Bydlení s přítelem v malém bytě

Anonymní
27.10.20 13:05

Bydlení s přítelem v malém bytě

Zdravím, už si nějak nevím rady, tak se obracím sem. Jde o to, že jsme spolu s přítelem už dlouho - 8 let. Od 15. Mně je 23, jemu 24. Já student VŠ (teď jsem udělala bc státnice, ale pokračuji prezenčně na mgr), on od 18 v práci. Do teď jsme se scházeli především u nás doma, ale jsou tu nějaké neshody a já bych se nejraději odstěhovala (hodně špatný vztah s otcem, hádky, fyzické napadání). Moje mamka pronajímá dva byty v paneláku a nabídla nám, že nám jeden přenechá pouze za poplatky. Jelikož u nás ve městě jsou nájmy poměrně vysoké a já mám strach, že bychom nějakých 15 tisíc dohromady nedali vzhledem k tomu, že kvůli škole nemám práci na plný úvazek a kvůli covidu jsem o stálý příjem přišla, takže teď sháním brigádu. Jaký je vlastně můj dotaz - ten byt je v podstatě 1+1 cca 28m a 4m balkon. Chtěla bych se zeptat, zda máte někdo zkušenost s bydlením v takto malém bytě. Jak jste řešili spaní? Byt je cca 3m chodba, 3m koupelna, 10m kuchyně a 12m pokoj. Přemýšlěla jsem o nějaké vyvýšené posteli, pod kterou by byl buď gauč a nebo úložný prostor. Bojím se totiž, že se nám tam nevejde žádná skříň na oblečení. Budu moc ráda za každé rady poznatky o bydlení v malém bytě ve dvou. Předem děkuji za odpovědi :)

Příspěvek upraven 27.10.20 v 13:39

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5465
27.10.20 13:09

Dva mladí lidi toho zase tolik nepotřebují, vejdete se :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
510
27.10.20 13:14

Ve dvou úplně pohodě. My momentálně byldime také v 1+1 i když výměrou asi o dost větší. A pokud je to jen za poplatky, tak bych neváhala ani minutu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14578
27.10.20 13:17

Na první bydlení mi to přijde ideální. Ano, budete se muset naučit respektovat prostor toho druhého a dá to víc práce, než v 3+1, ale přesně to si potřebujete vyzkoušet, jestli se snesete při společném bydlení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1164
27.10.20 13:19

Bydlime v 1kk i s mimcem a v pohode, mame postavene patro. Tech moznosti je hodne, vyvysena postel, vyklapeci postel, videla jsem take takove podium, ze ktereho se dole vytahne postel..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
414
27.10.20 13:21

Já byla s partnerem ve spolubydlení, když on už pracoval a já pracovala + VŠ prezenčně. Co chcete? Budete se tak i tak mít jak králové na dnešní dobu - ryze za poplatky, no neber to… My museli kuchyň a sociálku sdílet s dalšími 2 lidmi a pokoj pro nás dva byl 18 metrů čtverečních s tím, že tam přítel i pracoval na PC, takže jsme to skříní rozdělili na spací část a pracovní část. Takto jsme žili víc jak 5 let, než jsme šli do samostatného nájmu 2+1. Navíc takto veliký balkon, to je paráda, my měli necelé 2 metry a i tak jsme si tam mohli sednout a pojíst snídani…

Jinak postel s patrem na spaní, no nevím, ve 2 mi to přijde zbytečné, protože potřebujete mít kde spát, stůl na učení, skříň na věci a návštěvy mohou bývat v kuchyni u jídelního stolu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
773
27.10.20 13:33

My bydleli nejdriv asi 4 roky ve studentskych bytech, kde jsme meli jen svuj pokoj, koupelna, kuchyn atd byly spolecne pro vice lidi, pak jsme bydleli 2 roky v 1+1, v jednom byte byla kuchyn a obyvaci loznice, v druhem obyvaci kuchyn a loznice zvlast… a bylo to v pohode, kdybychom neplanovali deti, tak bychom v takovem mensim byte zustali, i na uklid je to jednodussi, je to sup sup :D ted mame 3+1 o cca 100m2 a je to na uklid narocnejsi… ale uz mame dite a v tomto pripade jsem za prostor rada… pro dva lidi je to minimalne do zacatku fajn, navic jen za poplatky… brala bych to hned ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
27.10.20 13:37

Děkuji moc všem za odpovědi. Hodně jste mě uklidnily. On nás od toho totiž každý odrazuje (včetně mé mamky), že se tam prostě nevejdeme, protože máme dost věcí. Ale naštěstí je náš dům ve stejném městě, take bych si teoreticky sezónní oblečení mohla nechat tam. Děkuji moc, domluvím se s mamkou a až nájemníkům skončí smlouva, půjedeme do toho :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4001
27.10.20 13:42

Ten druhý byt je stejně velký?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
27.10.20 13:43

Ten druhý byt je, myslím, trošku menší právě..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1048
27.10.20 14:12

Bydleli jsme v 1+1 čtyři roky. Poslední dva i s prckem, strašně ráda na to vzpomínam. byli jsme si tak nějak všichni „blíž“. Teď mám barák, bydlíme tu dva roky a pořád si nějak nemůžu zvyknout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52201
27.10.20 14:21

My začínali v garsonce a úplně na pohodu :palec: Super řešení a vyzkoušíte si i společné bydlení. Až ve společném bydlení zjistíte jestli spolu dokážete žít a fungovat :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6467
27.10.20 14:29

Divím se, že tam spolu nebydlíte dávno???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9042
27.10.20 15:07

Já mám jednu otázku. Jakou má přítel pracovní dobu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5465
27.10.20 15:52

@xadelex tak jasný že si tam nemůžete oba dva nastěhovat kompletně všechno co kde máte. Navíc u tohodle hnedka zjistíte, že mraky věci máte zbytečně a vůbec je k životu nepotřebujete :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama