Reklama

Bungalov 10 x 15m - jít do toho nebo ne?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.03.18 00:10
Bungalov 10x15m

Dobrý den, omlouvám se za anonym, ale nechci, aby o tom někdo věděl, mám tu známí.
Chci se zeptat, zvažujeme s manželem koupi RD, jedná se o bungalov 10×15m stavěný z ytongu.
Pozemek 800m2.
Staví ho u nás ve vesnici pán, který má k sobě dalsí 4-5 lidí, už takhle u nás postavil 5 baráků a tenhle šestý barák, který teď staví, tak zvažujeme jeho koupi, ale musíme si sami dodělat podlahu (krytinu) a obložit koupelnu, jinak je vše hotové, zdi vymalované a teď se chci zeptat, zda za částku 3.800.000,– do toho jít nebo si raději postavit svépomocí svůj?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

JoHoP
Stálice 75 příspěvků 15.03.18 00:46

Není jasné, kolik dělá cena pozemku. Je jasný, že to svépomocí musíš postavit levněji o kolik, ale netuším. Zítra se na to zeptám známého. Na vánoce se stěhovali taky do svépomocí postaveného baráku, přibližně stejných rozměrů. Snad nezapomenu, bo jsem hlava děravá a jedu na lyže tak pak až v pondělí. Třeba, ale někdo dá fungovanější odpověď.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.03.18 04:48

Nekupovala bych. Je to moc. pokud to pán staví svépomocí, vejde se se stavbou do milionu, max 1,5. My jsme stavěli dům stejné metrazi s obytným podkrovim a do stavu, který jste psala jsme se vešli s rozpočtem 700 tis. vč nákupu pozemku (též na vesnici) postavte si raději sami. Ale pozor! Pokud se rozhodnete stavět, tak pěstuje i vztah a ne jen stavení. My sice dům úspěšně dokončili, ale rozvedli jsme se…a zdaleka nejsme jediní :nevim:

lusy.lus
Kecalka 282 příspěvků 15.03.18 07:00

To ti tu nikdo nedokáže poradit. Záleží, kolik stojí v tom místě pozemky. My bydlíme na vesnici u velkého města a takový pozemek by tu stal 2 mil, možná i víc. Takže za takové situace já bych to brala určitě.

Uživatel je onlineTichošlápek
Echt Kelišová 9633 příspěvků 15.03.18 07:29

A lokalita? Jaká část ceny je pozemek? Protože za nás stejne velký jsme teď dali 2,6 m. A to by pak ten dům byl levný.

Pidulka1991
Závislačka 2746 příspěvků 15.03.18 07:59
@Anonymní píše:
Nekupovala bych. Je to moc. pokud to pán staví svépomocí, vejde se se stavbou do milionu, max 1,5. My jsme stavěli dům stejné metrazi s obytným podkrovim a do stavu, který jste psala jsme se vešli s rozpočtem 700 tis. vč nákupu pozemku (též na vesnici) postavte si raději sami. Ale pozor! Pokud se rozhodnete stavět, tak pěstuje i vztah a ne jen stavení. My sice dům úspěšně dokončili, ale rozvedli jsme se…a zdaleka nejsme jediní :nevim:

Jak jste to dokázali 700 tisic i s parcelou?? z čeho ten dům je?? nás stála jen rekonstrukce bytu 300 000 a to jsme si většinu dělali sami

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.03.18 08:10

@Pidulka1991 dům je z betongu. Pozemek stál 100 tis. téměř 1000m. Úplně všechno jsme si dělali sami a na materiál jsme obvykle mívali slevy, max do 5%,ale to se nastřádá. Na střeše je plech. Můj chlap jezdil i do lesa dělat si dřevo na krovy… 8o

dickys
Zasloužilá kecalka 799 příspěvků 15.03.18 08:13

Já bych svépomocí nikdy nestavěla, sice usetris, ale ta dřina, promrhany víkendy, žádná dovolená… To fakt ne. Cenu ti neřekneme, u nás by to byla cena dobrá, někde jinde by to zase bylo moc, musíš si zjistit, jak se pohybují ceny pozemků a staveb ve vaší lokalitě.

berusa.m
Závislačka 2665 příspěvků 15.03.18 08:29
@Anonymní píše:
Nekupovala bych. Je to moc. pokud to pán staví svépomocí, vejde se se stavbou do milionu, max 1,5. My jsme stavěli dům stejné metrazi s obytným podkrovim a do stavu, který jste psala jsme se vešli s rozpočtem 700 tis. vč nákupu pozemku (též na vesnici) postavte si raději sami. Ale pozor! Pokud se rozhodnete stavět, tak pěstuje i vztah a ne jen stavení. My sice dům úspěšně dokončili, ale rozvedli jsme se…a zdaleka nejsme jediní :nevim:

To máte dům z papíru? 8o Nás vyšla jen nová koupelna na víc peněz než vás dům s pozemkem. :think:

berusa.m
Závislačka 2665 příspěvků 15.03.18 08:31
@Anonymní píše:
@Pidulka1991 dům je z betongu. Pozemek stál 100 tis. téměř 1000m. Úplně všechno jsme si dělali sami a na materiál jsme obvykle mívali slevy, max do 5%,ale to se nastřádá. Na střeše je plech. Můj chlap jezdil i do lesa dělat si dřevo na krovy… 8o

Už to čtu…no pozemek jste měli za hubičku. Zbytek je už pro mě scifi představa.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.03.18 08:35

Pozemek je 20km od Prahy, tudíž pozemky se tu pohybují od 1000Kč/m2, ale kolik dal za pozemek netuším, kupoval necelých 3000m2, z toho je kus vyčleněný na příjezdovou cestu. Udělal tři parcely, dvě po 800m2 a jednu necelých 700m2, na těch 700m2 už stojí barák, který je prodaný a za ním teď staví další a asi příští rok bude stavět vedle toho teď rozestavěného, takže jsme s manželem říkali, že kdyby ho vyšel pozemek na milion, tak 2.800.000,– barák, podle mě pozemek za víc peněz by se mu nevyplatil a když kupoval skoro 3000m2, tak musel být za příznivou cenu.
Samozřejmě, když budu brát, než seženeme v okolí pozemek, jelikož momentálně žádný nejsou u nás na prodej a v okolních vesnicích hrozný pálky, dál než oběháme různý povolení, než začneme stavět, než postavíme, ty nervy… Je to těžký rozhodování, aby se člověk rozhodl pro tu správnou věc
Bydlíme s mojí babičkou, každý máme svůj byt, ale ty věčný dohady, jí všechno vadí, nám vadí taky určitý věci, to jak si věčně stěžuje mojí mámě, takže nakonec my jsme ti špatní, no prostě už je toho dost, takže i proto zvažujeme koupi baráku, než ho stavět, hlavně na vánoce by jsme byli už ve svým, ale na druhou stranu nechci honem honem při první příležitosti koupit první barák co jsme viděli a pak toho třeba litovat, že jsme nepočkali :nevim:

Svítící žárovka
Ukecaná baba ;) 2313 příspěvků 15.03.18 08:35
@Anonymní píše:

Mohla bys napsat orientační rozpis cen, co vás kolik stálo? Tahle cena mi přijde skoro nemožná.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15248 příspěvků 15.03.18 08:36

Zalezi na lokalite, nekde za tuto castku nemas ani pozemek. A dale samozrejme zalezi na standardu, ve kterem je dum vybaven. Takze opravdu se neda odpovedet, zda je dum drahy a nebo ne.

lusy.lus
Kecalka 282 příspěvků 15.03.18 08:38

Když to čtu, tak bych do toho šla určitě. Barák s pozemkem za tu cenu 20 km od Prahy mi přijde super. Levněji nepostavite, plus cena pozemku. A ty nervy, co si ušetříte.

Uživatel je onlineTichošlápek
Echt Kelišová 9633 příspěvků 15.03.18 08:39

Ono je celkem jedno kolik dal za pozemek on. Jde o to, za kolik bys ty u vás koupila stejne velký pozemek. Podle toho bych se rozhodovala. Jinak my za bungalov u Prahy dali 6m, tedy se vším všudy. Pozemek také 700m. To jen pro představu jak se to pohybuje u staveb na klíč.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Jsi tlustá a zemřeš, vzkazuje morbidně obézní modelce známý novinář a porotce

Americkou XXXL modelku Tess Holliday už podruhé v uplynulých týdnech... číst dále >

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama