Reklama

Bunda do extrémního počasí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Fassatka
Zasloužilá kecalka 621 příspěvků 20.01.17 13:06
Bunda do extrémního počasí

Ahoj holky, chci se poradit. Za 14 dní jedeme s dcerou na 4 dny ke kamarádce do Jílemnice. Je tam lyžařská školička, dcera 7 let tam strašně chce, ale…vybavení jako lyže, boty na lyže, helma to vše se dá na místě půjčit, ale jsme městské typy :D nemáme vůbec žádné oblečení na hory. oteplovačky ještě ano, ale bundu na lyže ne…Když jsem koukala na ceny, protočili se mi panenky…U nás na sídlišti prodává paní bundy značky wolf - krásné, jenomže má už jenom chlapecké…Poradíte mi, kde sehnat bundu, aby mě to nezruinovalo, aby byla fakt teplá…děkuju za rady…Moc se mi vlastně nechce kupovat bundu novou na 3 dny.

Reklama

Reakce:

malinika
Kelišová 5729 příspěvků 20.01.17 13:17

@Fassatka Osobně bych to vyřešila tak, že bych koupila toho chlapeckého wolfa. ;)

galantni jelenice
Kecalka 217 příspěvků 20.01.17 13:21

Tak já se v sobotu večer dozvěděla, že v úterý jedeme na hory, to byl teprve fofr :lol: Přesně jako ty, městská bunda, kombinéza z Lidlu, syn 2 roky. Byli jsme asi 5 km od Jilemnice, včera se vrátili v pohodě, nezmrzli a to bylo po ránu minus 22 :lol: Máš ještě cas, prohlídni si bazary na fb nebo mmb a hledej systematicky podle ověřených značek, třeba l, Wolf, Alpine pro, loap, Reima a tak, snad ti někdo poradí. Radši porid funkci termopradlo, já mám od Little Angel s outlastem, na to tepláky a mikinu a kombinézu a fakt mládě neumrzloo. Horší to bylo se mnou, vlastním jenom tepláky, džíny a společenské kalhoty :mrgreen:

Fassatka
Zasloužilá kecalka 621 příspěvků 20.01.17 13:23

No já ho mám doma, ale dcera šla ráno do školy, chodí s kamarádkou a ta jí ráno řekla, že je pěkně hnusná…Paní z toho krámku nám jí do dneška dokonce půjčila, abychom se rozmysleli…Je to krásná lzžařská bunda za 600,. ale je maskáčová…Asi si jí nechám…Díky.

Fassatka
Zasloužilá kecalka 621 příspěvků 20.01.17 13:25

Já mám jenom samé džíny slimky a zimní bundu krátkou… :D

Fassatka
Zasloužilá kecalka 621 příspěvků 20.01.17 13:32

Tak už jsem jí zaplatila…je fakt super teplá, neprofoukne, holt budu muset naší slečně nakecat, že se nosí unisex… :D

malinika
Kelišová 5729 příspěvků 20.01.17 13:33

@Fassatka U nás v těchto případech spolehlivě zabere, když na takový neoblíbený kousek oblečení plácnu nějakou nášivku (ideálně růžovou a blýskavou). Kdyby to měla být bunda na každodenní nošení, tak bych to řešila víc. Ale pokud v ní bude týden lyžovat nebo sáňkovat a další rok už možná bude krátká (případně ji stejně bude zase mít jen na hory), vůbec bych to nehrotila.

Fassatka
Zasloužilá kecalka 621 příspěvků 20.01.17 13:34

Díky holky!!! :D

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2127 příspěvků 20.01.17 13:40

@Fassatka Pořiď jí k tomu růžový rukavice a šálu a bude za hvězdu

Ou
Závislačka 4984 příspěvků 20.01.17 14:20

Počkejte - nechcete opravdu teplou bundu, v tom se při sebemenším pohybu zpotí a v zápětí díky tomu studenému potu prochladne.

Na horách se oblečení vrství a podle potřeby se vrstva ubírá a nebo přidává.

Takže potřebujete nějaký nátělník či tričko s krátkým rukávem - ideálně z merino vlny. Na to savou vrstvu, která bude zadržovat ten pot, který odvedll nátělník a nepustí ho k tělu. Stačí obyčejné silnější bavlněné triko s dlouhým rukávem, nebo třeba flanelovou košili. Na to teplou vrstvu - svetr. Ideálně z nějaké kvalitní vlny, ne akryl. Přes to teplou vnější vrstvu - fleesovku, často stačí vesta a přes to neprofoukavou vrstvu nějaké nepromokavé bundy.

Ta hřejivá vrchní vrstva teoreticky může být péřovka, ale na české hory je to zbytečné.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Chyby v dětské výživě: škodit svému potomkovi můžete už v těhotenství

Výživa v prvních třech letech života dítěte je klíčová. Stravou totiž můžeme... číst dále >

Reklama