Sleva z nájmu

11235
24.10.20 09:48

sleva z nájmu

Dobrý den, poprosím Vás o radu.
Pronajímám byt a 2 patra nad námi došlo k prasknutí topení a vytopení asi 6 bytů. Řeším aktuálně s pojišťovnou - poslány cenové nabídky na malíře a podlahy. Paní nájemkyně po mně chce slevu na nájmu, má dostat od pojišťovny peníze za úklid a přesun nábytku - to mám v plánu jí dát, ale nevím, jestli má nárok ode mě na slevu z nájmu, když já za vytopení nemohu a opravdu to řeším.. Na netu jsem hledala v § 2210, ale moc se v tom nevyznám.. Ani nevím jaká částka by ta sleva měla být a jestli má právo ji uplatňovat..? Budu moc ráda za jakékoliv rady a zkušenosti. děkuji Lucie

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8487
24.10.20 10:00

Nemůžu to tvrdit na 100%, ale za to, že měla loužičku vody na podlaze a trochu mokrou zeď, skoro určitě ne… Něco jinýho by bylo třeba při rekonstrukci koupelny, kdyby měla 14 dní rozbouranej celej byt… :nevim: :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11235
24.10.20 10:05

Elektrika fungovala hned, stěny byly mokré a zateklo asi pod lino - proto mám právo na vymalování a výměnu podlah přes pojistku..
Paní se furt ohání tím, že teď má stížené podmínky k bydlení a to tam ještě musí jít malíř vymalovat a udělat se nové podlahy a to nebude na jeden den :( i jsem jí nabídla, že kdyby chtěla byt opustit, tak ji vyjdeme max vstříc, ale to nechce, chce jen tu slevu na nájmu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16118
24.10.20 10:14

Ano má nárok, objektivně bylo a bude narušeno její užívání bytu a ty pak máš ve stejné výši narok proti tomu, kdo ti ten byt vytopil a způsobil škodu včetně nižšího příjmu z nájmu. Otázka taky je, jak máš postavenou pojistku, jestli nekreje i tuto tvojí škodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1499
24.10.20 10:15

…tak ji pár korun slev, no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11235
24.10.20 10:18

Všechno jde z pojistky sousedů, co jim prasklo topení..
Takže já jí mám slevu dát a pak to vymáhat na pojišťovně? Není mně vůbec jasné, jak velká ta sleva má být, jedině mně napadá, že opravy budou trvat asi 4 dny, takže když platí nájem 11 000 Kč měsíčně, tak by to mělo být asi 1500 Kč?? děkuji moc..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16118
24.10.20 10:28
@aakaficko píše:
Všechno jde z pojistky sousedů, co jim prasklo topení..
Takže já jí mám slevu dát a pak to vymáhat na pojišťovně? Není mně vůbec jasné, jak velká ta sleva má být, jedině mně napadá, že opravy budou trvat asi 4 dny, takže když platí nájem 11 000 Kč měsíčně, tak by to mělo být asi 1500 Kč?? děkuji moc..

Jojo, ja bych to počítal cca poměrně, kolik platí za den x počet dnů ztizeneho užívání. Vymáhat to musíš na sousedech a jestli to mají nebo nemají kryté pojistkou, je už jejich problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11235
24.10.20 10:37

@pohledzdruhestrany dobře, moc děkuji za objasnění :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73669
24.10.20 10:51
@pohledzdruhestrany píše:
Jojo, ja bych to počítal cca poměrně, kolik platí za den x počet dnů ztizeneho užívání. Vymáhat to musíš na sousedech a jestli to mají nebo nemají kryté pojistkou, je už jejich problém.

No, to jo, ale na druhou stranu ztížené užívání neznamená, že by neměla platit žádný nájem, pouze, že by měl být nižší, takže bych zas neodečítala celou tu poměrnou částku, jasně, pokud je to garsonka, tak asi i jo, ale u většího bytu ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11235
24.10.20 10:55

Je to byt 2kk, 43 m2, jsem ochotna dát slevu 2 000 Kč, ale víc opravdu dávat nechci, tak snad se s ní takto dohodneme a nebude chtít víc, jako, že je tam teď v tom vytopeném, i když se tam dá bydlet úplně v pohodě.. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12057
24.10.20 11:14
@aakaficko píše:
Elektrika fungovala hned, stěny byly mokré a zateklo asi pod lino - proto mám právo na vymalování a výměnu podlah přes pojistku..
Paní se furt ohání tím, že teď má stížené podmínky k bydlení a to tam ještě musí jít malíř vymalovat a udělat se nové podlahy a to nebude na jeden den :( i jsem jí nabídla, že kdyby chtěla byt opustit, tak ji vyjdeme max vstříc, ale to nechce, chce jen tu slevu na nájmu..

Paní jen chce využít situace. Vzhledem k tomu, že odejít nechce, máš situaci pevně v rukou ty. Myslím, že když ji dáš nějakou přiměřenou slevu z nájmu, tak se s tím spokojí. Držkovat třeba bude, ale jinak s tím nic neudělá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11235
24.10.20 11:20

@Prof. Farnsworth ano, není to poprvé co zkouší slevy z nájmu.. :roll: Nabidnu jì ty 2000 Kč a hotovo. Moc všem děkuji za rady :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12057
24.10.20 11:36
@aakaficko píše:
@Prof. Farnsworth ano, není to poprvé co zkouší slevy z nájmu.. :roll: Nabidnu jì ty 2000 Kč a hotovo. Moc všem děkuji za rady :hug:

Tak pak je to jasné. Dej jí, co uznáš za vhodné, protože jí to stejně bude vždycky málo (i když bys ji odpustila tři nájmy). Pokud by byla opravdu nespokojená, tak se odstěhuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16118
24.10.20 11:48
@j.a.n.i1 píše:
No, to jo, ale na druhou stranu ztížené užívání neznamená, že by neměla platit žádný nájem, pouze, že by měl být nižší, takže bych zas neodečítala celou tu poměrnou částku, jasně, pokud je to garsonka, tak asi i jo, ale u většího bytu ne.

Jako máš pravdu, otázka jestli se nemusí zase nějak aktivně chovat kvůli opravě podlahy, součinnost, dovca v práci, atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11235
24.10.20 11:55

@pohledzdruhestrany jestli z pojišťovny schválí vše, co mám od podlaharu v cenové nabídce, tak je to prý na 4 dny-vysterkovani podlahy, po ní se dá po 4 hod chodit, pak 2 dny schnutí a pak další den položení pvc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat