Co doma musíte mít?

78
26.10.20 15:44

Co doma musíte mít?

Ahoj, napadlo mě založit takové téma na odlehčení.

Zařizujeme nový byt a tak mě napadlo, jestli máte každá nějakou věc, která Vám v domácnosti nesmí chybět. Ať už je to nějaký spotřebič, dekorace,… Samozřejmě bez pračky apod., bychom se neobešel už asi nikdo :lol:

Já se, zejména na podzim a v zimě, neobejdu bez keramického svícnu s vonnými olejíčky. Miluju, když přijdu ze zimy a tmy domů, zapálím si svíčku, uvařím čaj a mám chvilku pro sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5465
26.10.20 15:46

Manželku. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
414
26.10.20 15:50

Tak my máme noční světla regující na pohyb + světlo - tj. v noci nemusím rožínat a současně si dojdu na záchod, aniž by mě oslnilo světlo z lustru nebo jsem zakopla, protože mi cestu nasvěčuje bludička strčená v zásuvce u zemi, kterou nevidím. Je to výmysl manžela, v čase jsem poznala, že se to fakt hodí… reaguje to na dálku i 5ti metrů jak nic. Navíc to je bez modré složky, svítí to do červena. Ono stačí i na obyč světlo nalepit zevnitř speciální folii, co tu modrou složku odfiltruje pryč a světlo utlumí. To je taková low cost verze pro ty bludičky u zemi v zásuvce zase…
Dále máme speciální zářivky se 3 módy - jedna právě bez modré složky a svítí do červena v pokoji. Zbytek 2 verze světla - jedna do žluta a druhá bílá - pro běžné svícení při večerním provozu domácnosti. Sice jedno světlo je darda cenově, ale pokud chci jít spát a 1 hodinu před nechci mít vysvícené oči a nastartovaný mozek, tak se to hodí (samozřejmě nesmím čuče do mobilu - pak jsou tato světla k ničemu, že…). Navíc po ránu, když vstávám a chystám snídani „za šera“, tak neprosvítím skrze prah do jiného pokoje. Za mě jednoznačně jeden z nejlepších vynálezů hned po myčce nádobí - tu taky máme…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
325
26.10.20 15:52

Vonné svíčky, čerstvé kytky, panini maker… toho je :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
768
26.10.20 15:56

Projektor, plátno, domácí kino a Netflix s HBOGO :palec: :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46124
26.10.20 15:57

Knížky, obrázky na zdech, lapače prachu z dovolených

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13667
26.10.20 16:01

Pokojové rostliny. Hodně pokojových rostlin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19644
26.10.20 16:01

Knihovnu a gauc, neco k jidlu a pitnou vodu a neco na sebe :mrgreen: Jinak bych se obešla bez spousty blbin :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4054
26.10.20 16:11

Děti
kočky, rostlinky, knížky

a teplo / máme podlahovku / oooo

myčku a pračku

když jsem byla pubertální, zlobilo mě mytí nádobí, vysušený ruce…a tátovi jsem pořád vykládala, že JÁ budu mít myčku, že prostě NEBUDU mejt nádobí

táta se jen chechtal a haha a hihi, měl ze mě bžundu, v té době to zde nebylo

jako první věc po svatbě 1997, kdy to ještě nebylo moc časté, jsem si pořídila…myčku
:dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4054
26.10.20 16:13

@PETRAKIM

fjuuu čtu si tady o těch světlech a snažím se to pochopit, dobrý :palec:

tzn jedna zářivka umí toto všechno? Nebliká to?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4001
26.10.20 16:15
@Borrealis píše:

táta se jen chechtal a haha a hihi, měl ze mě bžundu, v té době to zde nebylo

jako první věc po svatbě 1997, kdy to ještě nebylo moc časté, jsem si pořídila…myčku :dance:

Byli jsme tady naprosto odříznutí od běžných civilizačních výrobků. Zrovna včera byl v TV film, v kterém mě fascinuje scéna s myčkou, je to z roku 1975 :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4001
26.10.20 16:17

No tak klišé jak mrak. Neobešla bych se bez své rodiny bez dětí a manžela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9964
26.10.20 16:19

Pekna diskuze.. Kdyz prijdu hodne pozde vecer utahana domu, jako prvni jsem stastna za misto v garazi, kdyz vejdu dovnitr odhodim kabat a klice. Pokud mam jeste silu, udelam si caj nebo polevku. Pricichnu ke kytkam nebo zapalim svicku. Nebo i to se mi stalo, ze sklouznu do kresla, kde usnu :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29079
26.10.20 16:24

Neobešla bych se bez pračky, myčky, robo vysavače a robo vytírače. Jo a bez olejového radiátoru, topného žebříku a zářiče. Jak se ochladí mimo topnou sezónu, prostě si přitopím a nazdar.

Sušička je fajn, ale stejně se dá sušit minimum prádla. Asi žiju na jiné planetě než místní holky, ale 90% prádla má zákaz sušení a často mi sušička něco srazí i tak.

Zapínací světlo s pohybovým čidlem je taky dobré, to je pravda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3913
26.10.20 16:25

Noční stolek. Vždycky si jeho důležitost uvědomím na dovolené, když jsme ubytovaní někde, kde na ně nějak zapomněli, a já si nemám kam odložit brýle, hodinky, mobil, rozečtenou knížku, balíček kspesníčků… A sháním aspoň židli nebo nějakou stoličku, abych nemusela ty věci válet po zemi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama