Bydlení mezi Prahou a Mladou Boleslaví

Anonymní
17.2.21 13:36

Bydlení mezi Prahou a Mladou Boleslaví

Ahoj, prosím o radu a tipy. Manžel pracuje v automobilce v Mladé Boleslavi, dlouhá léta jsme oba žili v Praze, já tam dosud studuji a teď řešíme bydlení. V Boleslavi bydlíme chvíli, ale chceme pryč, město se nám nelíbí a jsme tu nespokojeni, proto hledáme něco na půli cesty tak, aby on mohl dojíždět max hodinu z Prahy do MB a já abych mohla dojíždět do Prahy (jsem ještě studentka plus nějaké to kulturní využití).
Bydlela jsem ve Zbraslavi a Uhříněvsi, takže vím, jaké to je cestovat přes polovinu Prahy někdy i dvě hodiny.
Zvažuji třeba Brandýs nad Labem, Čelákovice, Lysou nad Labem atd. Budu ráda za všechny tipy. Samozřejmě bereme v úvahu i stěhování na sever Prahy, ale líbí se mi představa mít Prahu na dosah ruky a přitom tam tak úplně nebydlet :)

prosím o anonyma, informace o práci a soukromí.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7173
17.2.21 13:57

Ahoj,
kromě zmíněných připadá v úvahu ještě třeba Mělník (45 minut autem či vlakem do Boleslavi, stejný čas autobusem do Prahy, vlakem o 15 minut déle), zcela vážně bych ale zvážil Liberec. 36 minut autem po dálnici od MB, zdravé krásné prostředí, fajn město se spoustou vyžití, do Prahy skvělé spojení autobusem (či autem hodinu dvacet).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.2.21 14:17
@Anonymní píše:
Ahoj, prosím o radu a tipy. Manžel pracuje v automobilce v Mladé Boleslavi, dlouhá léta jsme oba žili v Praze, já tam dosud studuji a teď řešíme bydlení. V Boleslavi bydlíme chvíli, ale chceme pryč, město se nám nelíbí a jsme tu nespokojeni, proto hledáme něco na půli cesty tak, aby on mohl dojíždět max hodinu z Prahy do MB a já abych mohla dojíždět do Prahy (jsem ještě studentka plus nějaké to kulturní využití).
Bydlela jsem ve Zbraslavi a Uhříněvsi, takže vím, jaké to je cestovat přes polovinu Prahy někdy i dvě hodiny.
Zvažuji třeba Brandýs nad Labem, Čelákovice, Lysou nad Labem atd. Budu ráda za všechny tipy. Samozřejmě bereme v úvahu i stěhování na sever Prahy, ale líbí se mi představa mít Prahu na dosah ruky a přitom tam tak úplně nebydlet :)prosím o anonyma, informace o práci a soukromí.

Musí to byt mimo Prahu? Co Letnany, Cakovice? Autem do Bolky 40min po dálnici. Na tu se napojis buď po okruhu nebo v Brandýse a vyhne se ráno kolonam. Bydlíme v Cako a manžel tam bude dojíždět na projekt. Určitě tu bude víc lidi tak třeba najde někoho s kým jezdit a i ušetří za benzin.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.2.21 14:20

Sry, nedocetla jsem poslední větu. Cakovice jsou taková vesnice. Já osobně jsem tu hodně spokojena. Výhody Prahy a zároveň je to klidne. Do centra vlakem 20 min, MHD teda tak 40. Bus na metro ve spicce co 5 min a za 10 min jsi v letnanech. Jsou tu obchody, noční spoj z centra…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.2.21 14:23
@Anonymní píše:
Sry, nedocetla jsem poslední větu. Cakovice jsou taková vesnice. Já osobně jsem tu hodně spokojena. Výhody Prahy a zároveň je to klidne. Do centra vlakem 20 min, MHD teda tak 40. Bus na metro ve spicce co 5 min a za 10 min jsi v letnanech. Jsou tu obchody, noční spoj z centra…

V Čakovicích mám kamarádku a moc se mi tam líbí, hlídám každou nabídku, ale moc jich teda není, tak snad se to změní :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.2.21 16:16

Můj partner pracuje v Ml. Boleslavi, já studuji v Praze a bydlíme v Benátkách nad Jizerou.

Anonym z důvodu bydliště.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.2.21 16:31

Bydlíme ve Staré Boleslavi. Na dojíždění oběma směry je to super. Ale jinak je tu dost mrtvo a velmi tu chybí vlakové spojení do Prahy. Poohlížela bych se spíš po Čelákovicích. Ale počítej se skoro pražskými cenami nemovitostí, za poslední roky šly raketově nahoru.

• Citovat
  • Nahlásit
30224
17.2.21 23:56

Když už mimo Prahu, tak jedině tam, kde je vlak. Třeba do těch Čelákovic. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9177
18.2.21 00:14

Než se z Čelákovic domotá na R10, tak má zabitých dobře 15 minut a její chlap vlakem do Ml. Boleslavi jezdit nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3181
18.2.21 08:36

Já to beru i z pohledu matky. Když se něco deje a musíme s malým na pohotovost, tak Bulovku mám 15 min autem. To je proste lepší než nějakých 30-50km. Ale ty ceny na severu Prahy mazec. My kupovali cca 5 let zpět za necelé 4mil 3kk 90m2. 80 m2 se teď prodává za nějaký 7mil, ale na rozdíl od nás mají kolikrát nesmyslné dispozice takže bychom to nejspíš uhrali ještě o mega vic :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30224
18.2.21 12:31
@LaPaloma píše:
Než se z Čelákovic domotá na R10, tak má zabitých dobře 15 minut a její chlap vlakem do Ml. Boleslavi jezdit nebude.

Myslela jsem, že ona chce jezdit do Prahy. Vlakem.

Edit. Teď jsem se koukala jak je to daleko na tu dálnici a :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Příspěvek upraven 18.02.21 v 12:49

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10863
18.2.21 12:42

A děti plánujete kdy? Já jen, že zkušenosti mě i mých známých jsou takové, že dělat kompromisy na půl cesty nejsou vždy nejlepší řešení.
Kamarádka se stěhovala do Brandýsa, ona pracovala v Mladé Boleslavi, manžel kus za Prahou, oba nechtěli práci pustit, tak si zabodli tužku vyloženě na půlku cesty a rovnou tam to bydlení na hypo koupili. Po roce začaly plány na dítě, a pak jsem skoro 6 let poslouchala, jak je to šílený, že její manžel stráví tolik času na cestách do práce a z práce.

Já byla poučená, takže jsem se stěhovala do města, kde měl manžel práci, a jezdila opravdu dlouho 60+60km každý den a on byl do 10min. z práce doma. Bylo to náročné, ale věděla jsem, že se do té práce po mateřské vracet nechci, a užívala jsem si potom několik let, že byl manžel hned po práci doma a mohl si vychutnávat děti.

Já vím, že práci může člověk kdykoliv změnit, ale zkusila bych uvažovat i tímhle způsobem. Jinak jsem měla kolegu z Lysé a ten jezdil vlakem a z toho města byl nadšený. Benátky co tak vím byly jednu dobu dost menšinové, ale to mám zase od kolegyně, co odtamtud dojížděla do Prahy. A v Boleslavi jsem měla a mám pár přátel a souhlasím, že to město je prostě divný, dost z nich se rozuteklo do okolních městeček a vesnic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30224
18.2.21 12:59
@zrcadlo píše:
A děti plánujete kdy? Já jen, že zkušenosti mě i mých známých jsou takové, že dělat kompromisy na půl cesty nejsou vždy nejlepší řešení.
Kamarádka se stěhovala do Brandýsa, ona pracovala v Mladé Boleslavi, manžel kus za Prahou, oba nechtěli práci pustit, tak si zabodli tužku vyloženě na půlku cesty a rovnou tam to bydlení na hypo koupili. Po roce začaly plány na dítě, a pak jsem skoro 6 let poslouchala, jak je to šílený, že její manžel stráví tolik času na cestách do práce a z práce.

Já byla poučená, takže jsem se stěhovala do města, kde měl manžel práci, a jezdila opravdu dlouho 60+60km každý den a on byl do 10min. z práce doma. Bylo to náročné, ale věděla jsem, že se do té práce po mateřské vracet nechci, a užívala jsem si potom několik let, že byl manžel hned po práci doma a mohl si vychutnávat děti.

Já vím, že práci může člověk kdykoliv změnit, ale zkusila bych uvažovat i tímhle způsobem. Jinak jsem měla kolegu z Lysé a ten jezdil vlakem a z toho města byl nadšený. Benátky co tak vím byly jednu dobu dost menšinové, ale to mám zase od kolegyně, co odtamtud dojížděla do Prahy. A v Boleslavi jsem měla a mám pár přátel a souhlasím, že to město je prostě divný, dost z nich se rozuteklo do okolních městeček a vesnic.

Mladá Boleslav je podle mě takové typické „tovární“ město. Do Prahy už je to na pravidelné dojíždění daleko. Navíc se z Mladé Boleslavi stala jedna velká „ubytovna“. Firmy nabraly levné dělníky z ciziny, ti tam bydlí ve velkém, zkrátka nic moc prostředí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30224
18.2.21 13:02
@zrcadlo píše:

Já tohle vidím u svých kamarádek, které se rozhodly jít za Prahu do domečku. Na mateřské našení, úžesné, zvou naás na zahardu, k bazénu, na oslavy. Pak přijde vystřízlivění, realita dojíždění, taxikaření a část sevrací do Prahy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10863
18.2.21 13:09
@Bábrdl píše:
Mladá Boleslav je podle mě takové typické „tovární“ město. Do Prahy už je to na pravidelné dojíždění daleko. Navíc se z Mladé Boleslavi stala jedna velká „ubytovna“. Firmy nabraly levné dělníky z ciziny, ti tam bydlí ve velkém, zkrátka nic moc prostředí.

Já jsem tam za nimi jezdila jen párkrát do roka a teď s dětmi už jedeme spíš k někomu na zahradu, ale tehdy jsem měla pocit, že se tam nedá zajít do hezké kavárny, že ze všeho jsou pajzly pro dělníky a něco normálního tam nevydrží. Ale už je to pár let zpátky. A pak jsme teda jednou chtěli projet městem ve 14:15 a to stálo za to, od té doby poučeni jezdíme výhradně v době, kdy se nestřídají směny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat