Bydlení v luxus hotelech - cestování díky práci

Anonymní
3.7.13 13:42

Bydlení v luxus hotelech

Ahoj lidi, získala jsem na základě konkursu (a to po mnoha letech tvrdé práce!) novou, lukrativnější práci, s níž je spojeno cestování do zahraničí. Firma proplatí luxusní hotely, jídlo atd. Budu jezdit sama. Přiznám se, že v superluxusních hotelech typu Hilton nevím jak se chovat. Můžete mi nporadit, kdo hodně cestujete? Dávají se jaká spropitná? Za složení zavazadel, pokojské…? Když platím v restauraci kartou např. večeři, dávám dýško číšníkovi a jak velké? Na co dát pozor? Přiznám se, že jsem si např. koupila knížku o bontonu jak stolovat, ale jak s hotely nebo s taxikářem (jak velké dýško je v zahraničí taxikáři vhodné)nevím. Když mě veze z letiště hotelové taxi, kolik dát? Když platím při odjezdu hotel, a to kartou, dává se dáško a kolik? Budu vděčná za radu. Omlouvám se za anonym, ráda bych si zachovala soukromí, chodí sem známí. Děkuji :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26631
3.7.13 13:45

Záleží jak v jakém zahraničí :mrgreen: Dej kolik chceš ty, jak budeš spokojená. Většinou je dýško kolem 10%, někde ho mají třeba už v restauraci započítaný v účtu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14020
3.7.13 13:49

Ahoj
spropitne se dava vsem, bohuzel, normalni je v restauraci ve vysi 10-20% procent ceny, nekde ovsem uz maji couver v cene, fakt

mam kamarada, ktery v techto typech hotelu pracuje, tak se ho muzu zeptat, jestli mas konkretni otazky

jinak to funguje tak, ze vlastne vsechno ti nosi a vozi, teda krome kabelky :)
neboj se zeptat, na cokoliv, jsou tam od toho a to jednani je zcela jinde, nez v normalnich hotelech, jsou velice ochotni, je to jejich prace :)

kdyz platis kartou, reknes kolik % si maji pripsat
pikolik a pokojska dostavaji cash
kolik to je na tobe :)

vysi bych nechala proste na tvych moznostech a spokojenosti :)

vetsinou nejmene dostava taxikar, pak pikolik a pokojska

tam se davaji mince, takze si priprav do kapsy :)

jo a oni maji takovy plat, ze se s tim couver pocita, takze mensi plat je motivaci, aby se snazili o uspokojeni hosta tak, ze dostanou spropitne :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37739
3.7.13 13:52

Zalezi kde. bydlim v hotelech typu Marriot, Hilton. Taxikari davam kolem 2 Euro v Evrope, kolem 10Usd v Americe. Pokojske nic. Dysko- zase jak kde. V Usa kolem 15%.neprozivala bych to tak, za chvili Ti cely hotel poleze krkem. Ja uz klidne letim v tricku a skoro teplacich, hlavne transatlanticke lety…a pak se tak nahrnu do hotelu:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11132
3.7.13 13:52

K tem spropitnym - vsude a v restauraci obzvlast, jsou radeji za spopitne v mincich ( a to i kdyz platis kartou). kdyz to pripises na ucet, tak to jde hotelu celkove a musi se z toho platit dan, pak se to teprve nejak prerozdeluje (cast az po mesici a mezi vsechny stejne). takze kdyz jsem s nekym konkretnim spokojena, dam to do ruky jemu a v hotovosti.

jinak neboj, par nasvtev a budes za svetacku ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37739
3.7.13 13:53

A ver tomu, ze Ti vsude vsechno nenosi:)ja si zavazadlo vzdy beru sama, rychle se prihlasim a jdu na pokoj…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1855
3.7.13 13:54

Zaleží určitě na zemi, já mám nejvíc zkušeností s UK. Bud klidna, treba Hilton superluxusní není, je to normální trošku lepší hotel. :) Spropitné na pokoji nenechávám, při večeři dýško určitě ano - alespon tech 5%, obvyklých je 10%. V taxi bych dýško nějaké dala - asi bych to zaokrouhlila podle výsledné částky. Ale je třeba si vygooglovat, jak to chodí v té dané zemi. Třeba v USA jsou na dýšku závislí, tam mají v restauraci jen pár dolarů na hodinu a zbytek si vydělávají na dýškách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37739
3.7.13 13:55

Teda jeste promin. Nevim, co je to za praci, ale my to mame tak, ze kdyz po x hodinach v praci dojdu do hotelu, ani casto na veceri nejdeme:) spis zapadneme do welnessu.nebo jedeme na plaz.
Myslim, ze si to hezky idealizujes. ale kdyz pak cetsujes casto, je to opruz, vim, o cem mluvim…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1855
3.7.13 13:57

Jo a zavazadlo mi v UK nikdo nosit nechtěl, občas to zkusi v jiné zemi, ale moc se s tím nesetkávám. Stačí si ten kufr vzít a jít a nikdo ti ho z ruky brát nebude. :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1855
3.7.13 14:01
@jkra píše:
Teda jeste promin. Nevim, co je to za praci, ale my to mame tak, ze kdyz po x hodinach v praci dojdu do hotelu, ani casto na veceri nejdeme:) spis zapadneme do welnessu.nebo jedeme na plaz.
Myslim, ze si to hezky idealizujes. ale kdyz pak cetsujes casto, je to opruz, vim, o cem mluvim…

Mně se zase nikdy na večeři nechce, když ty lidi vidím celej den předtím, takže většinou končím s nějakým salátem z obchodu a za diety se kupuju boty. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37739
3.7.13 14:11
@Lolllo píše:
Mně se zase nikdy na večeři nechce, když ty lidi vidím celej den předtím, takže většinou končím s nějakým salátem z obchodu a za diety se kupuju boty. :mrgreen:

jo to taky. po 10 hodinach v praci ani nemam hlad. v Miami utikam z prace v 5 a jezdim na plaz.:))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37739
3.7.13 14:13

Ted naposledy v Nemecku jsem jeste v 6;20 byla v praci, v 7:40 mi letelo letadlo.spis premyslim, jak se obcas z te cesty vykroutit:)zadna slava, cestovani, cizi postel, obcas cely den bez jidla…ale nebudu zakl. brat ty hezke iluze.
a nedej boze, kdyz nekde uleti letadlo, chutovka:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2892
3.7.13 14:19

@jkra Tak tak, je to opruz a hrozne unavny a to hodne rychle.
V zap. Evrope a USA bydli v Hiltonu, Marriotu atd. normalni lidi, co tam prijeli pracovat. Dysko zalezi na zemi a taky zjisti, co a jak proplati zamestnavatel, my to napr. musime napsat na ucet a zaplatit kartou. Zavazadla ti myslim nikdo nikde tahat nebude ;).
Moc si neidealizuj, nevim, co presne budes delat, ale typicky to vypada tak, ze vstanes ve 4, frcis na letiste, v 6 odlet nekam, snis nakej hnus v letadle, dojedes, pracujes do vecera, vecer musis s nekym na veceri, kdyz mas smulu, sedis tam do 11, nebo zapnes na pokoji notebook a honis praci ;). Dalsi den (dny) to samy, vecer letis domu, dorazis treba v 10 a druhej den supky hupky do prace. Mne uz se po tomhle nechtelo ani na dovolenou :nevim:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37739
3.7.13 14:23
@Pipi 00 píše:
@jkra Tak tak, je to opruz a hrozne unavny a to hodne rychle.
V zap. Evrope a USA bydli v Hiltonu, Marriotu atd. normalni lidi, co tam prijeli pracovat. Dysko zalezi na zemi a taky zjisti, co a jak proplati zamestnavatel, my to napr. musime napsat na ucet a zaplatit kartou. Zavazadla ti myslim nikdo nikde tahat nebude ;).
Moc si neidealizuj, nevim, co presne budes delat, ale typicky to vypada tak, ze vstanes ve 4, frcis na letiste, v 6 odlet nekam, snis nakej hnus v letadle, dojedes, pracujes do vecera, vecer musis s nekym na veceri, kdyz mas smulu, sedis tam do 11, nebo zapnes na pokoji notebook a honis praci ;). Dalsi den (dny) to samy, vecer letis domu, dorazis treba v 10 a druhej den supky hupky do prace. Mne uz se po tomhle nechtelo ani na dovolenou :nevim:.

jo, my si platime sami vse a pak vyuctujeme. takze jeste jako bonus mam porad nekde 100 litru volnych, protoze letenka a 10 denni pobyt v USA neni zadna lace:)ale neznam NIKOHO, kdo si lita na vylet… je to tezke vykoupene praci od do a pak po navratu jeste tyden dohanim emaily atd. proste bezva:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1309
3.7.13 14:27
@jkra píše:

ahoj, já tedy cestuji hodně a na večeři chodím :-)nebudu shánět někde jídlo, ideálně se najím přímo v hotelové restauraci. jestli bude zakladatelka cestovat sama, bez kolegů, a nemá zkušenost, tak chápu, že je to stres.taky jsem nečetla v příspěvku nic o idealizování, ptá se na to, jak to chodí v hotelech a kolik má platit. zakladatelko, kdybys měla konkrétní otázky, napiš mi sz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat