Kolik si bere realitka?

105
8.6.21 13:40

Kolik si bere realitka?

Ahoj, nevíte kolik si bere realitka za zprostředkování prodeje? Chceme prodat byt a nevíme, jestli bez realitky nebo to zkusit s ní. U nás dost jede například M&M Reality.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6680
8.6.21 13:44

U tchýne si vzali 10% když nemovitost dlouho nesla prodat. Jinak myslím že 15-20% M&M reality. Mají to na stránkách tak se koukni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1119
8.6.21 13:49

10-15% z prodejní ceny u MM reality minulý rok + DPH

Příspěvek upraven 08.06.21 v 13:53

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
643
8.6.21 13:49

Bere si fakt hodně. My za barák prodaný za 7 mega jsme dali 200 k, zkoušeli na nás 300, takže ze zkušenosti se s nimi dá ještě smlouvat.

Ale platí to kupující, takže tebe to vlastně nemusí trápit. I když si to musíš jakoby odečíst od té nabízené ceny. Takže je otázka, jestli tobě by se to podařilo prodat za stejnou cenu (nebo dráž), tak bys za to dostala víc než s realitkou.

Ale na prodej realitku doporučuju, máš s tím pak míň starostí (i když úplně bez starostí to taky není). Oni to nafotí, napíšou inzerát, shánějí zájemce, domlouvají prohlídky, měli by zajistit i tu právní stránku věci, zkontrolovat smlouvy - ale stejně je dobrý si to prověřit ještě jednou.

Na druhou stranu, na kupování bytu už bych si realitku nikdy nezaplatila, to je podle mě totálně zbytečné. Stejně jsme si ve finále vše zařizovali sami…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
105
8.6.21 13:50
@mackA159 píše:
U tchýne si vzali 10% když nemovitost dlouho nesla prodat. Jinak myslím že 15-20% M&M reality. Mají to na stránkách tak se koukni.

Na jejich stránkách jsem to nenašla. 15-20 % je pěkná raketa. :) Čekala jsem tak 3-5 %. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
643
8.6.21 13:51

Jooo a ještě pozor, ověřit si, jestli tu provizi myslí s DPH nebo bez.. toto na nás taky zkoušeli, že si řekli určitou sumu a pak jsme zjistili, že je to bez DPH. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.6.21 13:52

Já dala vloni na podzim 100t za komplet servis že jsem u toho vůbec nebyla a nakonec se vše udělali na dálku, cena byla přes 4mil. Ale co vím berou si 3-10% z ceny

• Citovat
  • Nahlásit
6680
8.6.21 14:04
@Velešínka píše:
Na jejich stránkách jsem to nenašla. 15-20 % je pěkná raketa. :) Čekala jsem tak 3-5 %. :)

Jako zase udělají za tebe všechno. Komplet všechno od sehnání zájemce, až po poslání peněz. Ty jen podepíšeš smlouvu… Řekneš jim jakou částku za nemovitost chceš, a oni si k tomu přihodí svý procenta. Takže se cena navýší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5402
8.6.21 14:06
@Velešínka píše:
Ahoj, nevíte kolik si bere realitka za zprostředkování prodeje? Chceme prodat byt a nevíme, jestli bez realitky nebo to zkusit s ní. U nás dost jede například M&M Reality.

Rozhodně bez realitky. A když už, tak zrovna M&M je superhovadská firma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5402
8.6.21 14:07
@mackA159 píše:
Jako zase udělají za tebe všechno. Komplet všechno od sehnání zájemce, až po poslání peněz. Ty jen podepíšeš smlouvu… Řekneš jim jakou částku za nemovitost chceš, a oni si k tomu přihodí svý procenta. Takže se cena navýší.

Ano, pokud vyděláváš několik milionů měsíčně, tak má smysl takto uvažovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1229
8.6.21 14:08
@Velešínka píše:

To platí kupující, ne Ty. Ale teoreticky člověk o ty peníze přijde, protože by o to mohl zvednout cenu nemovitosti. My s nimi teď prodáváme. Všechny realitky, se kterými jsme jednali a v podstatě se všemi velkými u nás, tak si berou 5% plus DPH. Když je nemovitost opravdu drahá, jsou ochotni jít na 3%. 10 až 15% jak tu někdo psal je absolutní blbost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1229
8.6.21 14:09
@Velešínka píše:
Na jejich stránkách jsem to nenašla. 15-20 % je pěkná raketa. :) Čekala jsem tak 3-5 %. :)

Blbost, to by nikdo nedal. 5% s DPH

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1579
8.6.21 14:17

Byt můžete prodat snadno bez realitky. Dneska už jsou inzertní služby, kde je možné za pár stovek zveřejnit fotky a popis srovnatelný s tradičními realitními servery. Nenechte si nabulíkovat, že prodej nemovitosti je nějaká věda. Není. Řídí se danými pravidly. Není to nic složitého.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13069
8.6.21 14:17

A proc realitka? Me zrovna na prodeji nemovitosti neprijde vubec nic zaludneho ani extra casove narocneho. Max pokud je nemovitost daleko, tak je potreba realizovat prohlidky. To je asi pravda. V posledni dobe je po nemovitostech takovy hlad, ze to vzdy vezme nekdo z prvnich zajemcu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1119
8.6.21 14:31

@LennyL1 prodali jsme v listopadu 10 let starý dům v Pardubicích za 11 450 000.
MM reality si vzala 1 100 000 + 121 000 DPH
Bohužel bydlíme 300km od Pardubic, takže jinak než přes realitku to prodat nešlo.
Nemohli jsme 2× týdně jezdit dělat prohlídky…
Takže opravdu 10% si berou :palec:
Každopádně mi chtěli za nemovitost 9 950 000, takže nám ta provize ani nijak nevadila. :dance:
Potřebovali jsme to hlavně rychle prodat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat