Bydlení Libeň / Na Balabence

1
15.6.21 07:48

Bydlení Libeň / Na Balabence

Dobrý den,
s partnerkou jsme si vyhlédli byt v Libni - Na Balabence, mezi O2 Arénou a Harfou. Byli jsme si okolí projít a jsme docela spokojeni. Školky, školy, doktor, obchody, metro, všechno víceméně v okolí je. Zajímal by nás ale i názor někoho, kdo v této lokalitě již bydlí popřípadě jakékoli další zkušenosti s lidmi v okolí, vlakem, atd.
Předem moc děkujeme za příspěvky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8038
15.6.21 08:37

https://www.youtube.com/watch?… :)…do Libně bych nešla bydlet…ale já mám děti no, to už je jiný. Ségra je o 11 let mladší, bydlí na Palmovce a budou utíkat do domečku mimo Prahu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58750
15.6.21 08:54
@Tarjei píše:
https://www.youtube.com/watch?… :)…do Libně bych nešla bydlet…ale já mám děti no, to už je jiný. Ségra je o 11 let mladší, bydlí na Palmovce a budou utíkat do domečku mimo Prahu..

To byvavalo. Dřív to byla hrozná čtvrť, teď se to hodně zlepšilo.
Zakladatelko, jestli se vám byt líbí, jděte do toho. Vlak, metro, spousta nových obchodů. Bydlela jsem poblíž v roce 1998 a ani tenkrát jsem se tam nijak nebála.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.6.21 08:54
@mlady_par píše:
Dobrý den,
s partnerkou jsme si vyhlédli byt v Libni - Na Balabence, mezi O2 Arénou a Harfou. Byli jsme si okolí projít a jsme docela spokojeni. Školky, školy, doktor, obchody, metro, všechno víceméně v okolí je. Zajímal by nás ale i názor někoho, kdo v této lokalitě již bydlí popřípadě jakékoli další zkušenosti s lidmi v okolí, vlakem, atd.
Předem moc děkujeme za příspěvky.

Mezi O2 arénou a Harfou, to jsou ty domy hned u hlavní? Promo do těch domů bych bydlet nešla. Protože tam je hluk a špína ze silnice. Vlaky máš z obou stran, ale koleje jsou už nové, takže není tolik hluku. Jinak okolí je fajn, je tam cyklostezka. Jen v této lokalitě bydlí dost rusů, ale to nemusí být nevýhoda, jsou slušní. Školky na Praze 14 docela fungují a místo většinou mají a na CM jsou snad i jesle. Kdyby to byly domy co jsou v bývalé ČKD, u Botiče, tak bych tam šla hned. Pokud je to byt u silnice, tak bych to zvažovala.

• Citovat
  • Nahlásit
8038
15.6.21 08:59

@aiwwa hm já nevím, objevuju se tam průběžně a furt se tam potulujou různý existence..ale pravda, přímo na Palmovce, jinam se nedostanu. Já žila v Praze deset let ale to už je dávno..teď na ni mám obecně trochu averzi. Jsem tam každej tejden v řádu hodin (jiná čtvrť teda) a pak ráda jedu zpátky do našeho městečka okresního střediskového :D, kde jsou stromy a tráva ve městě a je skoro odevšad vidět na brdské lesy…Praha mi připadá špinavá a cizí…ale já už jsem starší kus, navíc rak, držím se útulného…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58750
15.6.21 09:04
@Tarjei píše:
@aiwwa hm já nevím, objevuju se tam průběžně a furt se tam potulujou různý existence..ale pravda, přímo na Palmovce, jinam se nedostanu. Já žila v Praze deset let ale to už je dávno..teď na ni mám obecně trochu averzi. Jsem tam každej tejden v řádu hodin (jiná čtvrť teda) a pak ráda jedu zpátky do našeho městečka okresního střediskového :D, kde jsou stromy a tráva ve městě a je skoro odevšad vidět na brdské lesy…Praha mi připadá špinavá a cizí…ale já už jsem starší kus, navíc rak, držím se útulného…

Tak to je hlavně na Palmovce. A to máš všude v Praze. Pro mě tahle část srdcova záležitost, první byt, první práce, svatba, tak jsem ovlivněna.
Hele, na Brdy koukám taky z okna, možná jsme sousedky. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.6.21 09:15

Kdysi se říkalo Vysočanům a Libni zdaleka se vyhni :mrgreen:
Oproti době před 30 lety, je to už úplně něco jiného než v čem jsem vyrostla.

Občanská vybavenost je velmi dobrá, dětská hřiště apod. super.

Mně kromě metra vyhovuje i tramvaj, v centru za chvíli.

Teď už jen záleží, kde přesně máte vyhlédnutý byt, aby nebyl tak velký hluk. Na ulici Českomoravské i Sokolovské to musí být hukot, my jsme mezi, takže jen v noci občas je trochu slyšet tramvaj a sporadicky vlak (když se větrá).

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat