Jsem studentka a ráda bych se odstěhovala od rodičů - zvládnu to

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.04.19 20:10
Bydlení v podnájmu

Ahoj,
potřebovala bych poradit. Jsem ve třeťáku na gymplu, je mi 18 a chci se odstěhovat od rodičů (v rámci zachování psychického zdraví-,,toxické” prostředí, otec cholerik, myslela jsem, že to vydržím, ale uz to nezvladam :zed: ) Kazdopadne nevim, jestli je dobrý napad bydlet v podnajmu/najmu, jednou chci mit vlastni byt a timhle zpusobem si nikdy nenasetrim (bydlim v Praze), taky uvazuju o spolubydleni, to by vyslo levneji. Z brigády bych si ten podnájem mohla dovolit,( ikdyz pristi rok maturuju, takze by to asi casove idealni nebylo) jenom nevim, jestli se to vyplati dlouhodobe… Proste nevim, co mam delat. Nevite, co by bylo nejlepsi reseni nebo jestli jsou treba i jine moznosti? :think: Budu rada za cokoliv :kytka:

Reakce:
Kriss Tina
Echt Kelišová 9499 příspěvků 01.04.19 20:14

Šla bych do toho spolubydleni, spousta studentů tak bydlí, ses samostatná, ale zároveň platíš zlomek peněz, které bys jinak dala za byt kdybys byla sama.

Kotatko03
Echt Kelišová 8426 příspěvků 01.04.19 20:14

Asi takto, ja dokud to slo vyuzivala jsem studentskych benefitu, na VŠ jsem bydlela na koleji (nejlevnejsi bydleni) a setrila, prislo mi nelogicke, platit si ve 20 podnajem abych mela komfort, kdyz to slo jinak, levneji a dalo se to. Radila bych ti neco podobneho, v tvem pripade tedy asi spolubydleni, ale jeste predtim si opravdu spocitej, jestli na to budes mit? Se vsim vsudy, nejen bydleni, ale i telefon, doprava, jidlo…

Monchichik
Echt Kelišová 7832 příspěvků 01.04.19 20:15

Tak určitě bude nejlepší varianta spolubydlení, rodiče ti budou muset platit alimenty, s brigádou to zvládneš.

Ou
Kelišová 6940 příspěvků 01.04.19 20:28

Samostatný byt z brigády v Praze? Jedině pokud by ti ho někdo pronajal ze známosti za hodně nízký nájem a nebo by ta brigáda byla prostituce. Z brigády 100 Kč/hodina samostatnej byt, jízdné, jídlo, ošacení a spol v Praze nejspíš neutáhneš, když k tomu budeš ještě normálně chodit do školy.

Spolubydlení je daleko pravděpodobnější cesta. Další varianta je poptat se, jestli by nebylo volno na nějakých pražkých studentských internátech.

Pokud si najdeš bydlení, kam si převedeš trvalé bydliště, tak by si teoreticky mohla mít nároky na příspěvky na bydlení, teoreticky by mohlo jít požadovat po rodičích výživné.

Když tak zajdi do občanské poradny a poptej se na možnosti https://www.obcanskeporadny.cz/cs/poradny

AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1862 příspěvků 01.04.19 20:37
@Anonymní píše:
Ahoj,
potřebovala bych poradit. Jsem ve třeťáku na gymplu, je mi 18 a chci se odstěhovat od rodičů (v rámci zachování psychického zdraví-,,toxické” prostředí, otec cholerik, myslela jsem, že to vydržím, ale uz to nezvladam :zed: ) Kazdopadne nevim, jestli je dobrý napad bydlet v podnajmu/najmu, jednou chci mit vlastni byt a timhle zpusobem si nikdy nenasetrim (bydlim v Praze), taky uvazuju o spolubydleni, to by vyslo levneji. Z brigády bych si ten podnájem mohla dovolit,( ikdyz pristi rok maturuju, takze by to asi casove idealni nebylo) jenom nevim, jestli se to vyplati dlouhodobe… Proste nevim, co mam delat. Nevite, co by bylo nejlepsi reseni nebo jestli jsou treba i jine moznosti? :think: Budu rada za cokoliv :kytka:

Dost záleží jestli chceš studovat dál.

Peta02
Kecalka 415 příspěvků 01.04.19 20:44

Zkusila bych si zařídit bydlení na nějaké koleji. Nevím jaké jsou teď přesně podminky, je to přeci jen už par let, ale třeba kamarádka měla rodiče v Praze a stejně kolej sehnala. Náklady minimální, nemusis resit platby vody atd, všechno v jednom.

Jana206
Nadpozemská drbna 27158 příspěvků 01.04.19 20:47

Na VS na denním studiu bys mohla cerpat stipendia-ubytovaci,sociální,prospechove…
Nejlepší variantou je spolubydleni.
Pokud by ses opravdu odstehovala a narokovala jakekoliv dávky,musíš mít soudně stanoveno výživné od obou rodičů.

Ou
Kelišová 6940 příspěvků 01.04.19 21:03

Jinak hodně neortodoxní řešení zvolila dívka, co jí chtěli dát jméno Půlnoční bouře. Aby mohla chodit na střední, s čímž její velmi alternativní rodiče nesouhlasili, tak odešla bydlet do Klokánku.

https://plzen.idnes.cz/…-zpravy.aspx?…

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1767 příspěvků 01.04.19 21:25

Šla bych klidně do spolubydlení. Bydlel tak roky manžel při studiu v Praze a platil 4 tis. za pokoj na půl. Teď bydlí sestra také tak a platí stejně. U nájmu by ses neplatila.

Váš příspěvek
Reklama