Reklama

Cena rekonstrukce 2kk - 50m²

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

nataliekovarova37
Stálice 100 příspěvků 10.03.18 09:23
cena rekonstrukce 2kk (50m²)

Ahoj, chystáme se rekonstruovat byt 2KK o velikosti cca. 50m².
Zajímalo by mě na kolik vás vyšli práce jako natažení omítek do lepidla, přidání perlinky, natažení štukem, sádrokartonový podhled v jedné třetině bytu, sádrokartonová příčka s posuvnými dveřmi, obklady, apod…
Máte to prosím někdo od stavební společnosti nebo soukromníků nějak sesumírované na papíře?
Zajímalo by mě jak se v Praze pohybují ceny za různé úkony.
Do zpráv prosím kdyžtak i foto daného rozpisu/faktu­rovaných položek.
Moc děkuji a přeji pěkný víkend.

Reklama

Reakce:

Bubla_Bučková
Závislačka 3110 příspěvků 10.03.18 09:53

Detail nemám, jestli chcete všechno hezké a na míru počítej kolem 600 tisíc a nejedná se o stavbu od firmy ale pres řemeslníky a jestli můžu radit, prosad si odděleny záchod a mycku i v malé kuchyni :mrgreen:

Barbora1993
Kecalka 430 příspěvků 10.03.18 10:52

@nataliekovaro­va37 Zdravím, to se těžko počítá, záleží na tom, jak jste nároční. Dají se koupit podlahy za 250 kč za metr, ale taky za 1350 kč za metr atd…Byt jsme sice nerekonstruovali, ale budeme přestavovat dům cca 240 m čtverečních (úplně od podlahy po střechu) a rozpočet máme 1 800 000. Pravděpodobně nám to nevýjde, ale mnoho lidí neví, že do hypotéky se nepočítá ani kuchyňská linka nebo nábytek!!! Pokud budete brát hypotéku nechejte si všechny skříně v bytě udělat vestavné, aby to hypotéka pokryla. Tak to budeme řešit i my.
Co se firem týče, asi bude lepší nějaký šikovný řemeslník a pár jeho přisluhovačů. Máme to i ověřené, že to výjde daleko levněji a hlavně jsou většinou pečlivější než velká firma.
Dále ušetříte, když budete přikládat ruku k dílu a to jako dost ušetříte. Potřebovali jsem dům podřezat, firma nám napočítala za cc 2/3 120 000. Sami jsme to udělali i s obědama a projetým benzínem + materiál do 20 000. Sice nám to trvalo skoro dva měsíce, ale jsme rádi, že jsme ušetřili 100 000.
Dále doporučuju pokud máte nějaké kamarády v oboru (elektrikáře, vodaře, zedníky apod.) zkuste prvně je, aby jste ušetřili. Celý dům si budeme dělat sami s pomocí kamarádů a zmiňovaných řemeslníků, protože i když jsme oba dřevaři, na střechu bychom si sami netroufli, protože je veliká (7×21 metrů), ale i tak máme oproti rozpočtu, který dělal odborník ušetřeno díky šikovnému tesaři z vesnice (střecha nás výjde až o 200 000 levněji než udává rozpočet).
I známosti dělají hodně, pokud máte někoho, kdo má možnost sehnat levněji materiál, jděte do toho, může to být podstatný rozdíl (např. tašky na střechu přes známého o cca 1/3 levnější)
Ps: ještě k těm cenám za práci, Praha je holt o něco dražší i když nechápu proč, když to většinou dělají chlapi z Moravy :D a hlavně za peníze stejné jako na Moravě. Zbytek jde panu majiteli firmy, osobní zkušenost, přítel pracoval pár let v Praze a v životě na „pražské“ peníze nedosáhnul

nataliekovarova37
Stálice 100 příspěvků 11.03.18 09:06

Děkuji, pár známých bychom od řemesel měli, ale nejprve by mě zajímali nějaké základní ceny za metr štuku, apod… Ať mám představu. Metrově bych si celý byt dokázala spočítat snad na centimetr. Materiály, nábytek, apod… do toho nepočítám, jde spíš o ty hrubé úpravy. Na googlu jsem našla opravdu široce rozdílné ceny, firma od firmy.
Kdyby někdo ofotil fakturu nebo soupis prací, asi by mi to pomohlo.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Šéfky Británie a Německa pobavily Evropu. Na kostýmcích se snad musely domluvit!

Brexit se nezadržitelně blíží a představitelé evropských mocností začínají... číst dále >

Telefon za volant nepatří! Snad to byla u Patricie Solaříkové jen výjimka

Používání mobilního telefonu za volantem je sice od roku 2002 na českých... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama