Bunda do extrémního počasí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Fassatka
Zasloužilá kecalka 638 příspěvků 20.01.17 13:06
Bunda do extrémního počasí

Ahoj holky, chci se poradit. Za 14 dní jedeme s dcerou na 4 dny ke kamarádce do Jílemnice. Je tam lyžařská školička, dcera 7 let tam strašně chce, ale…vybavení jako lyže, boty na lyže, helma to vše se dá na místě půjčit, ale jsme městské typy :D nemáme vůbec žádné oblečení na hory. oteplovačky ještě ano, ale bundu na lyže ne…Když jsem koukala na ceny, protočili se mi panenky…U nás na sídlišti prodává paní bundy značky wolf - krásné, jenomže má už jenom chlapecké…Poradíte mi, kde sehnat bundu, aby mě to nezruinovalo, aby byla fakt teplá…děkuju za rady…Moc se mi vlastně nechce kupovat bundu novou na 3 dny.

Reakce:
malinika
Kelišová 5729 příspěvků 20.01.17 13:17

@Fassatka Osobně bych to vyřešila tak, že bych koupila toho chlapeckého wolfa. ;)

galantni jelenice
Kecalka 217 příspěvků 20.01.17 13:21

Tak já se v sobotu večer dozvěděla, že v úterý jedeme na hory, to byl teprve fofr :lol: Přesně jako ty, městská bunda, kombinéza z Lidlu, syn 2 roky. Byli jsme asi 5 km od Jilemnice, včera se vrátili v pohodě, nezmrzli a to bylo po ránu minus 22 :lol: Máš ještě cas, prohlídni si bazary na fb nebo mmb a hledej systematicky podle ověřených značek, třeba l, Wolf, Alpine pro, loap, Reima a tak, snad ti někdo poradí. Radši porid funkci termopradlo, já mám od Little Angel s outlastem, na to tepláky a mikinu a kombinézu a fakt mládě neumrzloo. Horší to bylo se mnou, vlastním jenom tepláky, džíny a společenské kalhoty :mrgreen:

Fassatka
Zasloužilá kecalka 638 příspěvků 20.01.17 13:23

No já ho mám doma, ale dcera šla ráno do školy, chodí s kamarádkou a ta jí ráno řekla, že je pěkně hnusná…Paní z toho krámku nám jí do dneška dokonce půjčila, abychom se rozmysleli…Je to krásná lzžařská bunda za 600,. ale je maskáčová…Asi si jí nechám…Díky.

Fassatka
Zasloužilá kecalka 638 příspěvků 20.01.17 13:25

Já mám jenom samé džíny slimky a zimní bundu krátkou… :D

Fassatka
Zasloužilá kecalka 638 příspěvků 20.01.17 13:32

Tak už jsem jí zaplatila…je fakt super teplá, neprofoukne, holt budu muset naší slečně nakecat, že se nosí unisex… :D

malinika
Kelišová 5729 příspěvků 20.01.17 13:33

@Fassatka U nás v těchto případech spolehlivě zabere, když na takový neoblíbený kousek oblečení plácnu nějakou nášivku (ideálně růžovou a blýskavou). Kdyby to měla být bunda na každodenní nošení, tak bych to řešila víc. Ale pokud v ní bude týden lyžovat nebo sáňkovat a další rok už možná bude krátká (případně ji stejně bude zase mít jen na hory), vůbec bych to nehrotila.

Fassatka
Zasloužilá kecalka 638 příspěvků 20.01.17 13:34

Díky holky!!! :D

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2339 příspěvků 20.01.17 13:40

@Fassatka Pořiď jí k tomu růžový rukavice a šálu a bude za hvězdu

Ou
Kelišová 6216 příspěvků 20.01.17 14:20

Počkejte - nechcete opravdu teplou bundu, v tom se při sebemenším pohybu zpotí a v zápětí díky tomu studenému potu prochladne.

Na horách se oblečení vrství a podle potřeby se vrstva ubírá a nebo přidává.

Takže potřebujete nějaký nátělník či tričko s krátkým rukávem - ideálně z merino vlny. Na to savou vrstvu, která bude zadržovat ten pot, který odvedll nátělník a nepustí ho k tělu. Stačí obyčejné silnější bavlněné triko s dlouhým rukávem, nebo třeba flanelovou košili. Na to teplou vrstvu - svetr. Ideálně z nějaké kvalitní vlny, ne akryl. Přes to teplou vnější vrstvu - fleesovku, často stačí vesta a přes to neprofoukavou vrstvu nějaké nepromokavé bundy.

Ta hřejivá vrchní vrstva teoreticky může být péřovka, ale na české hory je to zbytečné.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

První láska ji odsoudila k neštěstí. Vilma Cibulková stále hledá s muži štěstí

Je krásná, talentovaná, charismatická, ale ani to nestačilo k tomu, aby by... číst dále >

Migranti a Česko v roce 2019: Přijde letos nová vlna a skončí to někdy?

Co čeká Evropu v oblasti migrační krize v tomto roce? Záleží na tom, zda je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >