Reklama

Bydlení v Praze - výdaje

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Embý
Kecalka 154 příspěvků 29.07.18 13:10
Bydlení v Praze - výdaje

Ahoj holky. Téma zakládám spíše ze zvědavosti, ocenila bych, kdybyste se podělily o vaše zkušenosti, jaké je to žít v Praze, kolik platíte bydlení, kolik utratíte za jídlo a tak dále. V budoucnu plánuji se do Prahy odstěhovat, vždycky mě lákala, člověk se tam nenudí, žije to tam… Jsem z malé vesnice, takže jsou zde rozdíly ohledně peněz za bydlení, jídlo, to je jasné… Zatím bych si chtěla najít práci (mám maturitu) poblíž mého bydliště, něco si našetřit a pak se odstěhovat. Nejsem si ale jistá, zda se dá utáhnout pronájem z jednoho platu (budu bydlet sama) spolu s dalšími věci jako jídlo atd. Jaký by měl být podle vás ideální plat, aby člověk vyžil?

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

PupuP
Kecalka 489 příspěvků 29.07.18 13:14

Ja se stehuju z prahy pryc, jsem take z male vesnice a praha je pro me hrozna velka a rusna. Bohuzel vydaje na bydleni jsou na nas velke a ackoliv mam VS a praci v oboru tak to neutahneme a proto z prahy odchazime… ale zalezi, co si najdes za praci a tak, ale pocitej ze garsonka pronajem kolem 10 000,– pokud nechces denne hodinu dojizdet… a sluzby mnohem drazsi nez v okoli, myslim treba kadernik, fitko… nebo kavarny a restaurace, to je jinej level nez na malym meste nekde na morave treba… ale drzim palce,at to vyjde, pro me je financne vyhodnejsi bydlet mimo prahu :nevim: i za cenu jine prace no

Embý
Kecalka 154 příspěvků 29.07.18 13:20

@PupuP Některé ty pronájmy jsou šílené. Už jsem po tom tak trochu mrkla… Pak by byla ještě možnost vzít k sobě třeba nějakou spolubydlící… Zrovna včera jsme tam byli na výletě, takže tak nějak vím, jak se tam ty ceny pohybují… A co jsi dělala, jestli se můžu zeptat?

PupuP
Kecalka 489 příspěvků 29.07.18 13:31

@Embý :spolubydleni je fajn ,za samostatny pokoj ve 2+1 zaplatis kolem 6000,–treba, to uz mi prijde dobry,treba s kamaradkou…
Pracuji ve skolstvi a v zajmovem vzdelavani a jeste studuju takze nemuzu pracovat na plnej uvazek. Ale i tak by to bylo spis na prezivani… navic se mi praha nelibi, ted v lete je tu treba desny vedro :mrgreen:

TMana
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 29.07.18 13:47

No, hodně štěstí. Švagr přemýšlí, že půjde z Prahy pryč, protože už nyní platí za 130m2 byt 4+1 39tis měsíčně. Pokud je v Praze bydlení levné, má to většinou hodně háčků. Já osobně v Praze trávím cca 2 měsíce v roce kvůli školení a práci a jsem rád, že vypadnu pryč. V Praze potřebuješ auto, ale zároveň řešíš obrovské problémy s parkováním. Co se týká bydlení, připrav se, že relativně slušné byty stojí i klidně přes 100.000,–Kč/m2. Takže na byt 3+1 vyjde na 10M, to je měsíční splátka kolem 50tis, k tomu dalších 10tis inkasní náklady (voda, topení apod.). K tomu 10tis auto a 20tis na přežití, tzn. jedna osoba bez rodiny žívící jen slušný byt, auto a sebe, potřebuje 90tis měsíčně čistého, tzn 130tis hrubého. A to je absolutně bez rezervy, takže první měsíc bez práce = banka posílá exekutory.

mroe
Extra třída :D 14249 příspěvků 29.07.18 14:02
@TMana píše:
No, hodně štěstí. Švagr přemýšlí, že půjde z Prahy pryč, protože už nyní platí za 130m2 byt 4+1 39tis měsíčně. Pokud je v Praze bydlení levné, má to většinou hodně háčků. Já osobně v Praze trávím cca 2 měsíce v roce kvůli školení a práci a jsem rád, že vypadnu pryč. V Praze potřebuješ auto, ale zároveň řešíš obrovské problémy s parkováním. Co se týká bydlení, připrav se, že relativně slušné byty stojí i klidně přes 100.000,–Kč/m2. Takže na byt 3+1 vyjde na 10M, to je měsíční splátka kolem 50tis, k tomu dalších 10tis inkasní náklady (voda, topení apod.). K tomu 10tis auto a 20tis na přežití, tzn. jedna osoba bez rodiny žívící jen slušný byt, auto a sebe, potřebuje 90tis měsíčně čistého, tzn 130tis hrubého. A to je absolutně bez rezervy, takže první měsíc bez práce = banka posílá exekutory.

Se divim, ze v te Praze jeste nekdo vubec bydli.
Pokud ma nekdo naroky jako ty, v Praze bydlet nemuze, to je jasne, to by tam zemrel v bide a hladu.

Limi123
Závislačka 3072 příspěvků 29.07.18 14:06
@TMana píše:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: tak tohle jo, no… Kdyby to bylo takhle, tak je tu vetsina lidi v exekuci, ne?

Zakladatelko, pokud chces spolubydlet, tak si priprav tak 6000-7000, pokud ne, tak cca 13 000 a vice (daji se sehnat i levnejsi byty, ale neni idealni stav ani lokalita). Auto obecne nepotrebujes, vsude se dostanes MHD, ja treba neridim a auto mame jen na vylety. Naklady na jidlo jsou srovnatelne, jako jinde, pokud si varis sama. Jidlo v kantyne 80-100 Kc, v restauraci 130-160 Kc (i vice samozrejme, podle jidla). Piti v restauraci okolo 50 Kc. Kultura draha (ale to dnes skoro vsude). Pokud jezdis nakupovat do obchodniho centra do nejakeho vetsiho mesta, tak je to vsude cenove stejne. Rocni jizdenka na MHD 3 a pul tisice.

Minimalni plat pro rozumne preziti v 1 cloveku 25000 cisteho, pokud chces bydlet sama a uplme nezivorit, ale budes muset dooost setrit. Spis to chce tedy vic.

Otazkou je, proc do te Prahy chces, co presne si od toho slibujes.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15278 příspěvků 29.07.18 14:11
@TMana píše:

Ale jdi ty :mrgreen:

Prof. Farnsworth
Závislačka 3944 příspěvků 29.07.18 14:13
@TMana píše:

Typická představa vesničanů o Praze :mrgreen:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.18 14:16
@TMana píše:

Pan ma asi hodne vysoke naroky :think: jsme rodina s dvouma malyma detma, cistej mesicni prijem prumerne 90 tisic. Za bydleni dame 15 ( hypoteka) potraviny v obchodech levnejsi nez treba na morave (velka konkurence obchodniku=spousta veci v akci) restaurace, kavarny, kadernik,… drazsi nez kdekoliv jinde, to je jasny. Bydlime pomerne blizko centra. Jako bezdetni jsme bydleli uplne v centru (smichov) a celkove naklady na bydleni bylo 13 000 za pronajem 2+1 45m. Zadnej mega luxus to nebyl ale bydleni to bylo hezky! Ted sli ceny nahoru tak nemam vubec predstavu o pronajmech :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.18 14:18
@PupuP píše:
@Embý :spolubydleni je fajn ,za samostatny pokoj ve 2+1 zaplatis kolem 6000,–treba, to uz mi prijde dobry,treba s kamaradkou…
Pracuji ve skolstvi a v zajmovem vzdelavani a jeste studuju takze nemuzu pracovat na plnej uvazek. Ale i tak by to bylo spis na prezivani… navic se mi praha nelibi, ted v lete je tu treba desny vedro :mrgreen:

Třeba u nás zrovna ve školství dají nově nastupujícím učitelům jako benefit pronájem bytu od města. Je to menší město 10 minut od Prahy. Učitelů zejména na první stupeň je nedostatek.

JancaMa
Povídálka 31 příspěvků 29.07.18 14:19

Zdravim,
tak je pravda, ze Praha neni levne misto k bydleni, ale naproti tomu jsou tam o neco vyssi platy. Kazdopadne nejdrazsi polozka je bydlení. Zalezi na tom, jake si najdes, pripadne, jestli jsi ochotna sdilet byt, s dalsi osobou. Kazdopadne byty se pohybuji od 12 tis. do 40. Dle lokality, vybaveni a velikosti. My jsme nasli pronajem 3+1 za 16 tis se sluzbami a byl i dobre dopravne dostupy. Takze ve dvou byly naklady celkem v pohode. Za jidlo utracime celkem dost, kdyz se hodne snazime a varim doma, tak se ve dvou dostaneme na 6 tis, ale muze to byt i klidne 10tis a neprijde ti, ze by sis kupovala nejake super drahe potraviny. A pak uz zalezi na tom, jake mas dalsi vydaje na obleceni, kosmetiku a konicky. Kazdopadne nejvic se da usetrit na tom spolubydleni a hodne lidi to takto resi. Myslim si, ze v Praze auto nepotrebujes. Nebo repsektive ja jsem se bez nej obesla a i kdyz jsem dojizdela do prace neco kolem hodiny, autem bych tam nebyla rychleji. Cela Praha je velice dobre dostupna hronadbou dopravou. A v Praze zije vetsina lidi, co ma plat nizsi nez 130 tis, co jsou zmineny vyse. Je jasne, ze poridit si vlastni bydleni zacina byt v Praze pro normalniho cloveka trochu scifi, ale podnajem se da utáhnout. Takze pokud chces do Prahy, urcite se to da zvladnout. Drzim palce????

ugluk
Hvězda diskuse 42258 příspěvků 29.07.18 14:25

Nájmy jsou vysoký, ale ostatní náklady dle toho, co potřebuješ. Energie cca nastejno jak jinde, za 3plus1 platíme ve třech kolem 5000, v jednom člověku ti bude stačit garsonka, max. 2plus1. Jestli někde v republice není potřeba auto, tak je to Praha, i když ho samozřejmě většina lidí má, ale ti cvoci, co s ním pravidelně jezdí do centra… no dobře jim tak. MHD tu funguje povětšinou skvěle a roční kupón tramvaj/metro/bus po Praze stojí 3600. Jídlo stejný jak jinde, běžný restaurace asi o něco dražší, pokud člověk pracuje v centru, pod stovku se nají s obtížema.

PupuP
Kecalka 489 příspěvků 29.07.18 14:31
@Anonymní píše:
Třeba u nás zrovna ve školství dají nově nastupujícím učitelům jako benefit pronájem bytu od města. Je to menší město 10 minut od Prahy. Učitelů zejména na první stupeň je nedostatek.

Dekuji,to vim,ja bych ale rada delala i to zajmove vzdelavani, v DDM a tam jsou platy zalostne. Najem je v pohode, ten s pritelem nejak jeste utahneme,ale chceme jit do vlastniho a to v Praze neni mozny… :think:

Bartustel
Povídálka 47 příspěvků 29.07.18 14:32
@Prof. Farnsworth píše:
Typická představa vesničanů o Praze :mrgreen:

přesně :zed:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Čech zemřel v Kolumbii za zvláštních okolností. „Někdo ho otrávil,“ říká rodina!

Jen za pár hodin se měl pětatřicetiletý Michal vrátit za rodinou, místo toho... číst dále >

Telefon za volant nepatří! Snad to byla u Patricie Solaříkové jen výjimka

Používání mobilního telefonu za volantem je sice od roku 2002 na českých... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama