mi opravdu osvědčilo,bylo pupínek propíchnout,nebo aspoň trochu podrápat jehlou,aby se narušil povrch, a pak ho potřít vatovou tyčinkou namočenou v desinfekci(já jsem používala jodisol) .
Měla jsem teda štěstí,že dcerka si to, v zájmu toho,že už nebude muset na kožní(protože tam ji teda fakt nešetřili :( ),nechala udělat ode mě celkem v klidu.Fajn bylo,když zjistila,že to nebolí,protože píchám jen do toho pupínku,nejhorší bylo to,že jsem na ni šla s jehlou..

Držím palce,ať se těch hnusáků co nejšetrněji zbavíte :!

Monika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30
21.4.08 21:15

Majko a ten DRAGS IMUN jste koupila v lékárně? Já to taky zkusím, už zkouším fakt všechno, třeba nám to taky konečně zabere. Ještě jsem četla někde, že je dobré nakrájet cibuli, zalít octem a nechat vyluhovat a pak je tím potírat, ale mám strach, když to má na obličeji, aby mu to ještě nerozežralo oblíček :cry: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
236
21.4.08 21:19

No nekoupily, měla jsem to od dealerky co prodává Energy, zkus si to dát do vyhledavače, třeba ti to vyhodí nějakého prodejce přes net, nebo bych ti to případně koupila a poslala. Kdyžtak se ozvi, vím jaký to bylo, teď když má někdo z nás pupínek, tak vyšiluju, jak blázen… Majka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
236
21.4.08 21:23

Nejde mi poslat odkaz, zadej si prodej ENERGY a hned první odkaz to je ono.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30
21.4.08 21:24

Děkuju, jdu na to mrknout

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30
21.4.08 21:53

Tak jsem to prohlídla, vypadá to dobře, ale teda ty cena, to je docela síla.Ale když vezmu, kolik jsem už uvalila za homeopatika a různý vitamíny apod.,tak do toho po výplatě asi půjdu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15326
21.4.08 22:24

Kat, chtěla jsem ti pohledat nějaké rady v jich proběhlých diskusích, protože nás taky trápily, ale koukám, že už jsi zkomprimovala a udělala úplně všechny rady, co se tam vyskytovaly… :?
Ve vašem případě se jedná o obzvláště odolné potvory…

S firmou energo mám výborné zkušenosti, používáme Audiron, a to je fakt zázrak pro uši, tak snad vám pomůže i ten Drags Imun.

Ještě někdo navrhoval zákrok pod celkovou narkozou, aby se odstanila hlavně ta mateční moluska, ale to asi nechceš, viď…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7572
21.4.08 22:29

Šmankote,Katvafi,hlavně nezkoušej tu cibuli s octem!Mám to vyzkoušené na sobě na noze,teda ne cibuli,ale česnek,a odpadlo mi snad kilo masa,ale bradavice ne :! .Peťa měla 2 bradavičky na ruce,propíchla jsem jí to jehličkou,až vytekla kapka krve a potřela 1× betadine a zmizelo to.Teoreticky by to nemělo bolet,je to zrohovatělá kůže.Dělala jsem jí to,když spala.Zkus třeba každý den 5 nebo 10.Nezmizely hned,ale jsou pryč.Jak máš staré dítko?Nešlo by ho uplatit,za pichulu něco ?Držím palce,ať máte klid.
Známí měli mladýho osypaného moluskama až v tříslech a dělali mu to pod narkózou,pozjišťuj ještě tohle.A co třeba potřít před škrábáním nebo pícháním emlou/znecitlivující mast,mmch dost drahá/. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30
22.4.08 07:37

Liško, tak právě z toho mám obavy, abych mu tou cibulí s octem víc neublížila, je to přece jen na obličeji :cry: . Ale začínám mít dojem, že to propíchnutí a zakápnutí betadinem bude jediná šance, protože to doporučují všichni a všem to pomohlo. Malý mý 4 a půl, takže to asi zkusím s tím uplácením. Jenže on je příšerná hysterka, fakt, to se jen tak nevidí. Zkusím na něj psychický nátlak, že jinak půjdem na kožní, snad ho nějak přesvědčím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7572
22.4.08 08:43

Tak držím palečky.Jo,a zkus jeden trik,na dětském oddělení to zabíralo bezvadně.Řekni mladýmu,že jak píchneš,on musí zakašlat(hlavně ho pak leknutím nepíchni znova :lol: )Děti se pak soustředí na to,že musí zakašlat v určitou dobu a to píchnutí není tak strašné. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4618
22.4.08 09:08

Tak nám se taky nejlíp osvědčilo, propíchnout, vymáčknout, potřít Betadinem a zalepit náplastí, aby se ta krev nikam nedostala. A pak 2× denně to místo i okolí potírat Tea Tree Oilem od Australian Bodycare. Jenom chci upozornit, že je to běh na dlouhou trať a moluska se může kdykoli objevit kdekoli po těle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama